concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

NX 200t


CO2 kombinovaný provoz (g/km) 178
Kombinovaný provoz (l/100km) 7,7
Zrychlení 0-100 km/h (s) 7,3
Maximální rychlost (km/h) 200

OD 1 094 000 Kč

ÚŽASNÝ MĚSTSKÝ DESIGN NOVÉHO MODELU NX

OBJEVTE KOUZLO PŘEPLŇOVANÉHO MOTORU A ŘAZENÍ PÁDLY POD VOLANTEM.

Nový dynamický model NX 200t pohání zcela nový zážehový motor o zdvihovém objemu 2,0 litru, který díky přeplňování nabízí výkon 238 k. Tento agregát vám svým mohutným nárůstem výkonu poskytne nevšední zážitky z jízdy s vaším crossoverem. Nový NX 200t vybavený výraznými dvojitými hliníkovými koncovkami výfuku po vzoru špičkových sportovních motocyklů se může pochlubit rychlou akcelerací, patřičnou výkonností v dálničním provozu a vytříbenou kultivovaností typickou pro značku Lexus.

Přispívá k tomu i elektronicky řízený systém pohonu všech kol a rychle řadící šestistupňová automatická převodovka se sekvenčním manuálním řazením prostřednictvím pádel pod volantem.

HLAVNÍ PRVKY

SEZNAMTE SE S MODELEM NX 200t

Jízda s NX 200t - Hlavní přednosti

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Elegantní nový model NX 200t se vyznačuje širokým postojem, výraznou „vřetenovitou" maskou chladiče ve stylu značky Lexus a atraktivními LED světlomety a zadními svítilnami. Nový model NX 200t je podobně jako dílo moderního umění naprosto nepřehlédnutelný. Stylisté značky Lexus mu vtiskli ostré a zároveň ladné linie tím, že se nechali inspirovat spletitou krásou roztaveného kovu. Přiblížíte-li se k modelu NX 200t, přivítá vás osvětlení klik dveří, takže můžete ihned obdivovat vzrušující boční linii a siluetu vozu připomínající sportovní kupé. Přední trojité LED světlomety a světla pro denní provoz ve tvaru hrotu šípu podtrhují osobitou auru vozu. Koncové LED svítilny připomínající drahokamy vytvářejí emblém L naší značky a umocňují agilní vzhled tohoto crossoveru.

Nový dynamický model NX 200t pohání zcela nový zážehový motor o zdvihovém objemu 2,0 litru, který díky přeplňování nabízí výkon 238 k. Tento agregát vám svým mohutným nárůstem výkonu poskytne nevšední zážitky z jízdy s vaším crossoverem. Nový NX 200t vybavený výraznými dvojitými hliníkovými koncovkami výfuku po vzoru špičkových sportovních motocyklů se může pochlubit rychlou akcelerací a vytříbenou kultivovaností. Přispívá k tomu i elektronicky řízený systém pohonu všech kol a rychle řadící šestistupňová automatická převodovka se sekvenčním řazením prostřednictvím pádel pod volantem.

Uvnitř modelu NX 200t - Hlavní přednosti

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

V precizně zpracovaných kožených sedadlech nového modelu NX 200t můžete dokonale relaxovat a nad úrovní okolní dopravy si užívat překrásný výhled na město. Příjemné svěží prostředí interiéru zabezpečuje za všech povětrnostních podmínek klimatizace s funkcí S-Flow, která řídí teplotu pouze pro obsazená sedadla. Vyhřívání sedadel v režimu ECO vás zahřeje v ranním chladu ještě mnohem efektivněji. Panoramatické zobrazení okolí vozu Panoramic View poskytuje záběry ze čtyř diskrétně umístěných kamer, a usnadňuje tak manévrování ve stísněných prostorech. Kamery jsou umístěny v masce chladiče, ve vnějších zpětných zrcátkách (kamery fungují i v případě, když jsou zrcátka sklopená) a na víku zavazadlového prostoru. Společně s pomocnými parkovacími liniemi usnadňují manévrování nejen v hustém městském provozu.

Bezpečnost v NX 200t - Hlavní přednosti

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Nový model NX 200t je zkonstruován tak, aby pomáhal snižovat únavu řidiče a to díky prvkům jakým je například ergonomicky tvarovaná pozice sedadla řidiče, která vám umožní lépe se soustředit na dopravní situaci před vozem. Široká škála brzdných a stabilizačních systémů (zahrnující řízení stability vozidla a protiprokluzový systém) z něj dělá jeden nejbezpečnějších crossoverů dnešní doby. Je rovněž uklidňující vědět, že jste vy i vaši spolucestující chráněni tuhou konstrukcí karoserie a osmi airbagy (včetně bočních hlavových airbagů po celé délce interiéru).

Řemeslné zpracování Lexus

ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ LEXUS

Nový model NX 200t se svým ručně leštěným dřevěným ozdobným obložením „Shimamoku“ a překrásně stehovaným koženým čalouněním vytváří nová měřítka. Je vyráběn v našem závodě v Kjúšú, v naprosto bezprašném prostředí, zaměstnanci lakovny například procházejí dvěma komorami, v nichž jsou z jejich speciálních oděvů a vlasů odstraněny veškeré částečky prachu a nečistot. Vodní stěna přezdívaná „Niagara“ snižuje ještě více množství částic poletujících ve vzduchu. Blyštivý lak vzniká ručním pískováním každé vrstvy základního laku (je to časově náročný proces používaný běžně jen u vozů vyráběných na zakázku). Před expedicí nakonec každý crossover NX absolvuje finální testovací jízdu o délce 30 km.

Výkon crossoveru

VÝKON CROSSOVERU

Pro dosažení vynikajících jízdních parametrů na všech možných vozovkách s různým povrchem byl model NX 200t nejprve testován na nejvyspělejším jízdním simulátoru na světě a poté absolvoval mnoho stovek tisíců testovacích kilometrů v extrémních arktických a pouštních podmínkách.

Nový model NX 200t se zcela novým podvozkem, zavěšením kol a řízením nabízí mimořádně podmanivou a kultivovanou jízdu. Průlomové technologie šroubového laserového svařování a lepení přispěly k extrémní tuhosti nového NX 200t. Tak vznikl vysoce odolný crossover, který řidiče odmění precizními jízdními parametry. Kompaktní zavěšení předních kol se vzpěrami McPherson a propracované zadní dvojité lichoběžníkové zavěšení poskytují modelu NX výjimečnou trakci, skvělou přilnavost při průjezdu zatáčkou srovnatelnou s klasickými sedany a vynikající směrovou stabilitu.

Protiprokluzový systém / Systém řízení stability vozidla

PROTIPROKLUZOVÝ SYSTÉM / SYSTÉM ŘÍZENÍ STABILITY VOZIDLA

Protiprokluzový systém TRC zlepšuje trakční schopnosti modelu NX 200t, zejména při rozjezdu nebo při akceleraci na nerovnoměrně kluzkém povrchu. Systém zasahuje v okamžiku, kdy je zjištěno riziko prokluzu kol a tím udržuje optimální trakci vozu.

Řízení stability vozidla VSC předchází ztrátě ovladatelnosti vozu, vjedete-li například příliš rychle do zatáčky nebo když hrozí smyk. Stabilita vozidla je zajištěna a jeho rychlost snížena selektivním zásahem brzd, popřípadě snížením výkonu pohonného systému.

Bezpečnostní struktura karoserie / 8 Airbagů

BEZPEČNOSTNÍ STRUKTURA KAROSERIE / 8 AIRBAGŮ

Kromě extrémně odolné bezpečnostní struktury karoserie chrání cestující osm airbagů. Řidiče a spolujezdce vpředu chrání dvoufázové čelní airbagy společně s kolenními a bočními airbagy. Na obou stranách procházejí v celé délce interiéru boční hlavové airbagy. Všechny bezpečnostní pásy s výjimkou prostředního sedadla vzadu jsou vybaveny také předpínači. Tato výjimečná úroveň pasivní bezpečnosti je v novém modelu NX 200t poskytována standardně.

Přední sedadla jsou tvarována tak, aby v případě nárazu zezadu minimalizovala poranění krční páteře. Zesílené boční výztuhy sedadel umožňují přirozené ponoření těla do opěradla, umístění hlavových opěrek zajišťuje efektivnější oporu hlavy.

Bezdrátová nabíječka přenosných zařízení

BEZDRÁTOVÁ NABÍJEČKA PŘENOSNÝCH ZAŘÍZENÍ

Dobíjejte kompatibilní chytré telefony nebo ostatní elektronická zařízení prostřednictvím bezdrátové indukční nabíječky, vhodně umístěné ve středové konzoli modelu NX.

Systém sledování slepého úhlu / Systém sledování provozu v příčném směru a vozidlem

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ SLEPÉHO ÚHLU / SYSTÉM SLEDOVÁNÍ PROVOZU V PŘÍČNÉM SMĚRU A VOZIDLEM

Radarové senzory uložené v zadním nárazníku detekují vozidla ve vedlejších jízdních pruzích, která nejsou viditelná ve vnějších zpětných zrcátkách. Jestliže řidič zapne ukazatel směru na znamení změny jízdního pruhu a ve slepém úhlu jede vozidlo, začne indikátor v zrcátku výstražně blikat.

Při couvání, například na frekventovaném parkovišti, používá systém sledování provozu v příčném směru za vozem radarové senzory systému sledování slepého úhlu k detekci vozidel vjíždějících do obtížně viditelné oblasti za vozidlem. Je-li nějaké vozidlo detekováno, upozorní vás systém vizuálně ve vnějších zpětných zrcátkách a akusticky zvukovým signálem.

Volič jízdních režimů

VOLIČ JÍZDNÍCH REŽIMŮ

Voličem jízdních režimů si u tohoto crossoveru s agilním projevem a doslova zábavnými jízdními vlastnostmi můžete zvolit takový jízdní režim, který odpovídá vaší momentální náladě, k dispozici přitom máte módy v rozmezí od ECO až po SPORT +

Přeplňovaný zážehový motor o zdvihovém objemu 2,0 litru

PŘEPLŇOVANÝ ZÁŽEHOVÝ MOTOR O ZDVIHOVÉM OBJEMU 2,0 LITRU

Nový přeplňovaný zážehový motor Lexus o zdvihovém objemu 2,0 litru vybavený hlavou válců s kapalinovým chlazením, integrovaným výfukovým potrubím a turbodmychadlem typu twin scroll poskytuje rychlou odezvu plynového pedálu, mimořádný výkon a mohutný točivý moment v nízkých otáčkách. Inovativní systém časování ventilů pro dosažení vysoké hospodárnosti provozu umožňuje přechod mezi Ottovým a Atkinsonovým cyklem. Tento nový motor testovaný ve skutečně extrémních podmínkách - několikatýdenní jízdy po horských průsmycích ve výšce 3000 metrů nad mořem a v oblastech, kde teplota přesahuje 50 °C – disponuje největším výkonem 175 kW (238 k) a největším točivým momentem 350 N.m.

Intuitivní technologie Lexus

INTUITIVNÍ TECHNOLOGIE LEXUS

Přiblížíte-li se ke svému NX 200t s klíčkem v kapse, přivítá vás tlumeným osvětlením klik všech čtyř dveří. Dveře se odemknou pouhým zatažením za kliku. Překrásně tvarované kliky dveří se mohou pochlubit světovou novinkou - skrytými zámky.

Uvnitř nového modelu NX 200t naleznete intuitivní technologie, které vám zpříjemní pobyt ve voze: inteligentní stropní osvětlení reagující na přiblížení vaší ruky, takže už nemusíte tápat ve tmě, a víko zavazadlového prostoru, jež si pamatuje, do jaké výšky je obvykle otevíráte. Interiéru překrásně zpracovanému pod dohledem řemeslných mistrů „Takumi“ vévodí přístrojová deska stylizovaná ve tvaru „vřetenovité“ masky chladiče a jeho celkovou atmosféru dotvářejí analogové hodiny a ambientní osvětlení. Nesmírně pohodlná přední kožená sedadla elektricky nastavitelná v 8 směrech mohou být vyhřívaná nebo klimatizovaná, zadní sedadla dělená v poměru 60:40 se sklápějí elektricky, čímž se vytvoří dostatečný prostor pro přepravu lyží či surfů.

Šestistupňová automatická převodovka

ŠESTISTUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

Nová šestistupňová automatická převodovka modelu NX 200t je zkonstruována tak, aby mohla přenášet maximální hnací moment přeplňovaného motoru. Díky nové logice řízení převodovka v každém okamžiku optimalizuje požadovaný točivý moment motoru a zajišťuje rychlou odezvu pedálu plynu a vysokou hospodárnost provozu.

Trojité LED světlomety ve tvaru písmene l připomínající drahokamy

TROJITÉ LED SVĚTLOMETY VE TVARU PÍSMENE L PŘIPOMÍNAJÍCÍ DRAHOKAMY

Přední trojité LED světlomety ve tvaru L září jako drahokamy a využívají stejný světelný zdroj pro potkávací i dálková světla. Osobitou auru těchto světlometů exkluzivně dodávaných pro verze F SPORT a modely Premium zvýrazňují LED světla pro denní provoz ve tvaru písmene L.

Zadní sdružené svítilny vás ohromí elegantními LED světly ve tvaru písmene L s takřka neviditelnou dělicí spárou mezi částí svítilny umístěnou na víku zavazadlového prostoru. Technologie silnostěnného lití jim propůjčuje křišťálový vzhled a působivý efekt, i když nejsou rozsvícena.

LED přední mlhová světla s novou inovativní funkcí svícení do zatáček elegantně doplňují „vřetenovitou“ masku chladiče a světla pro denní provoz. Rovněž snižují celkovou spotřebu energie.

Prémiový audiosystém Mark Levinson®

PRÉMIOVÝ AUDIOSYSTÉM MARK LEVINSON®

Prémiový audiosystém Mark Levinson® Premium Surround se 14 reproduktory využívající technologii GreenEdge™ je uzpůsoben specifickým akustickým vlastnostem interiéru. Poskytuje brilantní prostorový zvuk 7.1, který je zdrojem zážitků ve stylu domácího kina. Poslech je umocněn technologií Clari-Fi™, která znovu vytváří zvuk ztracený při MP3 digitální kompresi.

Lexus connected services

LEXUS CONNECTED SERVICES

Nový model NX 200t nabízí vyspělé internetové služby, mezi něž patří Online Search, Google Street View®, Panoramio® nebo Connected Traffic. Pro ještě větší pohodlí si můžete poslat trasu ze svého počítače nebo tabletu do navigačního systému modelu NX.

Pohon všech kol

POHON VŠECH KOL

Pohon všech kol umožňuje u modelu NX 200t optimální distribuci točivého momentu v rozmezí od 100:0 do 50:50 mezi přední a zadní nápravu v závislosti na stavu vozovky a vašem stylu jízdy. Pokud začnete zrychlovat na kluzkém povrchu, točivý moment je rychle distribuován mezi všechna kola pro maximální přilnavost. Během běžné jízdy ve vyšších rychlostech nejsou zadní kola poháněna, což vede k nižší spotřebě paliva.

Klimatizace s funkcí S-FLOW

KLIMATIZACE S FUNKCÍ S-FLOW

Výkonná dvouzónová klimatizace je rovněž energeticky úsporná, a to díky funkci S-Flow, která inteligentně řídí teplotu pouze pro obsazená sedadla.

U vyšších stupňů výbavy je k dispozici vyhřívaný volant, který vám zajistí patřičný komfort v chladnějších klimatických podmínkách. Vyhřívání volantu je aktivováno tlačítkem a automaticky se vypíná po uplynutí nastaveného času.

Funkce panoramic view

FUNKCE PANORAMIC VIEW

Čtyři kamery snímají obraz takřka celého okolí vozu, a usnadňují tak jízdu ve stísněných prostorech. Panoramatické zobrazování okolí vozu, novinka firmy Lexus, rovněž nabízí virtuální 3D zobrazení vašeho modelu NX a pomocné asistenční linie pro lehčí manévrování v městském provozu.

Lexus premium navigation / Ovladač touch pad

LEXUS PREMIUM NAVIGATION / OVLADAČ TOUCH PAD

Systém disponuje svěží 3D grafikou a mnoha možnostmi zobrazení map. Osmipalcový displej je ovládán ovladačem Touch Pad nebo hlasovými povely. Jakmile zaparkujete, vytvoří QR kód pro váš chytrý telefon, aby vás dovedl pěšky do zadaného cíle.

Další novinkou značky Lexus je dotykový ovladač Touch Pad systému Remote Touch, který umožňuje cestujícím na předních sedadlech intuitivně ovládat centrální 8" multimediální displej. Ergonomicky tvarovaný a umístěný v blízkosti páky voliče převodovky se používá stejně snadno jako chytrý telefon nebo tablet.

Uvítací osvětlení

UVÍTACÍ OSVĚTLENÍ

Když se blížíte ke svému NX s klíčkem v kapse nebo aktovce, vůz vás uvítá rozsvícením kabiny a zdrojů pro osvětlení nástupního prostoru, abyste se snáze vyhnuli překážkám ve tmě.

Systém RCTA pro monitorování provozu za vozidlem

SYSTÉM RCTA PRO MONITOROVÁNÍ PROVOZU ZA VOZIDLEM

Při couvání vozidla, například na rušném parkovišti, oceníte praktickou funkci RCTA pro monitorování provozu za vozidlem, která prostřednictvím systému pro sledování mrtvých úhlů rozpoznává vozidla pohybující se vzadu v místech špatně viditelných z pozice řidiče. Když systém RCTA rozpozná jiné vozidlo, upozorní vás signálem ve vnějších zpětných zrcátkách a pomocí zvukového varování.

Turbodmychadlo

TURBODMYCHADLO

Nové vysoce účinné turbodmychadlo typu Twin Scroll bylo navrženo tak, aby zaručovalo vysoký točivý moment v celém pásmu otáček motoru. Optimálním tvarování lopatek ve spojení s nižším třením ložiskového mechanizmu vzniklo vysoce účinné turbodmychadlo se zcela mimořádnou odezvou.

Koncová LED světla

KONCOVÁ LED SVĚTLA

Zadní skupinové svítilny používají elegantní LED diody uspořádané ve tvaru písmene L, typického pro vozy Lexus, zde bez jakýchkoli viditelných spár mezi blatníky a výklopnou zádí. Díky technologii lisování tlustostěnných krytů pak svítilny působí dojmem, jako by byly vyrobeny z broušeného křišťálu, přičemž díky svému markantnímu vzhledu zaujmou i jako zhasnuté.

18" litá kola

18" LITÁ KOLA

Propracované paprsky kol ve tvaru písmene U (standardně ve stupních výbavy Comfort, Business a Executive) tvoří ostrý a markantní profil, jenž v kombinaci s obutím o rozměru 225/60 R18 potvrzuje výrazný sportovní vzhled tohoto vozu.

ŽÁDNÉ VÝSLEDKY

Vámi zadaným kritériím neodpovídají žádné vlastnosti vozidla. Rozšiřte své hledání a zkuste hledat znovu.

NX 200t F SPORT

nx 200t f sport

ÚCHVATNÝ DESIGN

Model NX 200t F SPORT umně spojuje dravý design se specifickým naladěním podvozku, za nímž stojí tentýž tým, který vyvinul ikonický supersport LFA a výkonné modely s označením F, tedy RC F a GS F. Výsledek vám bezpochyby zrychlí srdeční tep. Z vylepšení exteriéru jmenujme větší charakteristickou masku chladiče Lexus ve tvaru vřetene (s rastrem obsahujícím písmena L), chladicí kanály předních brzd nebo aerodynamické lamely pro zvýšení přítlaku.

Ve sportovním kokpitu verze F SPORT si vychutnáte dokonalé spojení se svým vozem. Ručně prošívaná sportovní sedadla vás těsně obepnou shora až dolů. Ergonomický sportovní volant a strojově obrobené hliníkové pedály zase zprostředkují pozoruhodnou zpětnou vazbu, abyste se mohli plně oddat vozovce před vámi.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.