concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

NOVÝ LEXUS RX 200t


CO2 kombinovaný provoz (g/km) 181
Kombinovaný provoz (l/100km) 7,8
Zrychlení 0-100 km/h (s) 9,2
Maximální rychlost (km/h) 200

OD 1 400 000 Kč

VYBROUŠENÁ SOFISTIKOVANOST

ODHALTE TAJEMSTVÍ VŽDY DOSTUPNÉHO VÝKONU A NÍZKÉ SPOTŘEBY PŘEPLŇOVANÉHO MOTORU.

Vždy průkopníkem, vždy o krok před ostatními: Lexus již v roce 1998 uvedl svůj model RX, celosvětově první SUV nabízející kultivovanost luxusního sedanu. V roce 2004 jsme opět narušili mainstreamový způsob uvažování a představili jako první na světě luxusní model s hybridním pohonem – průkopnické SUV RX 400h.

Stvrzujeme naše zasazení tvořit pokrok, a tak nyní představujeme zbrusu nové RX, které je nejmarkantnějším modelem Lexus pocházejícím z našich návrhářských studií, nabízejícím bezkonkurenční úroveň kultivovaného luxusu již ve standardu.

HLAVNÍ PRVKY

SEZNAMTE SE S RX 200t

INTERIÉR

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Vlastnit nové RX je skutečným zážitkem. Například když přicházíte ke svému vozu, uvítá vás decentním podsvícením všech vnějších klik dveří v jedinečném duchu japonské pohostinnosti ‘Omotenashi’. Po usednutí vás obejmou plynulé křivky kabiny a vy okamžitě cítíte, že všechna rozhraní byla navržena tak, aby ovládání bylo co nejsnazší.

Poté složíte poklonu středové konzole: atraktivní linkovaný vzor dřevěného dekoru od mistrů výroby klavírů společnosti Yamaha je vyroben technologií laserového rytí a následně ručně vyleštěn do nádherně zářivého tónu. Cestující na zadních sedadlech si vychutnají luxusní kožená křesla (s elektrickým sklápěním a úpravou sklonu) i jedinečný zážitek při poslechu audio soustavy Mark Levinson® s 15 reproduktory.

JÍZDA

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Lexus RX 200t se zbrusu novou jednotkou 2,0 litru nabízí agilitu přeplňovaného agregátu, avšak s velmi střídmou spotřebou paliva díky vyspělé technologii vstřikování, proměnnému časování ventilů a možnosti využívat Atkinsonův cyklus. Systém Drive Mode Select pro volbu jízdních režimů dovoluje vyladit si vůz podle momentální nálady.

Nový Lexus RX 200t, testovaný za těch nejtěžších podmínek (včetně týdnů náročných jízd ve vysokých horách za teplot překračujících 50 °C), disponuje max. výkonem 238 k* a točivým momentem 350 Nm*. K dispozici je varianta AWD (All-Wheel Drive) i verze s pohonem samotných předních kol.

BEZPEČNOST

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Lexus vždy stál v čele vývoje bezpečnostních technologií a systémů na podporu řízení. Všechny své nové modely přitom testuje na celosvětově největším jízdním simulátoru. Nové RX těží z našeho špičkového výzkumu na poli technologií pro předcházení nehodám, a je tudíž standardně vybaveno průkopnickým bezpečnostním systémem Lexus Safety System +.

Zahrnuje bezpečnostní systém pro předcházení kolizím s rozpoznáváním chodců; systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu; automatická dálková světla pro lepší viditelnost za jízdy v noci; a adaptivní tempomat schopný regulovat rychlost jízdy podle vozidla vpředu.

LED světlomety ve tvaru písmene ‘L’

LED SVĚTLOMETY VE TVARU PÍSMENE ‘L’

Propracované LED světlomety ve tvaru písmene ‘L’ využívají tentýž LED zdroj pro dálková i potkávací světla. Jedinečnou auru dotvářejí světla pro denní svícení, jejichž součástí jsou i směrová světla se sekvenční funkcí.

Kombinace dřeva a kůže

LASEREM GRAVÍROVANÉ TMAVÉ DŘEVO ZPRACOVANÉ TECHNOLOGIÍ YAMAHA

Mistrně zpracovaný tříramenný volant v kombinaci dřeva a kůže, inspirovaný volantem z našeho supersportu LFA, nabízí ergonomická vybrání pro prsty a optimální průřez věnce pro pohodlný úchop. Integrované spínače poslouží (podle stupně výbavy) k ovládání audio soustavy, telefonu, multi-informačního displeje, adaptivního tempomatu a systému pro udržování vozidla v jízdním pruhu.

LED zadní sdružené svítilny

LED ZADNÍ SDRUŽENÉ SVÍTILNY

Výkonné LED zdroje ve tvaru písmene ‘L’ vykreslují křišťálově čistou linku ubíhající od zadních rohů RX až doprostřed pátých dveří. Mimořádně široké koncové svítilny jsou dokonale ostré i při pohledu z dálky a okamžitě zaujmou směrovými LED světly se sekvenční funkcí.

Inteligentní parkovací senzory

INTELIGENTNÍ PARKOVACÍ SENZORY

Parkovací senzory modelu RX nezůstanou u pouhé informace o tom, že vám něco stojí v cestě. Zároveň automaticky zpomalí váš vůz a upozorní vás, že byste měli brzdit. Pokud je střet nevyhnutelný, systém ovládání brzd dokáže RX zcela zastavit.

20" litá kola

20" LITÁ KOLA

Nová pětipaprsková kola umožňují dotvořit si RX podle vlastního vkusu za použití barevných dekorů, které lze sladit např. s barvou laku karoserie.

Panoramatické střešní okno

PANORAMATICKÉ STŘEŠNÍ OKNO

Velké panoramatické střešní okno montované z výroby evokuje intenzivnější pocit svobody, zvětšuje prostor pro hlavu a láká do kabiny RX více slunečního světla. Je vybaveno i posuvnou přední částí, aby si pasažéři mohli dosyta vychutnat jízdu pod širým nebem. Pokud by sluneční záření bylo přeci jen příliš intenzivní, je možné jej odstínit elektricky ovládanou clonou.

Extra široký projekční displej (HUD)

EXTRA ŠIROKÝ DISPLEJ HUD S PROJEKCÍ NA PŘEDNÍ SKLO

Údaje vozidla se barevně promítají přímo na čelní sklo. Největší displej HUD s projekcí na přední sklo (240 x 90 mm), který se kdy ve vozech Lexus objevil, umožňuje sledovat např. pokyny navigace nebo nastavení audio soustavy bez nutnosti odklánět zrak od vozovky vpředu.

Difuzní LED osvětlení

DIFÚZNÍ LED OSVĚTLENÍ

Difúzní LED osvětlení, zabudované ve dveřích, na přístrojovém štítu, v prostoru pro nohy a na dalších místech kabiny, evokuje uvolňující a současně kultivovanou atmosféru za cestování v noci. Osvětlení má optimální intenzitu se zohledněním nežádoucích odrazů během jízdy a viditelnosti vnitřních klik dveří za tmy.

Automatické ovládání dálkových světel (AHB)

AUTOMATICKÁ DÁLKOVÁ SVĚTLA

Automatická dálková světla v noci využívají kameru systému pro udržování vozidla v jízdním pruhu (A-LKA) k rozpoznávání protijedoucích vozidel a automatickému přepínání mezi dálkovými a potkávacími světly. Předcházejí tím nechtěnému oslňování ostatních řidičů a umožňují plně se soustředit na samotné řízení.

Systém varování při opuštění jízdního pruhu (LDA)

VYSPĚLÝ SYSTÉM PRO UDRŽOVÁNÍ VOZIDLA V JÍZDNÍM PRUHU

Vyspělý systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu (A-LKA) pomocí kamery na čelním skle sleduje polohu vozidla v daném jízdním pruhu. Začnete-li z pruhu nechtěně vyjíždět, systém A-LKA aktivuje varovnou zvukovou signalizaci a jemným zásahem koriguje řízení.

Elektricky nastavitelná zadní sedadla

ELEKTRICKY NASTAVITELNÁ ZADNÍ SEDADLA

Na přání je k dispozici plně elektrický mechanizmus sklápění, ovládaný pomocí několika pohodlně umístěných spínačů. Cestující na zadních sedadlech mohou rovněž měnit sklon opěradel, přičemž loketní opěrka mezi sedadly vždy zůstává ve vodorovné poloze.

Systém pro sledování slepých úhlů

SYSTÉM PRO SLEDOVÁNÍ SLEPÝCH ÚHLŮ

Radarová čidla zabudovaná v rozích zadního nárazníku detekují vozidla ve vedlejších pruzích, která nejsou vidět ve vnějších zpětných zrcátkách. Pokud dá řidič znamení o změně směru jízdy a do jeho mrtvého úhlu výhledu vjede jiné vozidlo, okamžitě se aktivuje výstražný signál v příslušném zpětném zrcátku.

Tužší podvozek, lepší jízdní dynamika

TUŽŠÍ PODVOZEK, LEPŠÍ JÍZDNÍ CHOVÁNÍ

Nejnovější Lexus RX vykazuje neuvěřitelně přesné a agilní jízdní schopnosti díky tužšímu podvozku, vylepšenému zavěšení předních kol a nové technologii řízení. Výsledkem nasazení vyspělých technologií spojování laserem s housenkovými svary a lepení kovů je velmi odolné SUV, které dokáže řidiče odměnit kultivovanými vlastnostmi za cestování vysokou rychlostí.

Adaptivní odpružení AVS

ADAPTIVNÍ VARIABILNÍ ODPRUŽENÍ

Jízdní vlastnosti lze ještě zlepšit systémem adaptivního variabilního odpružení (na přání), jenž inteligentně reguluje tlumicí sílu na jednotlivých kolech. Výsledkem je vyšší jízdní pohodlí a lepší stabilita i ovladatelnost.

Přednárazový bezpečnostní systém (PCS)

PŘEDNÁRAZOVÁ BEZPEČNOST

Riziko střetu s překážkou před vozidlem odhaluje milimetrový radar ve spolupráci s palubním počítačem. Je-li riziko vysoké, řidič je upozorněn akustickým i optickým varováním a systém zároveň zvýší tlak v brzdové soustavě. Pokud systém vyhodnotí střet jako nevyhnutelný, začne podle potřeby sám brzdit a současně dotáhne přední bezpečnostní pásy.

Deset airbagů

DESET AIRBAGŮ

Všechna provedení RX jsou vybavena deseti airbagy a předpínači bezpečnostních pásů. V případě kolize reagují senzory intenzity nárazu, které aktivují oba čelní airbagy s dvoufázovým systémem plnění, stejně tak jako boční airbagy. Pro přední cestující jsou k dispozici i kolenní airbagy; po celé délce kabiny se po obou stranách táhnou hlavové záclonové airbagy.

Automaticky řízená recirkulace vzduchu / Technologie Nanoe®

SYSTÉM CLIMATE CONCIERGE / TECHNOLOGIE NANOE®

Průkopnický systém Climate Concierge nepřetržitě sleduje teplotu v kabině RX i venkovní teplotu a automaticky reguluje vyhřívání interiéru, sedadel i volantu. Pomocí infračervených senzorů vůz sleduje tělesnou teplotu cestujících na zadních sedadlech a následně přizpůsobuje klimatizaci pro zadní část kabiny a vyhřívání/chlazení zadních sedadel. Kromě toho se uplatňuje uznávaná technologie Nanoe® , která do prostoru kabiny uvolňuje záporně nabité ionty, čímž pomáhá čistit vzduch a současně zbavovat sedadla pachu. Mikroskopické částice mají též zvlhčující účinek na pokožku a vlasy.

Zábavní systém Mark Levinson® Premium Surround

MARK LEVINSON®

Prémiová soustava prostorového ozvučení Mark Levinson® Premium Surround s 15 reproduktory a technologií GreenEdge™ je odladěna podle akustických vlastností kabiny RX. Audio soustava zprostředkuje bezkonkurenční prostorové ozvučení v uspořádání 7.1, podobné kvality jako u špičkového domácího kina; ozvučení ještě vylepšuje technologie Clari-Fi™, která restauruje tóny ztracené během digitální komprese zvuku do formátu MP3.

Systém RCTA pro monitorování provozu za vozidlem a brzdění

SYSTÉM RCTA PRO MONITOROVÁNÍ PROVOZU ZA VOZIDLEM A BRZDĚNÍ

Systém pro sledování mrtvých úhlů usnadňuje couvání na parkovišti tím, že odhaluje vozidla blížící se zezadu. Je-li pravděpodobné, že by mohlo dojít k nehodě, RX aktivuje systém ovládání brzd, aby poškození vozidla zcela zabránil, nebo alespoň zmírnil případné následky.

Bezdrátové dobíjení

BEZDRÁTOVÉ DOBÍJENÍ

Chytré telefony podporující standard bezdrátového dobíjení (např. iPhone 6) i další elektronické přístroje mohou využívat bezdrátové indukční dobíjení v pohodlném dosahu na přední středové konzole RX.

Zdokonalená aerodynamika

ZDOKONALENÁ AERODYNAMIKA

RX se pyšní výtečnou aerodynamikou, za kterou stojí prakticky plochá spodní část karoserie nebo zadní spoiler. Konstruktéři automobilky Lexus rovněž přepracovali vnější zpětná zrcátka a doplnili drobné spoilery na strategických místech karoserie s cílem ještě snížit celkový součinitel aerodynamického odporu. Výsledkem uvedených opatření je nejen vyšší stabilita a lepší ovladatelnost, ale i nižší spotřeba paliva a úroveň aerodynamického hluku.

Pětihvězdičkové bezpečnostní ohodnocení

PĚTIHVĚZDIČKOVÉ BEZPEČNOSTNÍ OHODNOCENÍ

Nové RX je jedním z nejbezpečnějších modelů ve své kategorii, pyšnící se prestižním pětihvězdičkovým ohodnocením v bezpečnostních testech organizace Euro NCAP (2015). Lexus RX získal i nejlepší možné skóre za ochranu chodců, které kdy bylo velkému SUV uděleno.

ŽÁDNÉ VÝSLEDKY

Vámi zadaným kritériím neodpovídají žádné vlastnosti vozidla. Rozšiřte své hledání a zkuste hledat znovu.

rx quote 200x200 white

„SE ZBRUSU NOVÝM MODELEM LEXUS RX POSOUVÁME HRANICE DRAVÉHO A IKONICKÉHO DESIGNU, ALE SOUČASNĚ STAVÍME NA PRŮKOPNICKÉ TRADICI PŘEDCHOZÍCH GENERACÍ RX.“

Takayuki Katsuda, hlavní konstruktér modelu RX

RX 200t SPORT

rx fsport 200t

ÚCHVATNÝ DESIGN

Model RX 200t F SPORT umně spojuje dravý design se specifickým naladěním podvozku, za nímž stojí tentýž tým, který vyvinul ikonický supersport LFA a výkonné modely s označením F, tedy RX F a GS F. Výsledek vám bezpochyby zrychlí srdeční tep. Z vylepšení exteriéru jmenujme větší charakteristickou masku chladiče Lexus ve tvaru vřetene (s rastrem obsahujícím písmena L), chladicí kanály předních brzd nebo aerodynamické lamely pro zvýšení přítlaku.

Ve sportovním kokpitu verze F SPORT si vychutnáte dokonalé spojení se svým vozem. Ručně prošívaná sportovní sedadla vás těsně obepnou shora až dolů. Ergonomický sportovní volant a strojově obrobené hliníkové pedály zase zprostředkují pozoruhodnou zpětnou vazbu, abyste se mohli plně oddat vozovce před vámi.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.