concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

KONCEPT LEXUS UX

DEBUT NOVÉHO KONCEPTU JIŽ ZA PÁR DNÍ NA
PAŘÍŽSKÉM AUTOSALONU 2016.

Již za pár dní odhalíme v rámci pařížského autosalonu nový concept Lexus UX. Koncept byl vyvíjen v evropském designovém centru Lexusu – vyniká svým futuristickým vzhledem, který perfektně zapadá do pulsujícího světa metropolí.

Kombinace inovativních technologií pro maximální jízdní zážitek s tradičním smyslem pro nejkvalitnější řemeslné zpracování – to je hlavní myšlenka nového konceptu Lexus UX. Tisková konference se odehraje 29. září od 13:30 hod v prostorách haly 4. Zde budete mít možnost sledovat dění živě.

MARKANTNÍ DESIGN STUDIE UX CONCEPT VE SPOJENÍ S NÁPADITÝMI PROGRESIVNÍMI TECHNOLOGIEMI PŘINÁŠÍ CESTUJÍCÍM NA
PALUBĚ MIMOŘÁDNĚ HLUBOKÝ ZÁŽITEK

Veškeré palubní technologie rozhraní HMI byly řešeny tak, aby moderním zákazníkům žijícím a pracujícím v dnešním stále více propojeném světě nabídly pokrokové prostředí s důrazem na prostorové zpracování (3D).

V panelu se sdruženými přístroji se zobrazuje průhledná plovoucí koule v podobě hologramu, na níž prostřednictvím analogových a digitálních údajů vzniká neočekávané, avšak bezesporu funkční uživatelské rozhraní. A na středovém panelu najdeme markantní krystalický prvek s mnohačetnými ploškami, v němž se formou hologramu zobrazují informace klimatizace a palubního infotainmentu, jasně čitelné z pozice řidiče i předního spolujezdce.

Nová vývojová studie UX Concept představuje poslední novinky v oblasti palubní elektrotechniky. Najdeme zde např. elektrochromatická (automaticky stmívatelná) okna nebo štíhlé kamery elektronických zrcátek, které nahrazují výrazně větší vnější zpětná zrcátka. Veškeré ovládací prvky jsou elektrostatické a vždy se nacházejí pod transparentními kryty.

A konečně motiv žebra použitý v předních A-sloupcích se opakuje u nové audio soustavy, zaměřené na mladší zájemce o vozy Lexus – v novém odnímatelném soundbaru, vestavěném do přístrojové desky na straně spolujezdce.

NAŠÍM ZADÁNÍM BYLO NAVRHNOUT NOVÝ DRUH KOMPAKTNÍHO CROSSOVERU; VŮZ, KTERÝ BY POSUNUL ÚROVEŇ ZÁKAZNÍKOVÝCH ZKUŠENOSTÍ A ZHMOTNIL NĚCO Z JEHO POHLEDU JEDINEČNÉHO – POKROKOVÉ 3D ROZHRANÍ PŘISPÍVAJÍCÍ K MAXIMÁLNÍMU POŽITKU Z JÍZDY.

Stephan Rasmussen, návrhář, Evropské centrum designu ED2

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.