concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

lexus service

SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pro majitele vozů Lexus.

used cars

IS 300h

NOVÝ MODEL IS 300H PŘINÁŠÍ JEDINEČNOU KOMBINACI VYSOKÉHO VÝKONU 223 k A NÍZKÉ SPOTŘEBY OD 4,3 l/100 km PŘI EMISÍCH CO2 JIŽ OD 99 g/km.


CO2 kombinovaný provoz (g/km) 99
Kombinovaný provoz (l/100km) 4,3
Zrychlení 0-100 km/h (s) 8,4
Maximální rychlost (km/h) 200

OD 999 000 Kč

POZNEJTE NOVÝ MODEL
LEXUS IS

NOVÝ MODEL IS 300H PŘINÁŠÍ JEDINEČNOU KOMBINACI VYSOKÉHO VÝKONU 223 K A NÍZKÉ SPOTŘEBY OD 4,3 L/100 KM PŘI EMISÍCH CO2 JIŽ OD 99 G/KM.

Zvenku vás nový kompaktní sedan IS 300h zaujme ohromujícím designem, LED světlomety a výraznou "vřetenovitou" maskou chladice ve stylu vozů Lexus. Uvnitř objevíte luxusní přístrojovou desku orientovanou na řidiče s nejmodernějšími multimediálními a bezpečnostními systémy. V nové, nižší poloze za volantem si užijete precizní ovladatelnost vozu a přesné vedení stopy v zatáčkách, a to s vytříbeností a hladkostí příslovečnou pro značku Lexus.

Model IS 300h poháněný druhou generací plně hybridního systému Lexus Hybrid Drive a vybavený aktivním akustickým systémem, který vytváří sofistikovaný zvuk motoru, je radost řídit. Může se pochlubit kombinovanými emisemi CO2 jen 99* g/km a spotřebou paliva pouhých 4,3 l/100 km*. K dispozici máte také velký prostor pro zavazadla, protože hybridní akumulátor zabírá minimum místa pod podlahou zavazadlového prostoru.
* Pro model s Paketem Eco.

CENY, VÝBAVY A TECHNICKÉ ÚDAJE

PROHLÉDNĚTE A POROVNEJTE SI JEDNOTLIVÉ VÝBAVY

IS 300h CVT
Entry

  • 16" kola z lehké slitiny, pneumatiky 205/55 R16
  • Protiblokovací systém brzd
  • 4,2" barevný multiinformační displej TFT
  • Ovládací prvky na volantu pro - audiosystém / displej / telefon / hlasové ovládání
  • Systém Active Sound Control
  • Elektronicky řízená klimatizace

OD 999 000 Kč

VYBERTE JINOU VARIANTU K POROVNÁNÍ

HLAVNÍ PRVKY IS 300h

SEZNAMTE SE S MODELEM IS 300h

Bezpečnost oceněná 5 hvězdičkami Euro NCAP

BEZPEČNOST OCENĚNÁ 5 HVĚZDIČKAMI EURO NCAP

Model IS 300h získal ocenění „Best in Class Car of 2013“ za bezpečnost v testu Euro NCAP v kategorii „Rodinný vůz vyšší třídy”. Byl ohodnocen 91 % za ochranu dospělých cestujících, 85 % za ochranu dětí, 80 % za bezpečnost pro chodce a 66 % za asistenční bezpečnostní systémy. Tato čísla daleko přesahují minimální hodnoty potřebné k udělení pětihvězdičkového hodnocení, což znamená, že model IS 300h získal nejvyšší celkové skóre.

Pro zhlédnutí videa z crash testů a získání dalších podrobných informací navštivte prosím webové stránky Euro NCAP (http://www.euroncap.com/bestinclasscars2013.aspx) a vyhledejte model IS 300h v kategorii Rodinných vozů vyšší třídy.

JÍZDA

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

V modelové řadě IS se poprvé objevuje plně hybridní technologie pohonu. Nový Lexus IS 300h poháněný naším nejnovějším systémem Lexus Hybrid Drive poskytuje největší výkon 164 kW (223 k), přitom má emise CO2 pouhých 99 g/km.

Pro ještě podmanivější jízdu jsme snížili polohu sedadla řidiče o 20 mm (ve výši kyčelního kloubu) a upravili sklon volantu o 3°. Jízdní preciznost byla vylepšena tužší strukturou karoserie, jíž bylo dosaženo pomocí průlomové technologie lepení a šroubového laserového svařování.

Nová víceprvková zadní náprava poskytuje větší přilnavost a vylepšenou ovladatelnost. K tomu připočtěte inovativní aerodynamiku, že máte před sebou vůz, který má nejen velmi pohotové reakce, ale který je také neuvěřitelně tichý.

INTERIÉR

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Na silnici je nový model IS 300h nádherně vyvážený sedan na řízení a mimořádně komfortní vůz pro dlouhé cestování. Až budete relaxovat v sedadlech čalouněných přepychovou kůží, budete si také užívat nádherných detailů typických pro značku Lexus, jako jsou dřevěná ozdobná obložení či precizně zpracované, centrálně umístěné analogové hodiny. Na veškerou produkci vozů IS, která probíhá na stejné lince, na níž se montují špičkové limuzíny LS, dohlížejí mistři řemesel Lexus zvaní "Takumi".

Rozvor sedanu IS byl prodloužen o 70 mm, aby vznikl na zadních sedadlech jedenz největších prostorů pro nohy v tomto segmentu a vůz nabízel ještě komfortnější jízdní vlastnosti. Zadní sedadla jsou rovněž dělená a sklopná v poměru 60:40, což je ideální řešení pro přepravu neskladných předmětů.

S novou generací multimédií v novém IS budete mít přístup k internetovým službám, jako je například Google Street View®, můžete si nechat vypočítat nejekologičtější trasu, nebo si užívat zvuku audiosystému Mark Levinson® Premium Surround s 15 reproduktory. Nebo můžete letmým dotykem prstů měnit nastavení klimatizace pomocí inovativních elektrostatických ovladačů.

BEZPEČNOST

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Nový model IS vybavený naším nejmodernějším systémem integrovaného řízení jízdní dynamiky Vehicle Dynamics Integrated Management a výkonnými kotoučovými brzdami s vnitřním chlazením využívá vyspělé technologie podporující vaše řidičské dovednosti. Například systém varování při opuštění jízdního pruhu, systém sledování slepého úhlu či systém sledování provozu v příčném směru za vozem. Přednárazový bezpečnostní systém Pre-Crash Safety využívá radar k identifikaci nebezpečí před vozem a je-li to nezbytné, aktivuje dokonce brzdy.

V případě kolize jste chráněni mimořádně odolným bezpečnostním skeletem karoserie, u něhož byla ve velké míře využita vysokopevnostní ocel. Pro dosažení ještě větší bezpečnosti je nový model IS vybaven předními sedadly s konstrukcí omezující poranění krční páteře a osmi airbagy. Navíc senzory v předním nárazníku mohou detekovat srážku s chodcem, po níž se okamžitě mírně nadzdvihne kapota a absorbuje energii nárazu.

Vyspělá aerodynamika

VYSPĚLÁ AERODYNAMIKA

Nový IS má vynikající aerodynamiku díky detailům, jako je téměř plochá spodní část vozu a drobné aerodynamické prvky na sloupcích předních dveří a na zadních svítilnách. Tato „křidélka“, použitá poprvé na závodních vozech F1, vytvářejí vzdušné víry, které pomáhají nasměrovat proudění vzduchu směrem dovnitř, aby se zlepšilo obtékání vzduchu kolem sedanu IS. Tím se zlepšuje nejen stabilita a ovladatelnost, ale zvyšuje se také hospodárnost a snižuje aerodynamický hluk.

Přístroje F SPORT

PŘÍSTROJE F SPORT

Nové verze F SPORT jsou vybaveny úžasným sdruženým přístrojem s dynamickou radiální grafikou inspirovaným supersportovním vozem Lexus LFA. Ten využívá digitální technologii původně vyvinutou k bleskovému zobrazování špičkových otáček našeho supersportu s motorem V10. Po jedinečné startovací sekvenci se vzhled sdruženého přístroje mění podle právě zvoleného jízdního režimu.

Bezpečnostní struktura karoserie, 8 airbagů

BEZPEČNOSTNÍ STRUKTURA KAROSERIE, 8 AIRBAGŮ

Kromě extrémně odolného bezpečnostního skeletu karoserie chrání cestující osm airbagů. Řidiče a spolujezdce vpředu chrání dvoufázové čelní airbagy společně s kolenními a bočními airbagy.

Na obou stranách procházejí v celé délce interiéru boční hlavové airbagy. Všechny bezpečnostní pásy s výjimkou prostředního sedadla vzadu jsou vybaveny také předpínači.Tato výjimečná úroveň pasivní bezpečnosti je v novém modelu IS poskytována standardně.

Volič jízdních režimů

VOLIČ JÍZDNÍCH REŽIMŮ

Provozní vlastnosti vozidla lze jemně ladit prostřednictvím voliče jízdních režimů. Režim ECO snižuje emise a šetří palivo, zatímco režim NORMAL poskytuje v každodenním provozu ideální rovnováhu výkonu, hospodárnosti a jízdního komfortu. Chcete-li pohotovější reakce pohonného ústrojí, zapněte jednoduše režim SPORT.

Špičkový audiosystém Mark Levinson®

ŠPIČKOVÝ AUDIOSYSTÉM MARK LEVINSON®

Lexus IS lze objednat s jedinečným prémiovým audiosystémem Mark Levinson® Premium Surround, který při poslechu hudby nebo sledování DVD poskytuje zážitek jako na skutečném živém koncertu. Patnáct speciálně navržených a individuálně vyladěných reproduktorů v konfiguraci 5.1 kanálů vytváří neuvěřitelný digitální prostorový zvuk

Inovativní technologie GreenEdge™ v každém reproduktoru znamená také dvojnásobnou intenzitu zvuku při stejné spotřebě energie, zatímco nový systém „Auto Volume“ zvýší váš požitek z hudby na maximum automatickou úpravou hlasitosti při přechodech mezi různými umělci a nahrávkami. Nádherně zpracované a precizně strojově upravené hliníkové ovládací prvky a leskle černá povrchová úprava odráží design prvotřídních domácích audiosystémů Mark Levinson®.

Systém varování při opuštění jízdního pruhu / automatické ovládání dálkových světel

SYSTÉM VAROVÁNÍ PŘI OPUŠTĚNÍ JÍZDNÍHO PRUHU / AUTOMATICKÉ OVLÁDÁNÍ DÁLKOVÝCH SVĚTEL

Kamera uložená v patě vnitřního zpětného zrcátka umožňuje systému varování při opouštění jízdního pruhu upozornit vás na riziko nechtěného vyjetí z jízdního pruhu. Automatické ovládání dálkových světlometů používá za tmy stejnou kameru k automatickému přepínání na potkávací světla, jakmile detekuje světla protijedoucího nebo vpředu jedoucího vozidla.

LED světlomety

LED SVĚTLOMETY

Nový IS je dostupný s LED světlomety, zatímco všechny modely mají osobitá LED světla pro denní provoz ve tvaru písmene L integrovaná do předního nárazníku. Energeticky úsporná LED technologie poskytuje vynikající osvětlení a spolehlivý výkon s dlouhou životností.

Aktivní kapota motoru

AKTIVNÍ KAPOTA MOTORU

Nový Lexus IS je vybaven aktivní kapotou, která pohlcuje nárazovou energii. Systém, aktivovaný senzory v předním nárazníku při kolizi s chodcem, mírně nadzdvihne kapotu, aby se zvětšil prostor mezi ní a tvrdými komponenty motoru. Tím se snižuje riziko poranění chodců.

Přednárazový bezpečnostní systém /Adaptivní tempomat

PŘEDNÁRAZOVÝ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉM / ADAPTIVNÍ TEMPOMAT

Mikrovlnný radar a palubní počítač vypočítávají riziko kolize s překážkami před vozem. Je-li riziko vysoké, je řidič upozorněn zvukovým i vizuálním signálem a zvýší se brzdný tlak. Jestliže je kolize považována za neodvratitelnou, aktivují se v automaticky brzdy a přitáhnou bezpečnostní pásy na předních sedadlech. Adaptivní tempomat využívá stejnou radarovou technologii k udržování nastaveného odstupu od vpředu jedoucích vozidel.

Systém sledování provozu v příčném směru za vozem

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ PROVOZU V PŘÍČNÉM SMĚRU ZA VOZEM

Při couvání, například na frekventovaném parkovišti, používá systém sledování provozu v příčném směru radarové senzory systému sledování slepého úhlu k detekci vozidel vjíždějících do obtížně viditelné oblasti za vozidlem. Je-li nějaké vozidlo detekováno, upozorní vás systém vizuálně ve vnějších zpětných zrcátkách a akusticky zvukovým signálem.

Multimediální navigační systém

MULTIMEDIÁLNÍ NAVIGAČNÍ SYSTÉM

Sedmipalcový displej se ovládá ovladačem Remote Touch nebo hlasovými povely. Systém disponuje svěží 3D grafikou a mnoha možnostmi náhledu mapy. Jakmile zaparkujete, vytvoří QR kód pro váš chytrý telefon, aby vás dovedl pěšky do zadaného cíle.

IS nabízí novou generaci služeb, mezi něž patří vyhledávání Online Search, Google Street View®, Panoramio® nebo Connected Traffic. Pro ještě větší pohodlí si můžete poslat trasu ze svého počítače nebo tabletu do navigačního systému ve vašem vozu.

Řemeslné zpracování Lexus

ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ LEXUS

Nový Lexus IS vyráběný v našem oceňovaném závodě Tahara stejným týmem zaměstnanců Lexus, který montuje vlajkovou loď LS, zcela mění definici kvality výroby tohoto druhu luxusních vozů.Pocítíte to při prvním dotyku precizně opracovaných hliníkových ovladačů audiosystému Mark Levison®, nebo jakmile uchopíte do rukou jeho nádherně zpracovaný volant.

Dokonalý lak na povrchu karoserie byl ručně broušen za mokra po nanesení každé vrstvy základového laku (tento časově náročný proces se běžně používá jen u vozů vyráběných na zakázku) a kontrolován zrakem i digitálními přístroji, aby byl zajištěn perfektní povrch.

Sportovnější poloha za volantem

SPORTOVNĚJŠÍ POLOHA ZA VOLANTEM

Ze sportovnější pozice za volantem blíže k zemi doslova ‘ucítíte’ povrch vozovky a vychutnáte si tak reakce IS i na ty nejjemnější pokyny od volantu. K neuvěřitelně přesnému řízení napomáhá i konstrukce tříramenného volantu s ergonomickým vybráním pro prsty, inspirovaná modelem LFA. Pohotové ruční řazení pomocí páček pod volantem je zdrojem ještě atraktivnějších jízdních zážitků.

Bez nutnosti sundávat ruce z volantu můžete snadno ovládat audio soustavu, telefon, systém hlasového ovládání, multi-informační displej a v závislosti na výbavě vozu i adaptivní tempomat a systém pro hlídání jízdních pruhů.

ŽÁDNÉ VÝSLEDKY

Vámi zadaným kritériím neodpovídají žádné vlastnosti vozidla. Rozšiřte své hledání a zkuste hledat znovu.

IS 300h F SPORT

is 300h fsport

ÚCHVATNÝ DESIGN

Model IS 300h F SPORT umně spojuje dravý design se specifickým naladěním podvozku, za nímž stojí tentýž tým, který vyvinul ikonický supersport LFA a výkonné modely s označením F, tedy RC F a GS F. Výsledek vám bezpochyby zrychlí srdeční tep. Z vylepšení exteriéru jmenujme větší charakteristickou masku chladiče Lexus ve tvaru vřetene (s rastrem obsahujícím písmena L), chladicí kanály předních brzd nebo aerodynamické lamely pro zvýšení přítlaku.

Ve sportovním kokpitu verze F SPORT si vychutnáte dokonalé spojení se svým vozem. Ručně prošívaná sportovní sedadla vás těsně obepnou shora až dolů. Ergonomický sportovní volant a strojově obrobené hliníkové pedály zase zprostředkují pozoruhodnou zpětnou vazbu, abyste se mohli plně oddat vozovce před vámi.

LEXUS ANY CAQ MOD RGB LIGHT

POVRCH LAKU VOZU JE KONTROLOVÁN RGB SVĚTLEM, KTERÉ ODHALÍ JEHO CHYBY NEBO NEDOKONALOSTI, JEŽ NEJSOU ZA NORMÁLNÍCH OKOLNOSTÍ VIDĚT.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.