concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

lexus service

SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pro majitele vozů Lexus.

used cars

IS 200t

NOVÝ LEXUS IS 200t S ATRAKTIVNÍM PŘEPLŇOVANÝM ZÁŽEHOVÝM MOTOREM O VÝKONU 245 K


CO2 kombinovaný provoz (g/km) 162
Kombinovaný provoz (l/100km) 7,0
Zrychlení 0-100 km/h (s) 7,0
Maximální rychlost (km/h) 230

OD 989 000 Kč

NOVÝ LEXUS IS 200t

USEDNĚTE ZA VOLANT A VYCHUTNEJTE SI AGILNÍ JÍZDNÍ CHOVÁNÍ V KOMBINACI S KULTIVOVANÝM CHODEM A POHODLÍM LEXUS NA ÚROVNI SVĚTOVÉ TŘÍDY.

Při pohledu na podmanivý sedan IS si vaši pozornost ihned získá nápadná charakteristická maska chladiče Lexus ve tvaru vřetene. Rozhodný postoj vozu pak doplňují LED světlomety a světla pro denní svícení ve tvaru písmene "L". Atletický boční profil ladí s nízkou kapotou, boční křivkou stoupající směrem vzhůru a dlouhou křivkou střechy ve stylu kupé, která tomuto modelu propůjčuje dynamický charakter a přispívá k mimořádné vnitřní prostornosti.

Jízda se sedanem IS je příkladně vyvážená, ale současně jde o nesmírně pohodlný vůz nabízející příjemné jízdní zážitky pro všechny cestující. Sedan s pohonem zadních kol jsme důkladně testovali na závodních okruzích, abychom dokonale odladili jízdní chování a zaručili maximální potěšení za volantem. Dokazujeme – a to doslova – že se nezastavíme tak dlouho, dokud nevytvoříme pokrok.

HLAVNÍ PRVKY

POZNEJTE IS 200t

JÍZDA

HLAVNÍ RYSY

V pohodlí luxusních kožených sedadel si vychutnáte znamenité detaily typické pro vozy značky Lexus, jako např. dřevěné dekory nebo nádherně zpracované analogové hodiny uprostřed palubní desky. Nad celou výrobou modelu IS, která probíhá na stejné lince jako vlajková loď LS, dohlížejí nejzručnější mistři výroby označovaní ‘Takumi’.

INTERIÉR

HLAVNÍ RYSY

V pohodlí luxusních kožených sedadel si vychutnáte znamenité detaily typické pro vozy značky Lexus, jako např. dřevěné dekory nebo nádherně zpracované analogové hodiny uprostřed palubní desky. Nad celou výrobou modelu IS, která probíhá na stejné lince jako vlajková loď LS, dohlížejí nejzručnější mistři výroby označovaní ‘Takumi’.

Rozvor náprav se prodloužil o 70 mm, což podstatně přispělo k pohodlí cestujících na zadních sedadlech i k hladší jízdě. Zadní sedadla, sklopná do roviny, jsou rozdělena v poměru 60:40 – s ideálním uplatněním při převozu neforemných předmětů.

BEZPEČNOST

DŮRAZ NA BEZPEČNOST

Lexus IS vybavený naším nejnovějším systémem integrovaného řízení dynamiky vozidla (VDIM) a účinnými brzdovými kotouči s odvětráváním je připraven vyhnout se každému nebezpečí. Jak ostatně dokazuje maximální skóre pěti hvězdiček v testech Euro NCAP, v případě kolize se můžete spolehnout na neuvěřitelně robustní ochranný prostor pro cestující, jehož konstrukce ve velké míře staví na prvcích z vysokopevnostní oceli.

Lexus IS je v zájmu dalšího zvýšení bezpečnosti vybaven předními sedadly konstrukce WIL ke snížení rizika poranění krku při nárazu do vozidla zezadu; cestující se mohou spolehnout i na osm airbagů. Pokud navíc senzory v předním nárazníku rozpoznají střet s chodcem, dojde k okamžitému přizvednutí kapoty v optimálním úhlu, aby se co nejvíce omezilo riziko zranění.

Přeplňovaný zážehový motor

PŘEPLŇOVANÝ ZÁŽEHOVÝ MOTOR

Sportovní sedan IS 200t je poháněn zbrusu novým zážehovým motorem 2,0 litru s přeplňováním a výkonem plných 245 k. Využívá přitom systém vstřikování paliva D-4ST pro nízkou spotřebu paliva a vyšší točivý moment za jakýchkoli otáček. Osmistupňová převodovka pro IS 200t umožňuje přímé ruční řazení a uspokojí vyznavače různých stylů jízdy; nabídne přitom pohotovou akceleraci až do nejvyšší rychlosti jízdy 230 km/h (kde to povoluje zákon).

S ohledem na hladký a kultivovaný chod se motor sestavuje v bezprašném prostředí. O atraktivní zvukový doprovod se stará zdvojené výfukové potrubí.

8st. převodovka

8ST. PŘEVODOVKA

Modely IS 200t a IS 200t F SPORT s pohonem zadních kol, vybavené osmistupňovou převodovkou s možností řazení páčkami pod volantem, jsou prvními sedany značky Lexus, které při řazení zohledňují působení sil příčného zrychlení. Když systém zaznamená, že IS najíždí do zatáčky, nechává zařazený nižší převodový stupeň po celou dobu průjezdu zatáčkou kvůli bleskové odezvě při potřebě akcelerovat na výjezdu z ní.

Turbodmychadlo

TURBODMYCHADLO

Nové účinné turbodmychadlo typu Twin Scroll bylo navrženo tak, aby zaručovalo vysoký točivý moment v celém pásmu otáček motoru. Optimálním tvarování lopatek ve spojení s nižší úrovní tření ložiskového mechanizmu vzniklo kompaktní turbodmychadlo se zcela mimořádnou odezvou.

Zdvojené výfukové potrubí

ZDVOJENÉ VÝFUKOVÉ POTRUBÍ

Krásně tvarované dvojité koncovky výfuků z nerezové oceli poukazují na stylový charakter i sofistikovanost a ještě vylepšují kultivovaný zvuk výkonného přeplňovaného agregátu IS 200t.

Sportovní pozice za volantem

SPORTOVNÍ POZICE ZA VOLANTEM

Ze sportovnější pozice za volantem blíže k zemi doslova ‘ucítíte’ povrch vozovky prostřednictvím soustavy řízení s novým nastavením, a vychutnáte si tak reakce vozidla i na ty nejmenší pokyny od volantu.

Zdokonalená aerodynamika

ZDOKONALENÁ AERODYNAMIKA

IS se pyšní výtečnou aerodynamikou, za kterou stojí např. prakticky plochá spodní část karoserie nebo drobné spoilery na sloupcích předních dveří a koncových svítilnách. Tyto spoilery, poprvé použité u závodních vozů Formule 1, způsobují víření vzduchu, které IS napomáhá k lepšímu prořezávání vzduchem za rychlé jízdy. Výsledkem je nejen vyšší stabilita a lepší ovladatelnost vozu, ale i nižší spotřeba paliva a úroveň aerodynamického hluku.

Jízdní pohodlí

JÍZDNÍ POHODLÍ

IS dokáže zaujmout i prostorným, mimořádně kvalitním a kultivovaným interiérem, což jsou již pověstné atributy všech vozů značky Lexus. Poloha za volantem je nyní sportovnější, ve snaze vtáhnout řidiče více do děje. Nově koncipovaná přední sedadla zase nabízejí vyšší pohodlí a lepší boční oporu.

Vyspělé ovládání

VYSPĚLÉ OVLÁDÁNÍ

Prostřednictvím multimediální soustavy příští generace můžete ve svém IS přistupovat k online službám, jako např. Google Street View®, vypočítat si nejhospodárnější trasu, anebo si vychutnat prostorový zvuk prémiové audio soustavy Mark Levinson® Premium Surround s 15 reproduktory. A abychom nezapomněli, k nastavení klimatizace stačí letmý pohyb špičkou prstu na pokrokovém elektrostatickém spínači.

Řemeslné zpracování Takumi

ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ TAKUMI

Model IS přepisuje dosavadní měřítka kvality dílenského zpracování u tohoto typu prémiových vozů. Vůz pochází z našeho proslulého závodu Tahara, kde se mu věnují tytéž pracovní týmy, které sestavují naši vlajkovou loď Lexus LS. Kvalitu ucítíte v okamžiku, kdy se poprvé dotknete ovládacích prvků audio soustavy Mark Levison®, vyrobených technologií přesného obrábění z hliníku, anebo když v rukách sevřete nádherně zpracovaný volant.

Dokonale provedený lak je výsledkem ručního mokrého broušení každé ze základních vrstev nátěru (jde o časově náročný proces, vyhrazený zpravidla jen pro speciálně karosované vozy) a následné pečlivé kontroly okem i digitálními metodami s cílem zajistit naprosto dokonalý povrch.

Audio soustava Mark Levinson® s 15 reproduktory

AUDIO SOUSTAVA MARK LEVINSON® S 15 REPRODUKTORY

Pro své IS si můžete objednat bezkonkurenční audio soustavu Mark Levinson® Premium Audio, která při poslechu hudby nebo sledování DVD evokuje atmosféru připomínající živé koncertní představení. Neuvěřitelně věrné digitální prostorové ozvučení v konfiguraci 5.1 má na starosti 15 zakázkově vyráběných reproduktorů s individuálním naladěním.

Pokroková technologie GreenEdge™ použitá u všech reproduktorů umožňuje produkovat dvakrát intenzivnější zvuk než tradiční ozvučnice při stejné spotřebě energie. Systém 'Auto Volume' umožňuje vychutnat si naplno každou skladbu, neboť automaticky přizpůsobuje hlasitost podle konkrétního interpreta nebo nahrávky. Krásně zpracované ovládací prvky - vyrobené technologií přesného obrábění z hliníku - společně s leskle černými povrchy odrážejí design špičkových soustav domácího audia značky Mark Levinson®.

Ovládání "Remote Touch"

OVLADAČ REMOTE TOUCH S DISPLEJEM

Sdružený ovladač "Remote Touch" příští generace s potvrzováním jedním stiskem dovoluje intuitivní práci s centrálním displejem multimediální soustavy. Ergonomicky navržený ovladač Remote Touch je vždy po ruce a ovládá se stejně jednoduše jako počítačová myš.

Systém RCTA pro monitorování provozu za vozidlem

SYSTÉM RCTA PRO MONITOROVÁNÍ PROVOZU ZA VOZIDLEM

Při couvání vozidla, například na rušném parkovišti, oceníte praktický systém RCTA pro monitorování provozu za vozidlem, který prostřednictvím radaru pro sledování mrtvých úhlů rozpoznává vozidla pohybující se vzadu v místech špatně viditelných z pozice řidiče. Když systém RCTA rozpozná jiné vozidlo, upozorní vás signálem ve vnějších zpětných zrcátkách a pomocí zvukového varování.

Pětihvězdičkové ohodnocení v nárazových testech Euro NCAP

PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OHODNOCENÍ V NÁRAZOVÝCH TESTECH EURO NCAP

Model IS získal maximální pětihvězdičkové ohodnocení v nárazových testech NCAP, které jsou realistickým a nezávislým měřítkem bezpečnosti vozů prodávaných na evropských trzích. Dosažený výsledek s rezervou splnil minimální požadavky na získání pěti hvězdiček, čímž se IS zařadilo mezi nejbezpečnější modely v prémiovém segmentu.

Systém pro sledování mrtvých úhlů

SYSTÉM PRO SLEDOVÁNÍ MRTVÝCH ÚHLŮ

Radarová čidla zabudovaná v rozích zadního nárazníku detekují vozidla ve vedlejších pruzích, která nejsou vidět ve vnějších zpětných zrcátkách. Pokud dá řidič znamení o změně směru jízdy a do jeho mrtvého úhlu výhledu vjede jiné vozidlo, systém pro sledování mrtvých úhlů okamžitě aktivuje výstražný signál v příslušném zpětném zrcátku.

ŽÁDNÉ VÝSLEDKY

Vámi zadaným kritériím neodpovídají žádné vlastnosti vozidla. Rozšiřte své hledání a zkuste hledat znovu.

LEXUS ANY CAQ MOD RGB LIGHT

U MODELU IS SE NÁŠ TÝM ZAMĚŘIL NA TO, ABY SI ŘIDIČI MOHLI VYCHUTNÁVAT AGILNÍ JÍZDNÍ CHOVÁNÍ A VÝBORNOU ODEZVU.

Junichi Furuyama, hlavní konstruktér modelu IS

IS 200t F SPORT

is 200t fsport

ÚCHVATNÝ DESIGN

Model IS 200t F SPORT umně spojuje dravý design se specifickým naladěním podvozku, za nímž stojí tentýž tým, který vyvinul ikonický supersport LFA a výkonné modely s označením F, tedy RC F a GS F. Výsledek vám bezpochyby zrychlí srdeční tep. Z vylepšení exteriéru jmenujme větší charakteristickou masku chladiče Lexus ve tvaru vřetene (s rastrem obsahujícím písmena L), chladicí kanály předních brzd nebo aerodynamické lamely pro zvýšení přítlaku.

Ve sportovním kokpitu verze F SPORT si vychutnáte dokonalé spojení se svým vozem. Ručně prošívaná sportovní sedadla vás těsně obepnou shora až dolů. Ergonomický sportovní volant a strojově obrobené hliníkové pedály zase zprostředkují pozoruhodnou zpětnou vazbu, abyste se mohli plně oddat vozovce před vámi.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.