concept-cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main-menu-lexus-brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid-cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

lexus-service

SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pro majitele vozů Lexus.

lexus-today

LEXUS
DNES

Nejnovější nabídky, zprávy a oznámení o aktivitách značky Lexus.

used-cars

OJETÉ
VOZY

Nabídka prověřených ojetých vozů od všech autorizovaných prodejců Lexus.

bg-hero

ZBRUSU NOVÝ
LEXUS LC

SVĚTOVÁ PREMIÉRA MODELU LC 500h

NOVÁ GENERACE HYBRIDNÍHO POHONU

V návaznosti na světovou premiéru kupé LC 500 V8 s hrdostí představujeme náš zbrusu nový model LC 500h. Nové kupé, prezentované na ženevském autosalonu 2016, se chlubí světovou novinkou v podobě vícestupňového hybridního pohonu, který je příští generací hybridních ústrojí navržených speciálně pro výkonné modely.

Modely LC 500 a LC 500h společně ohlašují počátek nové epochy značky Lexus: konstrukční um v nekompromisním spojení s expresivním designem v podobě vlajkového luxusního kupé. Zveme vás k prohlídce obou modelů, představovaných po boku konceptu LF-LC, jenž umožnil přetavit původní vizi v úchvatný model LC.

HYBRID A ATRAKTIVNÍ JÍZDNÍ SCHOPNOSTI:

NOVÝ STANDARD ŘEŠENÍ HYBRIDNÍHO POHONU

LC 500h umně spojuje nižší spotřebu s mohutným výkonem, čímž nastoluje nová měřítka řešení hybridního pohonu. Vícestupňový hybridní pohon Lexus vykazuje sportovnější charakter s odpovídajícím požitkem z jízdy, avšak zároveň optimálně vyvažuje výkonové parametry a spotřebu paliva.

Vícestupňový hybridní pohon spojuje různé aspekty klasické plně hybridní soustavy pohonu – vč. zážehového motoru 3,5 litru V6, výkonného elektromotoru a akumulátorového modulu typu Li-Ion – se čtyřstupňovou automatickou převodovkou zabudovanou do zadní části hybridního převodového ústrojí, čímž dosahuje přirozenější vazby mezi pohybem akceleračního pedálu a skutečným zrychlováním vozidla. Výsledkem je akcelerace z 0 na 100 km/h v čase, jenž se s rezervou vejde pod 5 sekund.

NAVRŽEN PRO NOVOU EPOCHU

JEDNOTNÁ VIZE DESIGNU A KONSTRUKCE

Modely LC 500 a LC 500h jsou zhmotněním intenzivnější spolupráce návrhářských a konstrukčních týmů Lexus, které společně vytvořily vlajkovou loď v podobě luxusního kupé, čímž ohlásily počátek nové epochy.

Oba uvedené modely jednoznačně vypovídají o budoucím směřování značky Lexus a dokládají naše nepolevující zasazení na poli designu, jízdních schopností a špičkového řemeslného zpracování.

EXPRESIVNÍ DESIGN

OD VIZIONÁŘSKÉ VÝVOJOVÉ STUDIE AŽ PO POUTAVOU REÁLNOU PODOBU

LC 500 se může pochlubit celou řadou klíčových designových prvků, proporcemi a vizuální dynamikou koncepčního vozu, jenž stál vzorem. Kupé LC 500 staví na atletických proudnicových tvarech a smyslných křivkách; jeho splývavá střecha akcentuje nízký a široce rozkročený postoj, který jde ruku v ruce s vysoce funkční a emotivní karoserií.

Přední partie zaujmou výraznou interpretací charakteristické masky chladiče Lexus ve tvaru vřetene. Design interiéru LC odráží motiv dynamického luxusu vnějších partií. Poloha za volantem přímo vybízí k energické sportovní jízdě, kdy řidič ocení mimořádně intuitivní ovládání.

AGILNÍ JÍZDA

BEZKONKURENČNÍ POŽITEK A CHARAKTER V8

LC 500h kromě hybridního pohonu nové generace vystavuje na odiv i pozoruhodný agregát V8 z provedení LC 500. Může se tak pochlubit mimořádně agilním a kultivovaným chováním, při zachování jízdních kvalit od luxusního kupé očekávaných. O přenos výkonu na zadní kola se stará vidlicový osmiválec 5,0 litru schopný vyvinout až 473 k (DIN) při 7100 ot/min.

Ten spolupracuje s nově vyvinutou automatickou převodovkou s 10 stupni – poprvé v segmentu luxusních vozů – s bleskovým řazením, které může směle konkurovat dvouspojkovým ústrojím. Zvolená konstrukční řešení propůjčují LC 500 jízdní schopnosti a agilitu, kterou bychom od čtyřmístného kupé neočekávali; vůz je schopen akcelerovat z 0 na 96 km/h za méně než 4,5 sekundy.

MULTI-STAGE HYBRID

KONCEPČNÍ MODEL LF-LC

ODHALTE DESIGNOVOU VIZI STOJÍCÍ ZA LC

Model LC v rámci automobilky Lexus představuje nevídaný designový a konstrukční úspěch, jenž vznikl přetavením vizí koncepčního modelu LF-LC, poprvé odhaleného před čtyřmi lety v roce 2012.

Při vývoji modelu LC bylo nutné překonat řadu překážek v oblasti výroby, designu i materiálů, které obvykle koncepční vize doprovázejí. Naše konstrukční týmy neúnavně hledaly nová řešení, aby se podařilo co nejvíce z konceptu LF-LC promítnout i do reálného modelu LC, a tak vznikl vůz, jemuž plně přísluší postavení vlajkové lodi značky Lexus.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.