concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

NOVÝ LEXUS RX 450h


CO2 kombinovaný provoz (g/km) 122
Kombinovaný provoz (l/100km) 5,3
Zrychlení 0-100 km/h (s) 7,7
Maximální rychlost (km/h) 200

OD 1 665 000 Kč

VYBROUŠENÁ SOFISTIKOVANOST

ODHALTE SROVNÁVACÍ MĚŘÍTKO V KATEGORII PLNĚ HYBRIDNÍCH SUV, DISPONUJÍCÍ VÝKONEM 313 K.

Vždy průkopníkem, vždy o krok před ostatními: Lexus již v roce 1998 uvedl svůj model RX, celosvětově první SUV nabízející kultivovanost luxusního sedanu. V roce 2004 jsme opět narušili mainstreamový způsob uvažování a představili jako první na světě luxusní model s hybridním pohonem – průkopnické SUV RX 400h.

Stvrzujeme naše zasazení tvořit pokrok, a tak nyní představujeme zbrusu nové RX, které je nejmarkantnějším modelem Lexus pocházejícím z našich návrhářských studií, nabízejícím bezkonkurenční úroveň kultivovaného luxusu již ve standardu.

HLAVNÍ PRVKY RX 450h

SEZNAMTE SE S MODELEM RX 450h

INTERIÉR

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Vlastnit nové RX je skutečným zážitkem. Například když přicházíte ke svému vozu, uvítá vás decentním podsvícením všech vnějších klik dveří v jedinečném duchu japonské pohostinnosti ‘Omotenashi’. Po usednutí vás obejmou plynulé křivky kabiny a vy okamžitě cítíte, že všechna rozhraní byla navržena tak, aby ovládání bylo co nejsnazší.

Poté složíte poklonu středové konzole: atraktivní linkovaný vzor dřevěného dekoru od mistrů výroby klavírů společnosti Yamaha je vyroben technologií laserového rytí a následně ručně vyleštěn do nádherně zářivého tónu. Cestující na zadních sedadlech si vychutnají luxusní kožená křesla (s elektrickým sklápěním a úpravou sklonu) i jedinečný zážitek při poslechu audio soustavy Mark Levinson® s 15 reproduktory.

JÍZDA

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Průkopnické RX 450h s nejnovější verzí našeho pohonu Lexus Hybrid Drive inteligentně spojuje zážehový agregát 3,5 litru V6 s dvojicí elektromotorů v zájmu naprosto hladkého přenosu výkonu na všechna čtyři kola. Díky okamžitému nástupu točivého momentu elektromotorů dokážete akcelerovat na 100 km/h za pouhých 7,7 sekundy a dosahovat přitom průměrných emisí CO2 jen 120 g/km*.

Po přepnutí do režimu EV (elektromobil) můžete prakticky neslyšně plout městem bez jediné kapky paliva a s nulovými emisemi CO2 a NOX. Hybridní baterie modelu RX 450h nepotřebuje nikdy dobíjet a zabírá jen minimum místa, což znamená spoustu prostoru pro vaše zavazadla.

* Platí pro variantu Eco a 18" litá kola.

BEZPEČNOST

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Lexus has always spearheaded the development of safety and driver support technologies, and tests all new models in the world’s largest driving simulator. Benefitting from our lead in accident prevention research, the new RX is now fitted with the breakthrough Lexus Safety System + as standard equipment.

This includes a Pre-Crash System with pedestrian detection; Lane Keeping Assist to help you stay on course; Automatic High Beam for enhanced vision at night; and Adaptive Cruise Control, which regulates your speed to that of the vehicle in front.

The Lexus RX has been awarded the prestigious Euro NCAP five-star rating. The scores for all the respective tested areas were well above the minimum required to achieve five stars, and rank the Lexus amongst the very safest vehicles in its segment.

LED SVĚTLOMETY

Trojité LED světlomety

Inovativní LED světlomety ve tvaru písmene L využívají shodný zdroj světla pro potkávací i dálková světla. Osobitou auru těchto světlometů dotvářejí světla pro denní provoz s integrovanými směrovými světly.

Leather / Wood Design

LEATHER / WOOD DESIGN

Mistrně zpracovaný tříramenný volant v kombinaci dřeva a kůže, inspirovaný volantem z našeho supersportu LFA, nabízí ergonomická vybrání pro prsty a optimální průřez věnce pro pohodlný úchop. Integrované spínače poslouží (podle stupně výbavy) k ovládání audio soustavy, telefonu, multi-informačního displeje, adaptivního tempomatu a systému pro udržování vozidla v jízdním pruhu.

Laserem gravírované tmavé dřevo zpracované technologií Yamaha

LASEREM GRAVÍROVANÉ TMAVÉ DŘEVO ZPRACOVANÉ TECHNOLOGIÍ YAMAHA

Dřevěné dekory středové konzoly a výplní dveří jsou gravírovány laserovým paprskem, čímž byla odkryta hliníková vrstva, vytvářející tímto nádherný linkový vzor. Za zpracováním uvedených dekorů stojí výhradně mistři výroby společnosti Yamaha.

Přednárazová bezpečnost

PŘEDNÁRAZOVÁ BEZPEČNOST

Riziko střetu s překážkou před vozidlem odhaluje milimetrový radar ve spolupráci s palubním počítačem. Je-li riziko vysoké, řidič je upozorněn akustickým i optickým varováním a systém zároveň zvýší tlak v brzdové soustavě. Pokud systém vyhodnotí střet jako nevyhnutelný, začne podle potřeby sám brzdit a současně dotáhne přední bezpečnostní pásy.

20” KOLA Z LEHKÝCH SLITIN

20” KOLA Z LEHKÝCH SLITIN

Nová pětipaprsková kola umožňují dotvořit si RX podle vlastního vkusu za použití barevných dekorů, které lze sladit např. s barvou laku karoserie.

Panoramic Roof

PANORAMIC ROOF

Velké panoramatické střešní okno montované z výroby evokuje intenzivnější pocit svobody, zvětšuje prostor pro hlavu a láká do kabiny RX více slunečního světla. Je vybaveno i posuvnou přední částí, aby si pasažéři mohli dosyta vychutnat jízdu pod širým nebem. Pokud by sluneční záření bylo přeci jen příliš intenzivní, je možné jej odstínit elektricky ovládanou clonou.

Inteligentní parkovací senzory

BSM & RCTA

Systém sledování slepého úhlu (bsm) a provozu v příčném směru za vozem (rcta)

Zdokonalená aerodynamika

ZDOKONALENÁ AERODYNAMIKA

Lexus RX 450h se pyšní výtečnou aerodynamikou, za kterou stojí prakticky plochá spodní část karoserie nebo zadní spoiler. Konstruktéři automobilky Lexus rovněž přepracovali vnější zpětná zrcátka a doplnili drobné spoilery na strategických místech karoserie s cílem ještě snížit celkový součinitel aerodynamického odporu. Výsledkem uvedených opatření je nejen vyšší stabilita a lepší ovladatelnost, ale i nižší spotřeba paliva a úroveň aerodynamického hluku.

Pětihvězdičkové bezpečnostní ohodnocení

PĚTIHVĚZDIČKOVÉ BEZPEČNOSTNÍ OHODNOCENÍ

Nové RX je jedním z nejbezpečnějších modelů ve své kategorii, pyšnící se prestižním pětihvězdičkovým ohodnocením v bezpečnostních testech organizace Euro NCAP (2015). Lexus RX získal i nejlepší možné skóre za ochranu chodců, které kdy bylo velkému SUV uděleno.

Stálý pohon všech kol / E-FOUR

STÁLÝ POHON VŠECH KOL / E-FOUR

Varianta RX 450h AWD je vybavena systémem pohonu E-FOUR, který je zárukou hladkého dávkování výkonu a sebejistých záběrových schopností i v náročnějším terénu. Součástí pokrokového hnacího ústrojí E-FOUR je elektromotor o výkonu 50 kW na zadní nápravě, zajišťující podle potřeby okamžitý točivý moment.

Extra široký displej hud s projekcí na přední sklo

EXTRA ŠIROKÝ DISPLEJ HUD S PROJEKCÍ NA PŘEDNÍ SKLO

Údaje vozidla se barevně promítají přímo na čelní sklo. Největší displej HUD s projekcí na přední sklo (240 x 90 mm), který se kdy ve vozech Lexus objevil, umožňuje sledovat např. pokyny navigace nebo nastavení audio soustavy bez nutnosti odklánět zrak od vozovky vpředu.

Systém drive mode select

SYSTÉM DRIVE MODE SELECT

Systém Drive Mode Select s voličem na středové konzole umožňuje přepínat mezi režimy ECO, NORMAL, SPORT S a SPORT S+, a tak se řidič může rozhodnout, zda upřednostní minimální spotřebu, anebo jízdní dynamiku či pohodlí. Majitelé RX 450h si vůbec poprvé mohou navolit vlastní režim CUSTOMIZE s individuálním naladěním motoru, hybridního pohonu, podvozku a funkcí klimatizace.

Systém RCTA pro monitorování provozu za vozidlem s brzdnou funkcí

SYSTÉM RCTA PRO MONITOROVÁNÍ PROVOZU ZA VOZIDLEM A BRZDĚNÍ

Systém pro sledování mrtvých úhlů usnadňuje couvání na parkovišti tím, že odhaluje vozidla blížící se zezadu. Je-li pravděpodobné, že by mohlo dojít k nehodě, RX aktivuje systém ovládání brzd, aby poškození vozidla zcela zabránil, nebo alespoň zmírnil případné následky.

Tužší podvozek, lepší jízdní chování

TUŽŠÍ PODVOZEK, LEPŠÍ JÍZDNÍ CHOVÁNÍ

Nejnovější Lexus RX 450h vykazuje neuvěřitelně přesné a agilní jízdní schopnosti díky tužšímu podvozku, vylepšenému zavěšení předních kol a nové technologii řízení. Výsledkem nasazení vyspělých technologií spojování laserem s housenkovými svary a lepení kovů je velmi odolné SUV, které dokáže řidiče odměnit kultivovanými vlastnostmi za cestování vysokou rychlostí.

Systém Climate Concierge / Technologie Nanoe®

SYSTÉM CLIMATE CONCIERGE / TECHNOLOGIE NANOE®

Průkopnický systém Climate Concierge nepřetržitě sleduje teplotu v kabině RX 450h i venkovní teplotu a automaticky reguluje vyhřívání interiéru, sedadel i volantu. Pomocí infračervených senzorů vůz sleduje tělesnou teplotu cestujících na zadních sedadlech a následně přizpůsobuje klimatizaci pro zadní část kabiny a vyhřívání/chlazení zadních sedadel. Kromě toho se uplatňuje uznávaná technologie Nanoe® , která do prostoru kabiny uvolňuje záporně nabité ionty, čímž pomáhá čistit vzduch a současně zbavovat sedadla pachu. Mikroskopické částice mají též zvlhčující účinek na pokožku a vlasy.

LED Rear Lights

LED REAR LIGHTS

Výkonné LED zdroje ve tvaru písmene ‘L’ vykreslují křišťálově čistou linku ubíhající od zadních rohů RX až doprostřed pátých dveří. Mimořádně široké koncové svítilny jsou dokonale ostré i při pohledu z dálky a okamžitě zaujmou směrovými LED světly se sekvenční funkcí.

Kůží obšitý volant

KŮŽÍ OBŠITÝ VOLANT

Na tříramenném volantu obšitém kůží, s optimálním průřezem věnce pro dokonalý úchop, jsou ergonomická vybrání pro prsty. Na volantu, jenž může být na přání i vyhřívaný, najdeme integrované spínače (podle stupně výbavy) k ovládání audio soustavy, telefonu, multi-informačního displeje, adaptivního tempomatu a systému pro udržování vozidla v jízdním pruhu.

Mark Levinson®

MARK LEVINSON®

Prémiová soustava prostorového ozvučení Mark Levinson® Premium Surround s 15 reproduktory a technologií GreenEdge™ je odladěna podle akustických vlastností kabiny RX 450h. Audio soustava zprostředkuje bezkonkurenční prostorové ozvučení v uspořádání 7.1, podobné kvality jako u špičkového domácího kina; ozvučení ještě vylepšuje technologie Clari-Fi™, která restauruje tóny ztracené během digitální komprese zvuku do formátu MP3.

Adaptivní tempomat

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT

Adaptivní tempomat v zájmu uvolněné jízdy udržuje přednastavenou vzdálenost mezi novým RX 450h a vpředu jedoucím vozem, a to i v případě, že vozidlo vpředu zrychluje a zpomaluje.

Adaptivní variabilní odpružení

ADAPTIVNÍ VARIABILNÍ ODPRUŽENÍ

Jízdní vlastnosti lze ještě zlepšit systémem adaptivního variabilního odpružení (na přání), jenž inteligentně reguluje tlumicí sílu na jednotlivých kolech. Výsledkem je vyšší jízdní pohodlí a lepší stabilita i ovladatelnost.

Automatická dálková světla

AUTOMATICKÁ DÁLKOVÁ SVĚTLA

Automatická dálková světla v noci využívají kameru systému pro udržování vozidla v jízdním pruhu (A-LKA) k rozpoznávání protijedoucích vozidel a automatickému přepínání mezi dálkovými a potkávacími světly. Předcházejí tím nechtěnému oslňování ostatních řidičů a umožňují plně se soustředit na samotné řízení.

Vyspělý systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu

VYSPĚLÝ SYSTÉM PRO UDRŽOVÁNÍ VOZIDLA V JÍZDNÍM PRUHU

Vyspělý systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu (A-LKA) pomocí kamery na čelním skle sleduje polohu vozidla v daném jízdním pruhu. Začnete-li z pruhu nechtěně vyjíždět, systém A-LKA aktivuje varovnou zvukovou signalizaci a jemným zásahem koriguje řízení.

Difúzní LED osvětlení

DIFÚZNÍ LED OSVĚTLENÍ

Difúzní LED osvětlení, zabudované ve dveřích, na přístrojovém štítu, v prostoru pro nohy a na dalších místech kabiny, evokuje uvolňující a současně kultivovanou atmosféru za cestování v noci. Osvětlení má optimální intenzitu se zohledněním nežádoucích odrazů během jízdy a viditelnosti vnitřních klik dveří za tmy.

Systém pro sledování slepých úhlů

SYSTÉM PRO SLEDOVÁNÍ SLEPÝCH ÚHLŮ

Radarová čidla zabudovaná v rozích zadního nárazníku detekují vozidla ve vedlejších pruzích, která nejsou vidět ve vnějších zpětných zrcátkách. Pokud dá řidič znamení o změně směru jízdy a do jeho mrtvého úhlu výhledu vjede jiné vozidlo, okamžitě se aktivuje výstražný signál v příslušném zpětném zrcátku.

Deset airbagů

DESET AIRBAGŮ

Všechna provedení RX 450h jsou vybavena deseti airbagy a předpínači bezpečnostních pásů. V případě kolize reagují senzory intenzity nárazu, které aktivují oba čelní airbagy s dvoufázovým systémem plnění, stejně tak jako boční airbagy. Pro přední cestující jsou k dispozici i kolenní airbagy; po celé délce kabiny se po obou stranách táhnou hlavové záclonové airbagy.

ŽÁDNÉ VÝSLEDKY

Vámi zadaným kritériím neodpovídají žádné vlastnosti vozidla. Rozšiřte své hledání a zkuste hledat znovu.

rx quote 200x200 white

„SE ZBRUSU NOVÝM MODELEM LEXUS RX POSOUVÁME HRANICE DRAVÉHO A IKONICKÉHO DESIGNU, ALE SOUČASNĚ STAVÍME NA PRŮKOPNICKÉ TRADICI PŘEDCHOZÍCH GENERACÍ RX.“

Takayuki Katsuda, hlavní konstruktér modelu RX

RX 450h F SPORT

rx fsport 450h

ÚCHVATNÝ DESIGN

Model RX 450h F SPORT umně spojuje dravý design se specifickým naladěním podvozku, za nímž stojí tentýž tým, který vyvinul ikonický supersport LFA a výkonné modely s označením F, tedy RC F a GS F. Výsledek vám bezpochyby zrychlí srdeční tep. Z vylepšení exteriéru jmenujme větší charakteristickou masku chladiče Lexus ve tvaru vřetene (s rastrem obsahujícím písmena L), chladicí kanály předních brzd nebo aerodynamické lamely pro zvýšení přítlaku.

Ve sportovním kokpitu verze F SPORT si vychutnáte dokonalé spojení se svým vozem. Ručně prošívaná sportovní sedadla vás těsně obepnou shora až dolů. Ergonomický sportovní volant a strojově obrobené hliníkové pedály zase zprostředkují pozoruhodnou zpětnou vazbu, abyste se mohli plně oddat vozovce před vámi.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.