concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

NOVÉ
RC 300h

USEDNĚTE ZA VOLANT PRVNÍHO PRÉMIOVÉHO KUPÉ NA SVĚTĚ, KTERÉ JE POHÁNĚNO PLNĚ HYBRIDNÍM ÚSTROJÍM.


CO2 kombinovaný provoz (g/km) 108
Kombinovaný provoz (l/100km) 4,7
Zrychlení 0-100 km/h (s) 8,6
Maximální rychlost (km/h) 190

OD 1 300 000 Kč

NOVÝ LEXUS RC 300h

USEDNĚTE ZA VOLANT PRVNÍHO PRÉMIOVÉHO KUPÉ NA SVĚTĚ, KTERÉ JE POHÁNĚNO PLNĚ HYBRIDNÍM ÚSTROJÍM.

Nové RC, navržené k potěše ducha každého motoristického fanouška, je jedním z nejkrásnějších sportovních kupé, jaké kdy vzniklo. Vůz přinášející mimořádné potěšení za volantem umně spojuje špičkový design s prvotřídním řemeslným zpracováním a vyspělými technologiemi. Lexus RC, ať již s průkopnickým plně hybridním pohonem nebo přeplňovaným zážehovým agregátem, dokáže nabídnout příkladnou odezvu a pozoruhodnou jízdní agilitu. Mezi intuitivními prvky z výbavy Lexus najdeme ovladač v podobě Touch Padu nebo bezpečnostní systém PCS pro předcházení kolizím. Nové provedení RC F SPORT dokáže nabídnout ještě dynamičtější zážitky díky systému AVS (adaptivní variabilní odpružení), 19" litým kolům a volantem F SPORT.

Až v novém RC sevřete do dlaní sportovní volant s exkluzivním obšitím, bezpochyby si živou akceleraci a přesný handling vychutnáte naplno. Průkopnické sportovní kupé s mimořádně tuhým podvozkem bylo vyvinuto na nejnáročnějším závodním okruhu světa Nürburgring. To v kombinaci se soustavou zavěšení kol odladěnou na závodních tratích a pokrokovými pohonnými jednotkami přepisuje dosavadní měřítka kultivovanosti jízdy – a přináší tak nezapomenutelné zážitky, které si vás jednoduše získají.

HLAVNÍ PRVKY RC 300h

SEZNAMTE SE S MODELEM RC 300h

Za volantem RC 300h - Hlavní rysy

ZA VOLANTEM RC 300h - HLAVNÍ RYSY

Nové RC se chlubí vybroušenými jízdními vlastnostmi, za nimiž stojí vývoj na mimořádně náročném okruhu Nürburgring – pod taktovkou ‘jezdeckých mistrů’ Lexus, kteří odladili i náš supersport LFA. Ochota vozu vrhat se do zatáček je dána krátkým rozvorem a extrémně tuhým podvozkem, u jehož konstrukce byla uplatněna průlomová technologie lepení kovů v kombinaci se spojováním laserem s housenkovými svary. Dvojité lichoběžníkové zavěšení vpředu a zavěšení typu multi-link na zadní nápravě jde ruku v ruce s aerodynamikou inspirovanou závodními vozy ve snaze nabídnout řidiči maximální požitek z jízdy. Pomocí systému Drive Mode Select si RC upravíte podle momentální nálady, zatímco náš nejnovější systém integrovaného řízení dynamiky vozidla VDIM zaručuje vybroušené jízdní vlastnosti a bezpečnost i za vysokých rychlostí.

V kabině RC 300h - Hlavní rysy

V KABINĚ RC 300h - HLAVNÍ RYSY

Pohodlně se usaďte do umně vymodelovaných sportovních sedadel čalouněných kůží a okamžitě ucítíte naprosté souznění s tímto novým mimořádným modelem značky Lexus. Model RC, pocházející z našeho proslulého závodu Tahara, zhmotňuje to nejvybranější řemeslné zpracování japonských mistrů. Jako příklad uveďme dřevěnou dýhu ‘Shimamoku’, za jejíž neobyčejnou kvalitou stojí divize výroby klavírů společnosti Yamaha. Luxusní nádech interiéru evokuje měkké čalounění, přesné analogové hodiny a náladové LED osvětlení; díky zadním sedadlům děleným v poměru 60:40 je toto kupé rovněž velmi praktické.

Bezpečnost v RC 300h - Hlavní rysy

BEZPEČNOST V RC 300h - HLAVNÍ RYSY

Nové RC, vybavené naším systémem integrovaného řízení dynamiky vozidla (VDIM) a účinnými brzdovými kotouči s odvětráváním, je připraveno pomoci vyhnout se každému nebezpečí. Vašemu řidičskému umění sekunduje bezpečnostní systém PCS na bázi milimetrového radaru, schopný odhalit překážky před vozidlem – a podle potřeby automaticky zabrzdit a dotáhnout bezpečnostní pásy. A v neposlední řadě, pokud byste se přeci jen stali účastníky dopravní nehody, o bezpečnost všech cestujících na palubě se postará robustní ochranný prostor a osm airbagů.

Plně hybridní systém pohonu

PLNĚ HYBRIDNÍ SYSTÉM POHONU

Pohon RC 300h staví na optimální kombinaci zážehového motoru 2,5 litru a vysoce výkonného elektromotoru. Velmi hospodárný čtyřválec pracující s Atkinsonovým cyklem je vybaven přímým vstřikováním D-4S a technologií duálního proměnného časování ventilů s inteligentní funkcí (dual VVT-i). K ještě výraznějšímu snížení spotřeby paliva a emisí používá technologii Start/Stop a zpětné získávání tepla z výfukových plynů.

Sportovní pozice za volantem

SPORTOVNÍ POZICE ZA VOLANTEM

Z nízké sportovní pozice za volantem blíže k zemi doslova ‘ucítíte’ povrch vozovky pod sebou, a vychutnáte si tak reakce vozu i na ty nejjemnější pokyny od volantu.

Systém Drive Mode Select

VOLIČ ÍZDNÍCH REŽIMŮ

Provozní vlastnosti vozidla lze doladit pomocí voliče jízdních režimů Drive Mode Select. Režim ECO snižuje emise a spotřebu paliva, zatímco režim NORMAL pro každodenní cestování poskytuje ideální rovnováhu mezi výkonem, hospodárností a jízdním komfortem. Pro ještě rychlejší reakce poháněcího ústrojí jednoduše zapněte režim SPORT S nebo SPORT S+.

Kůží obšitý a vyhřívaný volant

KŮŽÍ OBŠITÝ A VYHŘÍVANÝ VOLANT

Na umně zpracovaném volantu obšitém kůží jsou ergonomická vybrání pro prsty; optimální průřez věnce volantu zaručuje dokonalý úchop. Spínače na volantu slouží ke snadnému ovládání audio soustavy, telefonu a multi-informačního displeje. Funkce vyhřívání volantu přispívá k uživatelskému pohodlí za chladných dnů.

Zavěšení zadních kol

ZAVĚŠENÍ ZADNÍCH KOL

Nad stabilitou jízdy v přímém směru i v zatáčkách dohlíží speciálně odladěné zavěšení typu multi-link na zadní nápravě, poprvé použité u našeho oceňovaného výkonného sedanu GS. Nízká hmotnost a přesnost bez zbytečných vibrací staví na kombinaci prvků z vysokopevnostní oceli a komponent vyrobených z hliníku litého pod tlakem, resp. kovaného hliníku.

Zdokonalená aerodynamika

ZDOKONALENÁ AERODYNAMIKA

Nové RC se pyšní výtečnou aerodynamikou, za kterou stojí např. prakticky plochá spodní část karoserie nebo drobné spoilery na sloupcích předních dveří. Tyto spoilery, poprvé použité u závodních vozů Formule 1, způsobují víření vzduchu, které vozu napomáhá k lepšímu prořezávání vzduchem za rychlé jízdy.

Všestrannost 60:40

VŠESTRANNOST 60:40

Všechna provedení RC jsou standardně vybavena sklopnými zadními sedadly s praktickým dělením v poměru 60:40. Po sklopení zadních sedadel získáte místo k přepravě neforemných předmětů; vůz tak nabídne pohodlí sedanu, avšak s grácií a vytříbeností sportovního kupé.

Navigace Lexus Premium

NAVIGACE LEXUS PREMIUM

Navigace s ostrou 3D grafikou a širokou nabídkou map disponuje 7" obrazovkou a ovládáním pomocí Touch Padu nebo hlasových příkazů. Systém dokonce umí vygenerovat QR kód pro váš smartphone, jehož prostřednictvím si otevřete pokyny ke snazšímu dosažení cílového místa pěšky.

Audio soustava Mark Levinson® Premium Audio

AUDIO SOUSTAVA MARK LEVINSON® PREMIUM AUDIO

Prémiová soustava prostorového ozvučení Mark Levinson® Premium Surround o výkonu 835 W se 17 reproduktory je odladěna podle akustických vlastností kabiny RC. Audio soustava zprostředkuje bezkonkurenční prostorové ozvučení v uspořádání 7.1, podobné kvality jako u špičkového domácího kina; ozvučení ještě vylepšuje technologie Clari-Fi™, která restauruje tóny ztracené během digitální komprese zvuku do formátu MP3.

Řemeslné zpracování Takumi

ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ TAKUMI

Výrobu nového RC mají na starosti nejzručnější mistři výroby Lexus (označovaní ‘Takumi’) v našem proslulém závodu Tahara. Pracovníci s nejméně 25 lety zkušeností jsou opravdovými experty v odhalování i těch nejdrobnějších chybiček. Jejich pozoruhodný um ucítíte v okamžiku, kdy se poprvé dotknete ovládacích prvků audio soustavy, vyrobených technologií přesného obrábění z hliníku, nebo nádherně zpracovaného koženého čalounění s dokonalými stehy. Zářivý lak je výsledkem časově náročného procesu ručního mokrého broušení s cílem zajistit naprosto dokonalý povrch. Před závěrečnou zkušební jízdou pak mistři ‘Takumi’ u každého vozu kontrolují hladkost chodu motoru v akusticky izolované místnosti, kde uplatňují svůj dokonale vytrénovaný sluch i vysoce citlivé mikrofony rozmístěné po celé kabině vozu.

Automatická dálková světla

AUTOMATICKÁ DÁLKOVÁ SVĚTLA

Systém automatických dálkových světel v noci využívá kameru zabudovanou ve zpětném zrcátku a automaticky přepíná na potkávací světla v okamžiku, kdy kamera zaznamená vůz jedoucí vpředu ve stejném pruhu nebo vozidlo přijíždějící v protisměru. Předchází tím riziku oslňování ostatních řidičů za situací, kdy na přepnutí dálkových světel zapomenete.

Osm airbagů

OSM AIRBAGŮ

Vedle mimořádně robustního ochranného prostoru pro cestující dohlíží nad bezpečností i osm airbagů. Řidiče a předního spolujezdce chrání čelní airbagy s dvoustupňovým plněním, stejně tak jako kolenní a boční airbagy. Po celé délce kabiny ubíhají hlavové záclonové airbagy. Všechny bezpečnostní pásy jsou vybaveny předpínači.

Vyskakovací kapota

VYSKAKOVACÍ KAPOTA

Nové RC je vybaveno vyskakovací kapotou k pohlcení nárazové energie. Pokud senzory v předním nárazníku rozpoznají střet s chodcem, systém mírně přizvedne kapotu tak, aby se zvětšil prostor mezi kapotou a tvrdými komponentami motoru pod ní. Tímto způsobem se snižuje riziko poranění chodce.

Bezklíčové nastupování do vozu

BEZKLÍČOVÉ NASTUPOVÁNÍ DO VOZU

Když se blížíte ke svému RC s klíčkem v kapse, vůz vás uvítá jemným podsvícením obou vnějších klik dveří, které se po přiložení ruky i odemknou. Krásně tvarované kliky nemají žádný otvor pro klíček, což u tohoto typu kliky znamená celosvětovou premiéru.

ŽÁDNÉ VÝSLEDKY

Vámi zadaným kritériím neodpovídají žádné vlastnosti vozidla. Rozšiřte své hledání a zkuste hledat znovu.

rc300h quote 200x200 white

STVOŘILI JSME PODMANIVÉ SPORTOVNÍ KUPÉ, DO JEHOŽ INTERIÉRU SE OBTISKL DUCH JAPONSKÉ POHOSTINNOSTI ‘OMOTENASHI’

Junichi Furuyama, hlavní konstruktér modelu RC

RC 300h F SPORT

rc300h fsport cutout

ÚCHVATNÝ DESIGN

Model RC 300h F SPORT umně spojuje dravý design se specifickým naladěním podvozku, za nímž stojí tentýž tým, které vyvinul ikonický supersport LFA a výkonné modely s označením F, tedy RC F a GS F. Výsledek vám bezpochyby zrychlí srdeční tep. Z vylepšení exteriéru jmenujme větší charakteristickou masku chladiče Lexus ve tvaru vřetene (s rastrem obsahujícím písmena L), chladicí kanály předních brzd nebo aerodynamické lamely pro zvýšení přítlaku.

Ve sportovním kokpitu verze F SPORT si vychutnáte dokonalé spojení se svým vozem. Ručně prošívaná sportovní sedadla vás těsně obepnou shora až dolů. Ergonomický sportovní volant a strojově obrobené hliníkové pedály zase zprostředkují pozoruhodnou zpětnou vazbu, abyste se mohli plně oddat vozovce před vámi.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.