concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

MISTROVSKÉ ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ

TVOŘÍME POKROK

NAŠE VÝROBNÍ ZÁVODY JSOU PO CELÉM SVĚTĚ PROSLULÉ DÍKY SVÝM VYSPĚLÝM TECHNOLOGIÍM, INOVATIVNÍM PROCESŮM A VYSOCE KVALITNÍM VÝROBKŮM. PROSLAVILI JSME SE OVŠEM TAKÉ RUČNÍM ŘEMESLNÝM ZPRACOVÁNÍM, DISCIPLÍNOU, KTERÁ VYRŮSTÁ Z NEJHLUBŠÍCH KOŘENŮ JAPONSKÉ KULTURY.

Takumi – prastaré japonské slovo, které lze volně přeložit jako "řemeslník" – jsou v celém automobilovém průmyslu velmi respektované osoby. Jejich úkolem je osobně zajistit, hmatem a zrakem, aby vozy vyjídějící z bran závodu Tahara byly vyrobeny a zpracovány v souladu s neslýchanými standardy.

Dalším přínosem Takumi je digitalizace jejich dovedností, které byly naprogramovány do mnoha automatizovaných funkcí, čímž se podařilo zvýšit úroveň standardů přesnosti.

Tento vývoj také znamená, že talenty mistrů Takumi jsou ve značné míře přenositelné v mechanické podobě do ostatních výrobních závodů. Mezi ně patří například náš závod Kjúšú, v němž jsou vyráběny modely RX. Zároveň je zde však vychovávána vlastní elitní skupina techniků.

Každý z 10 řemeslnických mistrů Takumi v závodě Tahara uplatňuje své dovednosti ve specializované oblasti. Zde je rychlý přehled tří klíčových disciplín.

KAROSERIE KAŽDÉHO VOZU JE PŘED FINÁLNÍM LAKOVÁNÍM SPECIÁLNÍ SAMOOPRAVITELNOU BARVOU RUČNĚ BROUŠENA, ABY BYL ZAJIŠTĚN HEDVÁBNÝ A DOKONALE HLADKÝ POVRCH LAKU.

Naoaki Nunogaki

FILOZOFIE DESIGNU LEXUS MÁ DVA ÚSTŘEDNÍ BODY V PODOBĚ JEMNĚ VYVÁŽENÝCH KONCEPTŮ, KTERÉ JSOU OBSAŽENY V KAŽDÉM NAŠEM AUTOMOBILU - 'VEDOUCÍ POSTAVENÍ' A 'FINESA'.

Naoaki Nunogaki, General Manager, Tokyo Design Division
design philosopy thumb 003

DYNAMIKA

Ve výrobním závodě je také Takumi zodpovědný za jízdní dynamiku. Pravděpodobně nejvíce záviděníhodná pracovní pozice zahrnuje testování předvýrobních a výrobních modelů Lexus, prototypů a konkurenčních vozů, jejich neustálou analýzu a vymýšlení zlepšovacích nápadů. Tím je zajištěn optimální výkon v oblastech jízdního komfortu, ovladatelnosti a zvukového projevu.

LAKOVNA

Řemeslnický mistr specializovaný na nanášení laku – včetně jemného umění ručního leštění za mokra pro vytvoření zrcadlového povrchu - kontroluje povrch karoserie za rozmanitých světelných podmínek. Používá speciální světelný tunel, aby prozkoumal kvalitu povrchu v celé délce karoserie a porovnal ho s teoretickými ideály návrhů v CAD (Computer Aided Design). Výsledkem je povrch bez jakýchkoli nedostatků.

design philosopy thumb 002
design philosopy thumb 001

MONTÁŽ MOTORU

Řemeslnický mistr Takumi zodpovědný za tuto oblast vybere vzorek motoru a zkontroluje stav každého dílu na mikroskopické úrovni, aby byla zaručena správná rezonance zvuku vyžadovaná u každého modelu. Osobně také spustí každý dokončený motor a naslouchá stetoskopem, aby odhalil odchylky ve zvukovém projevu.

Simon Humphries

ZÁKLADEM FILOZOFIE DESIGNU LEXUS JE BÝT TECHNICKY VYSPĚLÝ A ZÁROVEŇ LIDSKÝ, VYTVÁŘET OHROMUJÍCÍ DESIGN A PŘESTO ZŮSTÁVAT UMĚLECKÝ A ZÁROVEŇ NEOKÁZALÝ.

Simon Humphries, Group Manager, Global Design Management Division

L-FINESSE

NEUSTÁLÉ PŘEDJÍMÁNÍ, PRONIKAVÁ JEDNODUCHOST, FASCINUJÍCÍ ELEGANCE

ZDE JE OŠIDNĚ JEDNODUCHÁ DEFINICE L-FINESSE: ŠPIČKOVÝ DESIGN A TECHNOLOGIE APLIKOVANÉ S FINESOU. FILOZOFIE ZNAČKY LEXUS JE SAMOZŘEJMĚ JEŠTĚ MNOHEM HLUBŠÍ - A KLÍČOVÝM SLOVEM JE FINESA.

seamless anticipation

NEUSTÁLÉ PŘEDJÍMÁNÍ

Věrni principu Omotenashi – japonskému duchu pohostinnosti – se snažíme o víc, než jen o plnění požadavků a potřeb lidí. Neustále je předjímáme. Díky tomu je vždy vše, co je zapotřebí, ve správné chvíli na správném místě - ať je to okamžitý, plynulý tok hnací síly, nebo postupná aktivace vnitřního osvětlení při nastupování. To vše staví zákazníka do centra všech zkušeností se značkou Lexus - v každém okamžiku je tak přítomen pocit klidu, naprosté kontroly a potěšení.

incisive simplicity

PRONIKAVÁ JEDNODUCHOST

U značky Lexus neustále rozšiřujeme možnosti automobilové techniky a designu. To pro nás ovšem znamená výzvu, protože věříme, že všechno, co vytvoříme, musí přinášet intuitivní potěšení při používání i vlastnění - bez ohledu na jakoukoli případnou složitost. Z toho důvodu se zaměřujeme na maximální omezování složitosti, abychom se dopracovali k čistotě účelu a výrazu. Výsledkem je pronikavá jednoduchost - ryzí potěšení samo o sobě.

intriguing elegance

FASCINUJÍCÍ ELEGANCE

Všechny vozy Lexus mají schopnost přitahovat pozornost. Jejich atraktivní vzhled není ovšem povrchní, protože čím více se na ně díváte, tím více budete vtaženi do jejich světa nevšedních zážitků a zkušeností. Designéři značky Lexus hovoří doslova o "vizuálních cestách". Elegantní plochy karoserie jsou doplněny fascinujícími detaily a dynamickými změnami tempa. Odvaha k otevřenému vyjádření se snoubí s podmanivě sebejistou vyrovnaností. Je zde pohyb a zároveň i klid. Je to fascinující elegance.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.