concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

lexus service

POPRODEJNÍ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pro majitele vozů Lexus.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

NX 300h


CO2 kombinovaný provoz (g/km) 117
Kombinovaný provoz (l/100km) 5,1
Zrychlení 0-100 km/h (s) 9,3
Maximální rychlost (km/h) 180

OD 1 044 000 Kč

OSTŘE VYHRANĚNÝ NOVÝ MODEL NX 300h

OBJEVTE ÚŽASNÝ MĚSTSKÝ DESIGN, OBJEVTE NOVOU GENERACI PLNĚ HYBRIDNÍHO POHONU LEXUS HYBRID DRIVE A DYNAMICKOU VERZI F SPORT

Zcela nový model NX 300h, který svým designem způsobí rozruch v městské džungli, nabízí prostorný variabilní interiér a patřičný komfort až pěti cestujícím a jejich zavazadlům. Tento úžasný Lexus vybavený nejnovější generací plně hybridního pohonu poskytuje kultivované a zároveň agilní jízdní parametry v kombinaci s mimořádnou ekologickou výkonností

Mezi intuitivní technologické prvky vozu patří dotykový ovladač Touch Pad, panoramatické zobrazování okolí vozu Panoramic View Monitor a přednárazový bezpečnostní systém PCS. Ještě dynamičtější zážitek z jízdy zažijete ve verzi NX 300h F SPORT, která je vybavena 18" koly z lehké slitiny, volantem F SPORT, sportovními sedadly čalouněnými perforovanou kůží a na přání může být vybavena adaptivním odpružením AVS (Adaptive Variable Suspension).

CENY, VÝBAVY A TECHNICKÉ ÚDAJE

PROHLÉDNĚTE A POROVNEJTE SI JEDNOTLIVÉ VÝBAVY

NX 300h FWD CVT
Comfort

  • 17“ kola z lehké slitiny, 10 paprsků, pneumatiky 225/65 R17
  • ABS (protiblokovací systém brzd)
  • EBD (elektronická distribuce brzdné síly)
  • Alarm a imobilizér
  • 4,2“ barevný multiinformační displej TFT
  • Audiosystém Pioneer®, 8 reproduktorů, přehrávač CD/MP3/WMA
  • Lexus Media Display - funkce Mirror Link pro kompatibilní mobilní telefony
  • Elektricky ovládaná okna, přední a zadní

OD 1 044 000 Kč

VYBERTE JINOU VARIANTU K POROVNÁNÍ

nx 300h takeaki kato

V PŘÍPADĚ NOVÉHO MODELU NX 300h JSME SE ROZHODLI VYTVOŘIT TAK STRHUJÍCÍ A ELEGANTNÍ CROSSOVER, SE KTERÝM BYSTE CHTĚLI OKAMŽITĚ ODJET.

Takeaki Kato, Šéfkonstruktér NX 300h

AKČNÍ NABÍDKA

Moderní umění dorazilo do metropole v podobě nápadných aerodynamických křivek modeli Lexus NX. Tento jedinečny crossover přináší kromě nejmodernějšího plně hybridního pohonu Lexus Hybrid Drive také inovativní pohon všech kol E-FOUR a bohatou výbavu. Objevte Lexus NX 300h E-FOUR EDITION diky operativnímu leasingu Lexus Rent nyní již za 12 999 Kč bez DPH měsíčně.

NX table

HLAVNÍ PRVKY

SEZNAMTE SE S MODELEM NX 300h

Jízda s modelem NX 300h - Hlavní přednosti

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Elegantní nový model NX 300h se vyznačuje širokým postojem, výraznou „vřetenovitou" maskou chladiče ve stylu značky Lexus a atraktivními LED světlomety a zadními svítilnami. Nový model NX 300h je podobně jako dílo moderního umění naprosto nepřehlédnutelný. Stylisté značky Lexus mu vtiskli ostré a zároveň ladné linie tím, že se nechali inspirovat spletitou krásou roztaveného kovu. Přiblížíte-li se k modelu NX 300h, přivítá vás osvětlení klik dveří, takže můžete ihned obdivovat vzrušující boční linii a siluetu vozu připomínající sportovní kupé. Přední trojité LED světlomety a světla pro denní provoz ve tvaru hrotu šípu podtrhují osobitou auru vozu. Koncové LED svítilny připomínající drahokamy vytvářejí emblém L naší značky a umocňují agilní vzhled tohoto crossoveru.

Zcela nový model NX 300h nabízí 197 k extrémně kultivovaného výkonu. Ohromující jsou rovněž hodnoty kombinovaných emisí CO2 pouhých 116 g/km a spotřeba paliva 5,0 l/100 km.*

*Pro model NX 300h s pohonem předních kol FWD a Paketem Eco.

Uvnitř modelu NX 300h - Hlavní přednosti

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

V precizně zpracovaných kožených sedadlech nového modelu NX můžete dokonale relaxovat a nad úrovní okolní dopravy si užívat překrásný výhled na město. Příjemné svěží prostředí interiéru zabezpečuje za všech povětrnostních podmínek klimatizace s funkcí S-Flow, která řídí teplotu pouze pro obsazená sedadla. Vyhřívání sedadel v režimu ECO vás zahřeje v ranním chladu ještě mnohem efektivněji. Panoramatické zobrazení okolí vozu Panoramic View poskytuje záběry ze čtyř diskrétně umístěných kamer, a usnadňuje tak manévrování ve stísněných prostorech. Kamery jsou umístěny v masce chladiče, ve vnějších zpětných zrcátkách (kamery fungují i v případě, když jsou zrcátka sklopená) a na víku zavazadlového prostoru. Společně s pomocnými parkovacími liniemi usnadňují manévrování nejen v hustém městském provozu.

Pro nový model NX 300h jsou k dispozici nejmodernější multimediální technologie. Například navigace Lexus Premium Navigation a internetové služby Lexus Connected Services, mezi něž patří i Google Street View®. Můžete si například nechat propočítat nejekologičtější trasu jízdy.

Bezpečnost v modelu NX 300h - Hlavní přednosti

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Nový model NX 300h je zkonstruován tak, aby pomáhal snižovat únavu řidiče. Mimořádně široký projekční displej HUD promítající údaje na čelní sklo vám pomáhá soustředit se na dopravní situaci před vozem. Systém Lane Keeping Assist zabrání tomu, abyste nechtěně vyjeli z jízdního pruhu. Automatické ovládání dálkových světel přepne v případě potřeby na potkávací světla. Přednárazový bezpečnostní systém PCS využívající mikrovlnný radar k rozpoznání překážek před vozidlem snižuje riziko kolize, je-li to nezbytné, aktivují se automaticky brzdy a přitáhnou bezpečnostní pásy na předních sedadlech. Pakliže ke kolizi přece jen dojde, budete vy i vaši spolucestující chráněni tuhou konstrukcí karoserie a osmi airbagy.

Volič jízdních režimů

VOLIČ JÍZDNÍCH REŽIMŮ

Voličem jízdních režimů si u tohoto crossoveru s agilním projevem a doslova zábavnými jízdními vlastnostmi můžete zvolit takový jízdní režim, který odpovídá vaší momentální náladě, k dispozici přitom máte módy v rozmezí od ECO až po SPORT S+. V hustém provozu můžete aktivovat ryze elektrický režim EV (Electric Vehicle) pro dosažení nulových emisí. Tuhá konstrukce podvozku a adaptivní odpružení AVS (Adaptive Variable Suspension) zajišťují hladkou a precizní ovladatelnost vozu, zatímco elektronicky řízený pohon všech kol E-FOUR poskytuje mimořádnou stabilitu a trakci na kluzkém povrchu vozovky.

Řemeslné zpracování Lexus

ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ LEXUS

Nový model NX 300h se svým ručně leštěným dřevěným ozdobným obložením „Shimamoku“ a překrásně stehovaným koženým čalouněním vytváří nová měřítka. Je vyráběn v našem závodě v Kjúšú, v naprosto bezprašném prostředí, zaměstnanci lakovny například procházejí dvěma komorami, v nichž jsou z jejich speciálních oděvů a vlasů odstraněny veškeré částečky prachu a nečistot. Vodní stěna přezdívaná „Niagara“ snižuje ještě více množství částic poletujících ve vzduchu. Blyštivý lak vzniká ručním pískováním každé vrstvy základního laku (je to časově náročný proces používaný běžně jen u vozů vyráběných na zakázku). Před expedicí nakonec každý crossover NX absolvuje finální testovací jízdu o délce 30 km.

Bezpečnost oceněná 5 hvězdičkami EURO NCAP

BEZPEČNOST OCENĚNÁ 5 HVĚZDIČKAMI EURO NCAP

Lexus NX 300h byl oceněn 5 hvězdičkami v prestižních testech Euro NCAP. Skóre daleko přesahující ve všech pečlivě testovaných kritériích minimální hodnoty potřebné k udělení pětihvězdičkového hodnocení řadí nový Lexus mezi nejbezpečnější vozy daného segmentu.

Testovací program se skládá ze čtyř oblastí – bezpečnost dospělých cestujících, bezpečnost dětí, ochrana chodců a od roku 2009 jsou hodnoceny také asistenční systémy, jakými jsou například elektronicky řízené brzdění, elektronické řízení stability a omezovač rychlosti, jejichž funkce pomáhají předcházet a snižovat riziko zranění.

Lexus NX 300h byl ohodnocen 82 % za bezpečnost dospělých cestujících, 82 % za bezpečnost dětských pasažérů, 69 % za ochranu chodců a 71 % za asistenční systémy.

Barevný projekční displej hud

Barevný Head-Up displej

Provozní údaje jsou promítány přímo na čelní okno. Tento zatím největší projekční displej použitý ve vozech Lexus (240 mm x 90 mm) vám umožní sledovat pokyny navigace či ovládat nastavení audiosystému, aniž byste spustili zrak z vozovky před vámi.

Luxusní interiér

LUXUSNÍ INTERIÉR

Přepychová přední sedadla jsou vyrobena technologií „integrovaného pěnění“, která byla poprvé použita u verzí F SPORT. Tato technologie inspirovaná automobilovým sportem poskytuje vyšší komfort a oporu tělu, než je možné dosáhnout u konvenčních metod čalounění.

Cestující na předních i zadních sedadlech mají dostatek prostoru pro dolní končetiny, obě přední sedadla lze pro dosažení ještě většího komfortu elektricky nastavovat v osmi směrech. K dispozici je bederní opěrka a paměťová funkce nastavení sedadel.

Tvar a tuhost sedáku byly optimalizovány tak, aby snížily tlak na citlivou křížovou oblast těla. Široký rozsah nastavení sedadel poskytuje cestujícím vysoký komfort a je přizpůsoben i většímu tělesnému vzrůstu Evropanů.

Všechny modely NX 300h jsou standardně vybaveny praktickými zadními sklopnými sedadly dělenými v poměru 60:40, jejichž úpravou lze vytvořit prostor pro přepravu závodního kola či surfového prkna. Sklopením všech zadních sedadel vznikne prostor pro přepravu objemných předmětů.

Můžete si rovněž vylepšit výbavu svého vozu elektrickým systémem sklápění zadních sedadel, který je ovládán prostřednictvím několika vhodně umístěných ovladačů. Cestující na zadních sedadlech si mohou částečně sklopit opěradla svých sedadel pro dosažení většího cestovního komfortu.

Bezpečnostní skelet karoserie / 8 Airbagů

BEZPEČNOSTNÍ SKELET KAROSERIE / 8 AIRBAGŮ

Kromě extrémně odolného bezpečnostního skeletu karoserie chrání cestující osm airbagů. Řidiče a spolujezdce vpředu chrání dvoufázové čelní airbagy společně s kolenními a bočními airbagy. Na obou stranách procházejí v celé délce interiéru boční hlavové airbagy. Všechny bezpečnostní pásy s výjimkou prostředního sedadla vzadu jsou vybaveny také předpínači. Tato výjimečná úroveň pasivní bezpečnosti je v novém modelu NX 300h poskytována standardně.

Přední sedadla jsou tvarována tak, aby v případě nárazu zezadu minimalizovala poranění krční páteře. Zesílené boční výztuhy sedadel umožňují přirozené ponoření těla do opěradla, umístění hlavových opěrek zajišťuje efektivnější oporu hlavy.

Jízdní výkony

JÍZDNÍ VÝKONY

Pro dosažení vynikajících jízdních parametrů na všech možných vozovkách s různým povrchem byl model NX 300h nejprve testován na nejvyspělejším jízdním simulátoru na světě a poté absolvoval mnoho stovek tisíců testovacích kilometrů v extrémních arktických a pouštních podmínkách.

Nový model NX 300h se zcela novým podvozkem, zavěšením kol a řízením nabízí mimořádně podmanivou a kultivovanou jízdu. Průlomové technologie šroubového laserového svařování a lepení přispěly k extrémní tuhosti nového NX 300h. Tak vznikl vysoce odolný crossover, který řidiče odmění precizními jízdními parametry. Kompaktní zavěšení předních kol se vzpěrami McPherson a propracované zadní dvojité lichoběžníkové zavěšení poskytují modelu NX výjimečnou trakci, skvělou přilnavost při průjezdu zatáčkou srovnatelnou s klasickými sedany a vynikající směrovou stabilitu. Pro ještě více vzrušující jizdu je jako součást volitelné výbavy k dispozici adaptivní odpružení AVS (Adaptive Variable Suspension), které inteligentně řídí tlumicí síly na všech kolech. To zlepšuje nejen jízdní komfort, ale zvyšuje rovněž směrovou stabilitu ve vysokých rychlostech.

Vyspělé technologie

VYSPĚLÉ TECHNOLOGIE

Přiblížíte-li se ke svému NX 300h s klíčkem v kapse, přivítá vás tlumeným osvětlením klik všech čtyř dveří. Dveře se odemknou pouhým zatažením za kliku. Překrásně tvarované kliky dveří se mohou pochlubit světovou novinkou - skrytými zámky.

Uvnitř nového modelu NX 300h naleznete intuitivní technologie, které vám zpříjemní pobyt ve voze: inteligentní stropní osvětlení reagující na přiblížení vaší ruky, takže už nemusíte tápat ve tmě, a víko zavazadlového prostoru, jež si pamatuje, do jaké výšky je obvykle otevíráte. Interiéru překrásně zpracovanému pod dohledem řemeslných mistrů „Takumi“ vévodí přístrojová deska stylizovaná ve tvaru „vřetenovité“ masky chladiče a jeho celkovou atmosféru dotvářejí analogové hodiny a ambientní osvětlení. Nesmírně pohodlná přední kožená sedadla elektricky nastavitelná v 8 směrech mohou být vyhřívaná nebo klimatizovaná, zadní sedadla dělená v poměru 60:40 se sklápějí elektricky, čímž se vytvoří dostatečný prostor pro přepravu lyží či surfů.

Přednárazový bezpečnostní systém PCS / Adaptivní tempomat

PŘEDNÁRAZOVÝ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉM PCS / ADAPTIVNÍ TEMPOMAT

Přednárazový bezpečnostní systém PCS: mikrovlnný radar a palubní počítač vypočítávají riziko kolize s překážkami před vozem. Je-li riziko vysoké, je řidič upozorněn zvukovým i vizuálním signálem a zvýší se brzdný tlak. Je-li kolize považována za neodvratitelnou, aktivují se v případě potřeby automaticky brzdy a přitáhnou se bezpečnostní pásy na předních sedadlech.

Adaptivní tempomat ACC pomáhající snižovat únavu řidiče udržuje nastavenou vzdálenost mezi modelem NX 300h a vpředu jedoucím vozidlem, dokonce i když toto vozidlo mění rychlost či zcela zastavuje. Jakmile je silnice prázdná, ACC se automaticky vrátí k původně nastavené rychlosti jízdy.

Funkce panoramic view

FUNKCE PANORAMIC VIEW

Čtyři kamery snímají obraz takřka celého okolí vozu, a usnadňují tak jízdu ve stísněných prostorech. Panoramatické zobrazování okolí vozu, novinka firmy Lexus, rovněž nabízí virtuální 3D zobrazení vašeho modelu NX a pomocné asistenční linie pro lehčí manévrování v městském provozu.

Klimatizace s funkcí S-Flow

KLIMATIZACE S FUNKCÍ S-FLOW

Výkonná dvouzónová klimatizace je rovněž energeticky úsporná, a to díky funkci S-Flow, která inteligentně řídí teplotu pouze pro obsazená sedadla.

V kombinaci s koženým čalouněním si mohou řidič a spolujezdec vpředu individuálně regulovat vyhřívání nebo odvětrávání sedadel podle vlastních potřeb, čímž je podpořen pocit dokonalého luxusu. Obě funkce oceníte zejména v extrémním počasí.

U vyšších stupňů výbavy je k dispozici vyhřívaný volant, který vám zajistí patřičný komfort v chladnějších klimatických podmínkách. Vyhřívání volantu je aktivováno tlačítkem a automaticky se vypíná po uplynutí nastaveného času.

Asistent pro jízdu v jízdním pruhu / Automatické přepínání dálkových světel

ASISTENT PRO JÍZDU V JÍZDNÍM PRUHU / AUTOMATICKÉ PŘEPÍNÁNÍ DÁLKOVÝCH SVĚTEL

Asistent pro jízdu v jízdním pruhu: tato inovativní technologie zabraňuje tomu, aby řidič neúmyslně vyjel ze svého jízdního pruhu. V případě potřeby je řidič upozorněn a systém automatickými zásahy do řízení upraví směr jízdy.

Automatické ovládání dálkových světel v noci využívá kameru umístěnou v patě vnitřního zpětného zrcátka a samočinně přepíná na potkávací světla, jakmile kamera detekuje světla protijedoucího nebo vpředu jedoucího vozidla. To zabraňuje náhlému oslnění ostatních řidičů, když zapomenete přepnout dálková světla na potkávací.

Lexus Hybrid Drive

LEXUS HYBRID DRIVE

Model NX 300h poháněný nejnovější generací plně hybridního systému Lexus Hybrid Drive, který optimálně kombinuje výkon zážehového motoru s objemem válců 2,5 litru a elektromotoru (elektromotorů), je neuvěřitelně kultivovaný a tichý a řídí se stejně snadno jako běžný luxusní automobil. Tento vůz poskytuje mimořádnou výkonnost při spotřebě paliva od pouhých 5,0 l/100 km*, což je hodnota zcela úžasná pro crossover této velikosti. Regenerativní brzdění znamená, že není potřeba dobíjet hybridní akumulátor z vnějších zdrojů a díky našemu vedoucímu postavení v oblasti vývoje plně hybridních technologií bude mít nový model NX 300h velmi nízké provozní náklady.

*Pro model NX 300h s pohonem předních kol FWD a Paketem Eco.

ROZJEZD VOZIDLA

Při rozjezdu může být model NX 300h poháněn jen předním a zadním elektromotorem, které jsou napájeny z hybridního akumulátoru, a to až do rychlosti 65 km/h. Do tohoto okamžiku jede vůz téměř nehlučně, nespotřebovává žádný benzin a nevypouští žádné emise.

NORMÁLNÍ JÍZDNÍ PODMÍNKY

Při rychlostech nad 65 km/h se téměř nehlučně připojí kultivovaný zážehový motor s „Atkinsonovým cyklem“, který je stále podporován elektromotory v případě potřeby. Díky takřka dokonalému využívání hnací síly ze zážehového motoru a obou elektromotorů nabízí model NX 300h výjimečný jízdní komfort společně s nízkými emisemi a spotřebou paliva.

MAXIMÁLNÍ AKCELERACE

Jakmile požadujete maximální akceleraci, je zážehový motor 2,5 litru okamžitě podpořen elektromotory, jejichž mohutná vlna točivého momentu zajistí strhující lineární akceleraci přesně v okamžiku, kdy ji potřebujete.

ZPOMALOVÁNÍ, ZASTAVENÍ, BRZDĚNÍ

Při zpomalování nebo zastavení se zážehový motor vypne a emise klesnou na nulu. Pokud brzdíte nebo uvolníte pedál plynu, využívá rekuperační systém kinetickou energii, která v jiných vozech přichází vniveč. Kinetická energie je přeměňována na elektrickou energii, jež se ukládá do akumulátoru hybridního systému. Plně hybridní vůz Lexus proto nikdy nebude vyžadovat dobití akumulátoru z vnějších zdrojů.

Prémiový audiosystém Mark Levinson®

PRÉMIOVÝ AUDIOSYSTÉM MARK LEVINSON®

Prémiový audiosystém Mark Levinson® Premium Surround se 14 reproduktory využívající technologii GreenEdge™ je uzpůsoben specifickým akustickým vlastnostem interiéru. Poskytuje brilantní prostorový zvuk 7.1, který je zdrojem zážitků ve stylu domácího kina. Poslech je umocněn technologií Clari-Fi™, která znovu vytváří zvuk ztracený při MP3 digitální kompresi.

Trojité LED světlomety ve tvaru písmene l připomínající drahokamy

TROJITÉ LED SVĚTLOMETY VE TVARU PÍSMENE L PŘIPOMÍNAJÍCÍ DRAHOKAMY

Přední trojité LED světlomety ve tvaru L září jako drahokamy a využívají stejný světelný zdroj pro potkávací i dálková světla. Osobitou auru těchto světlometů exkluzivně dodávaných pro verze F SPORT a modely Premium zvýrazňují LED světla pro denní provoz ve tvaru písmene L.

Zadní sdružené svítilny vás ohromí elegantními LED světly ve tvaru písmene L s takřka neviditelnou dělicí spárou mezi částí svítilny umístěnou na víku zavazadlového prostoru. Technologie silnostěnného lití jim propůjčuje křišťálový vzhled a působivý efekt, i když nejsou rozsvícena.

LED přední mlhová světla s novou inovativní funkcí svícení do zatáček elegantně doplňují „vřetenovitou“ masku chladiče a světla pro denní provoz. Rovněž snižují celkovou spotřebu energie modelu NX 300h.

Pohon všech kol E-FOUR

POHON VŠECH KOL E-FOUR

U modelů NX s pohonem všech kol nabízí systém E-FOUR plynulou výkonnost a suverénní trakci i v těžším terénu. Inovativní pohon všech kol E-FOUR využívá elektromotor o výkonu 68 k uložený u zadní nápravy. Ten v případě potřeby poskytuje okamžitou hnací sílu.

Touch pad / Multimédia

TOUCH PAD / MULTIMÉDIA

Je jedno, jak jste pracovně vytíženi - v novém modelu NX 300h budete vždy o všem aktuálně informováni. A to díky inovativním technologiím, jako je bezdrátová nabíječka přenosných elektronických zařízení, která dobijí baterii vašeho mobilního telefonu, když jej uložíte do středové konzole. Nebo intuitivní Touch Pad, jenž poskytuje příjemné ovládání navigace Lexus Premium Navigation či internetových služeb Lexus Connected Services. Mezi ně například patří Online Search, Google Street View®, Panoramio® nebo Connected Traffic. Případně se můžete uvolnit při poslechu své oblíbené hudby z jedinečného audiosystému Mark Levinson® Premium Surround.

Protiprokluzový systém / Systém řízení stability vozidla

PROTIPROKLUZOVÝ SYSTÉM / SYSTÉM ŘÍZENÍ STABILITY VOZIDLA

Protiprokluzový systém TRC zlepšuje trakční schopnosti modelu NX 300h, zejména při rozjezdu nebo při akceleraci na nerovnoměrně kluzkém povrchu. Systém zasahuje v okamžiku, kdy je zjištěno riziko prokluzu kol a tím udržuje optimální trakci vozu.

Řízení stability vozidla VSC předchází ztrátě ovladatelnosti vozu, vjedete-li například příliš rychle do zatáčky nebo když hrozí smyk. Stabilita vozidla je zajištěna a jeho rychlost snížena selektivním zásahem brzd, popřípadě snížením výkonu pohonného systému.

Uvítací osvětlení

UVÍTACÍ OSVĚTLENÍ

Když se blížíte ke svému NX s klíčkem v kapse nebo aktovce, vůz vás uvítá rozsvícením kabiny a zdrojů pro osvětlení nástupního prostoru, abyste se snáze vyhnuli překážkám ve tmě.

Systém RCTA pro monitorování provozu za vozidlem

SYSTÉM RCTA PRO MONITOROVÁNÍ PROVOZU ZA VOZIDLEM

Při couvání vozidla, například na rušném parkovišti, oceníte praktickou funkci RCTA pro monitorování provozu za vozidlem, která prostřednictvím systému pro sledování mrtvých úhlů rozpoznává vozidla pohybující se vzadu v místech špatně viditelných z pozice řidiče. Když systém RCTA rozpozná jiné vozidlo, upozorní vás signálem ve vnějších zpětných zrcátkách a pomocí zvukového varování.

Turbodmychadlo

TURBODMYCHADLO

Nové vysoce účinné turbodmychadlo typu Twin Scroll bylo navrženo tak, aby zaručovalo vysoký točivý moment v celém pásmu otáček motoru. Optimálním tvarování lopatek ve spojení s nižším třením ložiskového mechanizmu vzniklo vysoce účinné turbodmychadlo se zcela mimořádnou odezvou.

Koncová LED světla

KONCOVÁ LED SVĚTLA

Zadní skupinové svítilny používají elegantní LED diody uspořádané ve tvaru písmene L, typického pro vozy Lexus, zde bez jakýchkoli viditelných spár mezi blatníky a výklopnou zádí. Díky technologii lisování tlustostěnných krytů pak svítilny působí dojmem, jako by byly vyrobeny z broušeného křišťálu, přičemž díky svému markantnímu vzhledu zaujmou i jako zhasnuté.

18" litá kola

18" LITÁ KOLA

Propracované paprsky kol ve tvaru písmene U (standardně ve stupních výbavy Comfort, Business a Executive) tvoří ostrý a markantní profil, jenž v kombinaci s obutím o rozměru 225/60 R18 potvrzuje výrazný sportovní vzhled tohoto vozu.

ŽÁDNÉ VÝSLEDKY

Vámi zadaným kritériím neodpovídají žádné vlastnosti vozidla. Rozšiřte své hledání a zkuste hledat znovu.

NX 300h F SPORT

nx 300h fsport

ÚCHVATNÝ DESIGN

Model NX 300h F SPORT umně spojuje dravý design se specifickým naladěním podvozku, za nímž stojí tentýž tým, který vyvinul ikonický supersport LFA a výkonné modely s označením F, tedy RC F a GS F. Výsledek vám bezpochyby zrychlí srdeční tep. Z vylepšení exteriéru jmenujme větší charakteristickou masku chladiče Lexus ve tvaru vřetene (s rastrem obsahujícím písmena L), chladicí kanály předních brzd nebo aerodynamické lamely pro zvýšení přítlaku.

Ve sportovním kokpitu verze F SPORT si vychutnáte dokonalé spojení se svým vozem. Ručně prošívaná sportovní sedadla vás těsně obepnou shora až dolů. Ergonomický sportovní volant a strojově obrobené hliníkové pedály zase zprostředkují pozoruhodnou zpětnou vazbu, abyste se mohli plně oddat vozovce před vámi.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.