concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

RX 350

VYCHUTNEJTE SI SAMETOVÝ VÝKON VIDLICOVÉHO ŠESTIVÁLCE ZPROSTŘEDKOVANÝ NOVOU VYSPĚLOU PŘEVODOVKOU S OSMI STUPNI


CO2 kombinovaný provoz (g/km) 250
Kombinovaný provoz (l/100km) 10,6
Zrychlení 0-100 km/h (s) 8,0
Maximální rychlost (km/h) 200

OD 1 395 000 Kč

VYBROUŠENÁ SOFISTIKOVANOST

VYCHUTNEJTE SI SAMETOVÝ VÝKON VIDLICOVÉHO ŠESTIVÁLCE ZPROSTŘEDKOVANÝ NOVOU VYSPĚLOU PŘEVODOVKOU S OSMI STUPNI

Vždy průkopníkem, vždy o krok před ostatními: Lexus již v roce 1998 uvedl svůj model RX, celosvětově první SUV nabízející kultivovanost luxusního sedanu. V roce 2004 jsme opět narušili mainstreamový způsob uvažování a představili jako první na světě luxusní model s hybridním pohonem – průkopnické SUV RX 400h.

Stvrzujeme naše zasazení tvořit pokrok, a tak nyní představujeme zbrusu nové RX, které je nejmarkantnějším modelem Lexus pocházejícím z našich návrhářských studií, nabízejícím bezkonkurenční úroveň kultivovaného luxusu již ve standardu.

CENY, VÝBAVY A TECHNICKÉ ÚDAJE

PROHLÉDNĚTE A POROVNEJTE SI JEDNOTLIVÉ VÝBAVY

RX 350 AWD Comfort

OD 1 395 000 Kč

VYBERTE JINOU VARIANTU K POROVNÁNÍ

HLAVNÍ PRVKY

SEZNAMTE SE S MODELEM RX 350

Inside the RX 350 - The Highlights

THE HIGHLIGHTS

Vlastnit nové RX je skutečným zážitkem. Například když přicházíte ke svému vozu, uvítá vás decentním podsvícením všech vnějších klik dveří v jedinečném duchu japonské pohostinnosti ‘Omotenashi’. Po usednutí vás obejmou plynulé křivky kabiny a vy okamžitě cítíte, že všechna rozhraní byla navržena tak, aby ovládání bylo co nejsnazší.

Poté složíte poklonu středové konzole: atraktivní linkovaný vzor dřevěného dekoru od mistrů výroby klavírů společnosti Yamaha je vyroben technologií laserového rytí a následně ručně vyleštěn do nádherně zářivého tónu. Cestující na zadních sedadlech si vychutnají luxusní kožená křesla (s elektrickým sklápěním a úpravou sklonu) i jedinečný zážitek při poslechu audio soustavy Mark Levinson® s 15 reproduktory.

Driving the RX 350 - The Highlights

THE HIGHLIGHTS

Nové RX 350 v průkopnickém duchu prvních vozů s označením RX nabízí zcela novou úroveň potěšení z jízdy se sportovně užitkovým vozem. Model pyšnící se naprosto sametovým zážehovým agregátem 3,5 litru V6, bleskově řadící osmistupňovou automatickou převodovkou a systémem pohonu AWD s aktivním řízením točivého momentu disponuje výkonem 296 k, přenášeným vždy tam, kde je to nejvíce zapotřebí.

RX 350 nyní využívá nejnovější verzi soustavy vstřikování D-4S napomáhající snižovat spotřebu paliva a zároveň zvyšovat točivý moment v pásmu nízkých otáček; v závislosti na jízdní situaci inteligentně rozhoduje mezi vstřikováním přímo do válců nebo do sacího kanálu.

Safety in the RX 350 - The Highlights

SAFETY HIGHLIGHTS

Lexus vždy stál v čele vývoje bezpečnostních technologií a systémů na podporu řízení. Všechny své nové modely přitom testuje na celosvětově největším jízdním simulátoru. Nové RX těží z našeho špičkového výzkumu na poli technologií pro předcházení nehodám, a je tudíž standardně vybaveno průkopnickým bezpečnostním systémem Lexus Safety System +.

This includes a Pre-Crash System with pedestrian detection; Lane Keeping Assist to help you stay on course; Automatic High Beam for enhanced vision at night; and Adaptive Cruise Control, which regulates your speed to that of the vehicle in front.

Triple LED Headlights

TRIPLE LED HEADLIGHTS

Propracované LED světlomety ve tvaru písmene ‘L’ využívají tentýž LED zdroj pro dálková i potkávací světla. Jedinečnou auru dotvářejí světla pro denní svícení, jejichž součástí jsou i směrová světla se sekvenční funkcí.

Leather / Wood Design

LEATHER/WOOD DESIGN

Mistrně zpracovaný tříramenný volant v kombinaci dřeva a kůže, inspirovaný volantem z našeho supersportu LFA, nabízí ergonomická vybrání pro prsty a optimální průřez věnce pro pohodlný úchop. Integrované spínače poslouží (podle stupně výbavy) k ovládání audio soustavy, telefonu, multi-informačního displeje, adaptivního tempomatu a systému pro udržování vozidla v jízdním pruhu.

LED Rear Lights

LED REAR LIGHTS

Výkonné LED zdroje ve tvaru písmene ‘L’ vykreslují křišťálově čistou linku ubíhající od zadních rohů RX až doprostřed pátých dveří. Mimořádně široké koncové svítilny jsou dokonale ostré i při pohledu z dálky a okamžitě zaujmou směrovými LED světly se sekvenční funkcí.

Laserem gravírované tmavé dřevo zpracované technologií Yamaha

LASER CUT DARK WOOD BY YAMAHA

Dřevěné dekory středové konzoly a výplní dveří jsou gravírovány laserovým paprskem, čímž byla odkryta hliníková vrstva, vytvářející tímto nádherný linkový vzor. Za zpracováním uvedených dekorů stojí výhradně mistři výroby společnosti Yamaha.

20" Alloy Wheels

20" ALLOY WHEELS

Add a personal touch to your RX with these newly designed 5-spoke wheels that can be customised with colour inserts depending on the paintwork you choose.

Panoramic Roof

PANORAMIC ROOF

Velké panoramatické střešní okno montované z výroby evokuje intenzivnější pocit svobody, zvětšuje prostor pro hlavu a láká do kabiny RX více slunečního světla. Je vybaveno i posuvnou přední částí, aby si pasažéři mohli dosyta vychutnat jízdu pod širým nebem. Pokud by sluneční záření bylo přeci jen příliš intenzivní, je možné jej odstínit elektricky ovládanou clonou.

Difúzní LED Osvětlení

DIFÚZNÍ LED OSVĚTLENÍ

Difúzní LED osvětlení, zabudované ve dveřích, na přístrojovém štítu, v prostoru pro nohy a na dalších místech kabiny, evokuje uvolňující a současně kultivovanou atmosféru za cestování v noci. Osvětlení má optimální intenzitu se zohledněním nežádoucích odrazů během jízdy a viditelnosti vnitřních klik dveří za tmy.

Extra široký displej hud s projekcí na přední sklo

EXTRA ŠIROKÝ DISPLEJ HUD S PROJEKCÍ NA PŘEDNÍ SKLO

Údaje vozidla se barevně promítají přímo na čelní sklo. Největší displej HUD s projekcí na přední sklo (240 x 90 mm), který se kdy ve vozech Lexus objevil, umožňuje sledovat např. pokyny navigace nebo nastavení audio soustavy bez nutnosti odklánět zrak od vozovky vpředu.

Systém adaptivních dálkových světel

SYSTÉM ADAPTIVNÍCH DÁLKOVÝCH SVĚTEL

Nastavitelný systém adaptivních dálkových LED světel nedovoluje, aby RX oslňovalo ostatní účastníky silničního provozu. Osvětlenou oblast přesně vymezuje celkem 11 LED diod v každém světlometu s řízenou aktivací každé diody samostatně.

Deset Airbagů

DESET AIRBAGŮ

Všechna provedení RX jsou vybavena deseti airbagy a předpínači bezpečnostních pásů. V případě kolize reagují senzory intenzity nárazu, které aktivují oba čelní airbagy s dvoufázovým systémem plnění, stejně tak jako boční airbagy. Pro přední cestující jsou k dispozici i kolenní airbagy; po celé délce kabiny se po obou stranách táhnou hlavové záclonové airbagy.

Adaptivní Variabilní Odpružení

ADAPTIVNÍ VARIABILNÍ ODPRUŽENÍ

Jízdní vlastnosti lze ještě zlepšit systémem adaptivního variabilního odpružení (na přání), jenž inteligentně reguluje tlumicí sílu na jednotlivých kolech. Výsledkem je vyšší jízdní pohodlí a lepší stabilita i ovladatelnost.

Systém Climate Concierge / Technologie Nanoe®

SYSTÉM CLIMATE CONCIERGE / TECHNOLOGIE NANOE®

Průkopnický systém Climate Concierge nepřetržitě sleduje teplotu v kabině RX i venkovní teplotu a automaticky reguluje vyhřívání interiéru, sedadel i volantu. Pomocí infračervených senzorů vůz sleduje tělesnou teplotu cestujících na zadních sedadlech a následně přizpůsobuje klimatizaci pro zadní část kabiny a vyhřívání/chlazení zadních sedadel. Kromě toho se uplatňuje uznávaná technologie Nanoe® , která do prostoru kabiny uvolňuje záporně nabité ionty, čímž pomáhá čistit vzduch a současně zbavovat sedadla pachu. Mikroskopické částice mají též zvlhčující účinek na pokožku a vlasy.

Panoramatické sledování situace kolem vozidla

PANORAMATICKÉ SLEDOVÁNÍ SITUACE KOLEM VOZIDLA

Manévrování v úzkých prostorách usnadňuje čtveřice kamer zprostředkujících prakticky kompletní panoramatický rozhled v úhlu 360° kolem celého vozidla. Systém panoramatického sledování situace kolem vozidla rovněž generuje virtuální 3D pohled na vaše RX, včetně vodicích čar na displeji, které pomáhají při obtížném manévrování ve stísněných prostorách ve městě.

Elektricky nastavitelná zadní sedadla

ELEKTRICKY NASTAVITELNÁ ZADNÍ SEDADLA

Na přání je k dispozici plně elektrický mechanizmus sklápění, ovládaný pomocí několika pohodlně umístěných spínačů. Cestující na zadních sedadlech mohou rovněž měnit sklon opěradel, přičemž loketní opěrka mezi sedadly vždy zůstává ve vodorovné poloze.

Bezdrátové Dobíjení

BEZDRÁTOVÉ DOBÍJENÍ

Chytré telefony podporující standard bezdrátového dobíjení (např. iPhone 6) i další elektronické přístroje mohou využívat bezdrátové indukční dobíjení v pohodlném dosahu na přední středové konzole RX.

Mark Levinson®

MARK LEVINSON®

Prémiová soustava prostorového ozvučení Mark Levinson® Premium Surround s 15 reproduktory a technologií GreenEdge™ je odladěna podle akustických vlastností kabiny RX. Audio soustava zprostředkuje bezkonkurenční prostorové ozvučení v uspořádání 7.1, podobné kvality jako u špičkového domácího kina; ozvučení ještě vylepšuje technologie Clari-Fi™, která restauruje tóny ztracené během digitální komprese zvuku do formátu MP3.

Zdokonalená Aerodynamika

ZDOKONALENÁ AERODYNAMIKA

RX se pyšní výtečnou aerodynamikou, za kterou stojí prakticky plochá spodní část karoserie nebo zadní spoiler. Konstruktéři automobilky Lexus rovněž přepracovali vnější zpětná zrcátka a doplnili drobné spoilery na strategických místech karoserie s cílem ještě snížit celkový součinitel aerodynamického odporu. Výsledkem uvedených opatření je nejen vyšší stabilita a lepší ovladatelnost, ale i nižší spotřeba paliva a úroveň aerodynamického hluku.

Systém pro sledování mrtvých úhlů

SYSTÉM PRO SLEDOVÁNÍ MRTVÝCH ÚHLŮ

Radarová čidla zabudovaná v rozích zadního nárazníku detekují vozidla ve vedlejších pruzích, která nejsou vidět ve vnějších zpětných zrcátkách. Pokud dá řidič znamení o změně směru jízdy a do jeho mrtvého úhlu výhledu vjede jiné vozidlo, okamžitě se aktivuje výstražný signál v příslušném zpětném zrcátku.

Tužší podvozek, lepší jízdní chování

TUŽŠÍ PODVOZEK, LEPŠÍ JÍZDNÍ CHOVÁNÍ

Nejnovější Lexus RX vykazuje neuvěřitelně přesné a agilní jízdní schopnosti díky tužšímu podvozku, vylepšenému zavěšení předních kol a nové technologii řízení. Výsledkem nasazení vyspělých technologií spojování laserem s housenkovými svary a lepení kovů je velmi odolné SUV, které dokáže řidiče odměnit kultivovanými vlastnostmi za cestování vysokou rychlostí.

Systém varování při opuštění jízdního pruhu (LDA)

VYSPĚLÝ SYSTÉM PRO UDRŽOVÁNÍ VOZIDLA V JÍZDNÍM PRUHU

Vyspělý systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu (A-LKA) pomocí kamery na čelním skle sleduje polohu vozidla v daném jízdním pruhu. Začnete-li z pruhu nechtěně vyjíždět, systém A-LKA aktivuje varovnou zvukovou signalizaci a jemným zásahem koriguje řízení.

ŽÁDNÉ VÝSLEDKY

Vámi zadaným kritériím neodpovídají žádné vlastnosti vozidla. Rozšiřte své hledání a zkuste hledat znovu.

rx quote 200x200 white

„SE ZBRUSU NOVÝM MODELEM LEXUS RX POSOUVÁME HRANICE DRAVÉHO A IKONICKÉHO DESIGNU, ALE SOUČASNĚ STAVÍME NA PRŮKOPNICKÉ TRADICI PŘEDCHOZÍCH GENERACÍ RX.“

Takayuki Katsuda, hlavní konstruktér modelu RX

CO PŘINÁŠÍ F SPORT?

rx fsport 350

NOVÉ MODELY RX V PROVEDENÍ F SPORT BYLY NAVRŽENY PRO NEFALŠOVANÉ VZRUŠENÍ Z JÍZDY. DÍKY ODLADĚNÉ DYNAMICE DOKÁŽÍ NABÍDNOUT JEŠTĚ ATRAKTIVNĚJŠÍ ZÁŽITKY ZA VOLANTEM.

Až usednete za volant nejdravějšího modelu RX v historii, verze F SPORT s charakteristickou maskou chladiče ve tvaru vřetene a litými koly o úctyhodné velikosti 20", bezpochyby upoutáte pozornost všude, kam s tímto vozem zavítáte. Uvnitř si pak vychutnáte volant v provedení F SPORT, hliníkové pedály a kožená sportovní sedadla se skvělou oporou, při jejichž výrobě se uplatnila tzv. integrovaná pěnová konstrukce.

Za ještě lepší jízdní odezvou stojí sportovně naladěný systém adaptivního variabilního odpružení a aktivní stabilizátory. Díky propracovanému návrhu akustických vlastností se každá jízda v RX F SPORT stává nezapomenutelným zážitkem.

ACCESSORIES

PERSONALISE YOUR RX 350 WITH LEXUS ACCESSORY OPTIONS

PŘÍSLUŠENSTVÍ
Vše
Exteriér
Interiér
Péče o vozidlo
Bezpečnost

ŽÁDNÉ VÝSLEDKY

There are no available accessories for this filter. Please select another filter.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.