concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

lexus service

SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pro majitele vozů Lexus.

used cars

OJETÉ
VOZY

Nabídka prověřených ojetých vozů od všech autorizovaných prodejců Lexus.

bg hero

ZBRUSU NOVÝ
LEXUS LC

SVĚTOVÁ PREMIÉRA MODELU LC 500h

NOVÁ GENERACE HYBRIDNÍHO POHONU

V návaznosti na světovou premiéru kupé LC 500 V8 s hrdostí představujeme náš zbrusu nový model LC 500h. Nové kupé, prezentované na ženevském autosalonu 2016, se chlubí světovou novinkou v podobě vícestupňového hybridního pohonu, který je příští generací hybridních ústrojí navržených speciálně pro výkonné modely.

Modely LC 500 a LC 500h společně ohlašují počátek nové epochy značky Lexus: konstrukční um v nekompromisním spojení s expresivním designem v podobě vlajkového luxusního kupé. Zveme vás k prohlídce obou modelů, představovaných po boku konceptu LF-LC, jenž umožnil přetavit původní vizi v úchvatný model LC.

HYBRID A ATRAKTIVNÍ JÍZDNÍ SCHOPNOSTI:

NOVÝ STANDARD ŘEŠENÍ HYBRIDNÍHO POHONU

LC 500h umně spojuje nižší spotřebu s mohutným výkonem, čímž nastoluje nová měřítka řešení hybridního pohonu. Vícestupňový hybridní pohon Lexus vykazuje sportovnější charakter s odpovídajícím požitkem z jízdy, avšak zároveň optimálně vyvažuje výkonové parametry a spotřebu paliva.

Vícestupňový hybridní pohon spojuje různé aspekty klasické plně hybridní soustavy pohonu – vč. zážehového motoru 3,5 litru V6, výkonného elektromotoru a akumulátorového modulu typu Li-Ion – se čtyřstupňovou automatickou převodovkou zabudovanou do zadní části hybridního převodového ústrojí, čímž dosahuje přirozenější vazby mezi pohybem akceleračního pedálu a skutečným zrychlováním vozidla. Výsledkem je akcelerace z 0 na 100 km/h v čase, jenž se s rezervou vejde pod 5 sekund.

NAVRŽEN PRO NOVOU EPOCHU

JEDNOTNÁ VIZE DESIGNU A KONSTRUKCE

Modely LC 500 a LC 500h jsou zhmotněním intenzivnější spolupráce návrhářských a konstrukčních týmů Lexus, které společně vytvořily vlajkovou loď v podobě luxusního kupé, čímž ohlásily počátek nové epochy.

Oba uvedené modely jednoznačně vypovídají o budoucím směřování značky Lexus a dokládají naše nepolevující zasazení na poli designu, jízdních schopností a špičkového řemeslného zpracování.

EXPRESIVNÍ DESIGN

OD VIZIONÁŘSKÉ VÝVOJOVÉ STUDIE AŽ PO POUTAVOU REÁLNOU PODOBU

LC 500 se může pochlubit celou řadou klíčových designových prvků, proporcemi a vizuální dynamikou koncepčního vozu, jenž stál vzorem. Kupé LC 500 staví na atletických proudnicových tvarech a smyslných křivkách; jeho splývavá střecha akcentuje nízký a široce rozkročený postoj, který jde ruku v ruce s vysoce funkční a emotivní karoserií.

Přední partie zaujmou výraznou interpretací charakteristické masky chladiče Lexus ve tvaru vřetene. Design interiéru LC odráží motiv dynamického luxusu vnějších partií. Poloha za volantem přímo vybízí k energické sportovní jízdě, kdy řidič ocení mimořádně intuitivní ovládání.

AGILNÍ JÍZDA

BEZKONKURENČNÍ POŽITEK A CHARAKTER V8

LC 500h kromě hybridního pohonu nové generace vystavuje na odiv i pozoruhodný agregát V8 z provedení LC 500. Může se tak pochlubit mimořádně agilním a kultivovaným chováním, při zachování jízdních kvalit od luxusního kupé očekávaných. O přenos výkonu na zadní kola se stará vidlicový osmiválec 5,0 litru schopný vyvinout až 473 k (DIN) při 7100 ot/min.

Ten spolupracuje s nově vyvinutou automatickou převodovkou s 10 stupni – poprvé v segmentu luxusních vozů – s bleskovým řazením, které může směle konkurovat dvouspojkovým ústrojím. Zvolená konstrukční řešení propůjčují LC 500 jízdní schopnosti a agilitu, kterou bychom od čtyřmístného kupé neočekávali; vůz je schopen akcelerovat z 0 na 96 km/h za méně než 4,5 sekundy.

MULTI-STAGE HYBRID

KONCEPČNÍ MODEL LF-LC

ODHALTE DESIGNOVOU VIZI STOJÍCÍ ZA LC

Model LC v rámci automobilky Lexus představuje nevídaný designový a konstrukční úspěch, jenž vznikl přetavením vizí koncepčního modelu LF-LC, poprvé odhaleného před čtyřmi lety v roce 2012.

Při vývoji modelu LC bylo nutné překonat řadu překážek v oblasti výroby, designu i materiálů, které obvykle koncepční vize doprovázejí. Naše konstrukční týmy neúnavně hledaly nová řešení, aby se podařilo co nejvíce z konceptu LF-LC promítnout i do reálného modelu LC, a tak vznikl vůz, jemuž plně přísluší postavení vlajkové lodi značky Lexus.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.