concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

CO ZNAMENÁ "TVOŘÍME POKROK"?

U ZNAČKY LEXUS JSME NEÚNAVNÍ V NAŠÍ TOUZE DOJÍT DÁL, POSUNOVAT HRANICE A NABÍZET NĚCO VYNIKAJÍCÍHO, VÝJIMEČNÉHO, SKVĚLÉHO. ZKRÁTKA: NEUSTÁLE TVOŘÍME POKROK

Ohromující konstrukce a nejmodernější technologie znamená, že vůz vychází vstříc potřebám řidiče; jsou to vozy, které poskytují výjimečný výkon, nikoli však na úkor okolního světa. Ohromující design: vozy, na které je úžasné pohledět.

Ohromující pokrok v našich technologiích: stvořili jsme Lexus Hybrid Drive. A to vše nabízíme s nepřekonatelnou úrovní zákaznické péče, takže vlastnění vozu Lexus je stejně ohromující jako samotný vůz.

U značky Lexus se nezastavíme, dokud nevytvoříme něco, co Vás ohromí.

LEXUS PROJECTS

SÉRIE AMBICIÓZNÍCH PROJEKTŮ, ZKOUMAJÍCÍCH SLOŽITOST A KRÁSU POHYBU, ZAČÍNÁ NAŠÍM PRVNÍM PROJEKTEM "KROKY". "KROKY" JSOU PŘÍBĚHEM FIGURÍNY V NADŽIVOTNÍ VELIKOSTI PROCHÁZEJÍCÍ MĚSTEM VE SNAZE NALÉZT NĚCO SPECIÁLNÍHO.

TVOŘÍME POKROK: MODEL RX

KAŽDÝ NOVÝ MODEL RX MUSÍ PODSTOUPIT SÉRII NÁROČNÝCH TESTŮ, VČETNĚ MINIMÁLNĚ DVOUMINUTOVÉHO TESTU V "BOUŘKOVÉ" KOMOŘE, KTERÁ SIMULUJE BĚSNĚNÍ TAJFUNU

Lexus podrobuje každý nový model RX náročným testům, které přesahují reálné podmínky silničního provozu během celé doby životnosti vozu. U každého modelu jsou ještě před vystavením na showroomu kontrolovány ve světelném tunelu případné povrchové vady laku karoserie (starají se o to mistrně vyškolení technici, kteří dokážou odhalit doslova rozdíl mezi dvěma stranami listu papíru), automobil je navíc v "tajfunové" komoře vystaven větru, krupobití a extrémně prudkému dešti (200 mm vodních srážek za hodinu)

Vystavení vozu dvou a desetiminutovému "bouřkovému" testu Lexus bez průniku jediné kapky vody není maličkostí; objem srážek v komoře je dvojnásobný ve srovnání s průměrným deštěm při prudkém tajfunu.

Tento krátký film přinese pohled na život pronásledovatelů bouří, kteří zažívají tyto extrémní povětrnostní podmínky v přírodě. A v níže uvedené galerii snímků pronásledovatel bouří popisuje nejděsivější počasí, které zažil, a vysvětluje, jaké to je zažít na vlastní kůži.

TVOŘÍME POKROK: MODEL GS

NOVÝ SYSTÉM LEXUS DYNAMIC HANDLING POUŽITÝ V MODELU GS F SPORT, VYUŽÍVÁ NEINTUITIVNÍ SÍLY K DOSAŽENÍ STABILNÍ A VZRUŠUJÍCÍ JÍZDY – S FASCINUJÍCÍMI PARALELAMI ZE SVĚTA VOLNÉHO POTÁPĚNÍ BEZ PŘÍSTROJŮ

V krátkém filmu, freediver a autorka One Breath Emma Farrellová hovoří o přirozeném nutkání lidského těla dýchat, zatímco Dough Knox z Lexus magazínu popisuje, jak byly neintuitivní síly využívány při konstrukci systému Lexus Dynamic Handling.

Tento nový systém, poprvé použitý v novém modelu GS F SPORT, v sobě spojuje systémy řízení a různé senzory pro zajištění fascinujících a agilních jízdních parametrů. Jedná se rovněž o první spojení dynamického systému řízení a hybridní technologie pohonu na světě.

Ve vysokých rychlostech se zadní kola lehce natáčejí ve stejném směru jako přední kola, aby se umocnila odezva řízení vozu. V nižších rychlostech se přední kola natáčejí v opačném směru než zadní. I když se to zdá být neintuitivní, ve skutečnosti to přináší vynikající ovladatelnost, bezpečnost a stabilitu jízdy.

V přiložené galerii snímků "apnea" prezentuje autor Fred Buyle.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.