concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

lexus service

SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pro majitele vozů Lexus.

used cars

KONCEPT LEXUS UX

DEBUT NOVÉHO KONCEPTU JIŽ ZA PÁR DNÍ NA
PAŘÍŽSKÉM AUTOSALONU 2016.

Již za pár dní odhalíme v rámci pařížského autosalonu nový concept Lexus UX. Koncept byl vyvíjen v evropském designovém centru Lexusu – vyniká svým futuristickým vzhledem, který perfektně zapadá do pulsujícího světa metropolí.

Kombinace inovativních technologií pro maximální jízdní zážitek s tradičním smyslem pro nejkvalitnější řemeslné zpracování – to je hlavní myšlenka nového konceptu Lexus UX. Tisková konference se odehraje 29. září od 13:30 hod v prostorách haly 4. Zde budete mít možnost sledovat dění živě.

MARKANTNÍ DESIGN STUDIE UX CONCEPT VE SPOJENÍ S NÁPADITÝMI PROGRESIVNÍMI TECHNOLOGIEMI PŘINÁŠÍ CESTUJÍCÍM NA
PALUBĚ MIMOŘÁDNĚ HLUBOKÝ ZÁŽITEK

Veškeré palubní technologie rozhraní HMI byly řešeny tak, aby moderním zákazníkům žijícím a pracujícím v dnešním stále více propojeném světě nabídly pokrokové prostředí s důrazem na prostorové zpracování (3D).

V panelu se sdruženými přístroji se zobrazuje průhledná plovoucí koule v podobě hologramu, na níž prostřednictvím analogových a digitálních údajů vzniká neočekávané, avšak bezesporu funkční uživatelské rozhraní. A na středovém panelu najdeme markantní krystalický prvek s mnohačetnými ploškami, v němž se formou hologramu zobrazují informace klimatizace a palubního infotainmentu, jasně čitelné z pozice řidiče i předního spolujezdce.

Nová vývojová studie UX Concept představuje poslední novinky v oblasti palubní elektrotechniky. Najdeme zde např. elektrochromatická (automaticky stmívatelná) okna nebo štíhlé kamery elektronických zrcátek, které nahrazují výrazně větší vnější zpětná zrcátka. Veškeré ovládací prvky jsou elektrostatické a vždy se nacházejí pod transparentními kryty.

A konečně motiv žebra použitý v předních A-sloupcích se opakuje u nové audio soustavy, zaměřené na mladší zájemce o vozy Lexus – v novém odnímatelném soundbaru, vestavěném do přístrojové desky na straně spolujezdce.

NAŠÍM ZADÁNÍM BYLO NAVRHNOUT NOVÝ DRUH KOMPAKTNÍHO CROSSOVERU; VŮZ, KTERÝ BY POSUNUL ÚROVEŇ ZÁKAZNÍKOVÝCH ZKUŠENOSTÍ A ZHMOTNIL NĚCO Z JEHO POHLEDU JEDINEČNÉHO – POKROKOVÉ 3D ROZHRANÍ PŘISPÍVAJÍCÍ K MAXIMÁLNÍMU POŽITKU Z JÍZDY.

Stephan Rasmussen, návrhář, Evropské centrum designu ED2

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.