concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

PŘEDSTAVENÍ LFA

LEXUS LFA PŘEDSTAVENÝ V ROCE 2010 NA 41. MEZINÁRODNÍM AUTOSALONU V TOKIU JE PODIVUHODNÝM DÍLEM TECHNIKY, KTERÉ STANOVUJE NOVÁ MĚŘÍTKA A NOVĚ DEFINUJE SUPERSPORTOVNÍ VŮZ PRO 21. STOLETÍ.

intro lfa

Speciální dravý motor V10 je kombinován s lehkou konstrukcí z uhlíkových kompozitů a vynikající, intuitivní ovladatelností. Na silnici nabízí inspirující svezení. Ale na závodní dráze se vrhne s řevem do akce - se vzrušující, neochabující akcelerací (0-100 km/h za pouhých 3,7 sekundy) a s nevyčerpatelnými výkonovými rezervami (nejvyšší rychlost je 325 km/h).

Výroba je přísně omezena - na světě bude existovat pouze 500 těchto neuvěřitelných supersportovních vozů. Ale všichni, kdo dokáží ocenit úžasné věci, mohou obdivovat nadšení, s nímž byl bleskově rychlý LFA vyroben. Toto mistrovské dílo automobilové techniky ovlivňuje nyní vývoj nových vozů v produktové řadě Lexus. Je to také výsledek deseti let vášnivého hledání dokonalosti nejtalentovanějšími designéry a inženýry značky Lexus.

GENEZE SUPERSPORTOVNÍHO VOZU

ZAČÍNALI JSME SE ZCELA ČISTÝM LISTEM PAPÍRU A NAŠÍM CÍLEM BYLO VYTVOŘIT VŮZ, KTERÝ BY POSKYTOVAL VRCHOLNÉ ZÁŽITKY Z JÍZDY – A DOKONALÉ VYJÁDŘENÍ NAŠÍ DESIGNÉRSKÉ FILOZOFIE: L-FINESSE. KAŽDÝ Z DESETI TISÍC KOMPONENTŮ JE JEDINEČNÝ, EXKLUZIVNÍ A VYROBENÝ JEN PRO TENTO VŮZ - ČASTO RUČNĚ.

LFA posunuje hranice možného - jako výsledek deseti let snění, inovování, navrhování a konstruování. Příkladem je elegantní aerodynamická karoserie. U prvních prototypů byla vyrobena z hliníku, ale dokonce i tento velmi lehký kov byl považován za příliš těžký k dosažení maximálního výkonu.

Místo toho následovalo důležité rozhodnutí nahradit hliník ultralehkým a zároveň nesmírně odolným kompozitem vyztuženým uhlíkovými vlákny se speciálním složením. Místo vyhledání externího dodavatele tohoto jedinečného materiálu jsme vyvinuli vlastní inovativní výrobní proces pro tkaní uhlíkových vláken, který zajišťuje nejpřísnější kontrolu kvality.

haruhiko2

BĚHEM UPLYNULÝCH DESETI LET NÁS VŠECHNY POHÁNĚLA VÁŠNIVÁ TOUHA VYTVOŘIT SUPERSPORTOVNÍ VŮZ LEXUS SVĚTOVÉ ÚROVNĚ SCHOPNÝ VYZVAT NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ VOZY, KTERÉ KDY BYLY VYROBENY.

Haruhiko Tanahashi , Šéfkonstruktér LFA

VRCHOLNÉ DÍLO VYNALÉZAVOSTI

v10 power

V10 POWER

Srdcem modelu LFA je speciální, ručně vyráběný motor V10 4,8 litru s atmosférickým plněním. Motor testovaný a zdokonalovaný na slavné závodní trati Nürburgring v Německu je schopen zvyšovat otáčky tak rychle, že by žádný konvenční analogový otáčkoměr na přístrojové desce nedokázal udržet krok. Výkon nic neznamená bez kontroly, a tak je motor V10 vzbuzující respekt vybaven šestistupňovou automatizovanou sekvenční převodovkou s bleskově rychlým řazením.

art of noise

UMĚNÍ ZVUKOVÉHO PROJEVU

Haruhiko Tanahashi, šéfkonstruktér modelu LFA, popisuje zvuk vozu, z něhož naskakuje husí kůže, slovy "řev anděla". A tento strhující řev není náhodný. Inženýři vyladili ve spolupráci s divizí hudebních nástrojů Yamaha zvuk motoru LFA do dokonalých tónů pomocí speciálně tvarovaných žeber v krytu sacího potrubí.

hot seat

ATRAKTIVNÍ MÍSTO

Dramatický, nízký interiér modelu LFA byl ručně vyroben z nejkvalitnějších materiálů. Přístrojové desce dominuje jediný ukazatel - animovaný otáčkoměr. Displej TFT jako u laptopů dokáže měnit svůj vzhled v závislosti na jízdním režimu. Jakmile LFA přejde do vysokovýkonného sportovního režimu, číslice se zvětší a zvýrazní, stupnice se plynule změní a červené pole se přesune do horní části.

hand crafted

RUČNÍ VÝROBA

Stejně jako všechna mistrovská díla jsou i všechny motory V10 ručně vyrobeny a podepsány příslušným inženýrem ze zvláštního týmu Lexus zodpovědného za LFA. Stejná skupina automobilových vizionářů trpělivě a přepečlivě vyrobila všechny tyto jedinečné supersportovní vozy. Ve svém úsilí o dokonalost vyvinuli inovativní postupy a materiály, které jsou postupně zaváděny i do ostatních vozů ve výrobní řadě Lexus.

body sculpting

TVAROVÁNÍ KAROSERIE

Nově vyvinutý jedinečný kompozit vyztužený uhlíkovými vlákny nabízí modelu LFA výhody v oblasti estetiky, nízké hmotnosti a vysoké tuhosti. Nízká hmotnost a vysoká pevnost tohoto materiálu inspirovaly talentované designéry značky Lexus k vytvoření kontur a křivek, které by u kovové karoserie nebyly možné. Je to designérská filozofie Lexus L-Finesse na zcela nové úrovni.

breaking the mould

NEKONVENČNÍ PŘÍSTUP

LFA má ideální rozložení hmotnosti mezi přední a zadní nápravu v poměru 48:52, což umožňuje supersportovnímu vozu maximálně využívat jeho dynamický potenciál. Klíčové komponenty jsou také umístěny co nejblíž k vozovce. Neslýchaně nízké těžiště umožňuje vozu jet jako po kolejích. Je to vůz, který dokáže suverénně zvládat náročné zatáčky na Nürburgringu v extrémně vysokých rychlostech.

lfa clip masterpiece orange
haruhiko

LFA JE ČISTOKREVNÝM SUPERSPORTOVNÍM VOZEM, KTERÝ NEMÁ V HISTORII OBDOBY. ÚŽASNĚ LEHKÝ, VÝKONNÝ A VYVÁŽENÝ VŮZ BYL ZKONSTRUOVÁN S JEDINÝM CÍLEM - POSKYTNOUT SKUTEČNĚ NEJLEPŠÍ ZÁŽITKY Z JÍZDY.

Haruhiko Tanahashi , Šéfkonstruktér LFA

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.