2017 lexus valerian hero01

LEXUS VSTUPUJE DO SVĚTA SCI-FI PROSTŘEDNICTVÍM SNÍMKU VALERIAN A MĚSTO TISÍCE PLANET

Valerian a město tisíce planet je jednou z nejvýznamnějších filmových produkcí s evropskými kořeny. A Lexus zde hraje přímo hvězdnou roli. Pro sci-fi snímek z roku 2017 v režii Luka Bessona vytvořil kreativní tým vozidlo zapadající do světa filmu Valerian, jehož děj se odehrává ve 28. století: vesmírné plavidlo Lexus SKYJET.

PLNOU PAROU DO ROKU 2800

Jednomístný SKYJET, poprvé představený v rámci prezentační akce Lexus v Miami, je ukázkou našich nejnovějších luxusních produktů a aktivit v oblasti životního stylu. Plavidlo SKYJET vytvořil autorský tým snímku Valerian s ambicí ukázat dopravní prostředek, který by se reálně mohl používat ve 28. století.

V rámci prezentační akce Lexus Lifestyle 2017 v Miami vystoupil Dane DeHaan, hlavní účinkující filmu Valerian a město tisíce planet z roku 2017, jenž odhalil repliku plavidla SKYJET, a nechal tak přítomné nahlédnout do lákavé budoucnosti.

Tvůrci filmu spolupracovali s návrháři automobilky Lexus, aby se v konečné podobě letounu SKYJET odrazily současné designové prvky, odvozené i od dnešních ikonických modelů (některé možná sami poznáte).Ve finálním návrhu je použita upravená verze typické 'vřetenovité' masky chladiče Lexus a ztvárnění světlometů inspirované sportovními a aerodynamickými tvary netrpělivě očekávaného kupé Lexus LC 2018.

Při návrhu interiéru koncepčního modelu se kreativní tým snímku Valerian inspiroval našimi nejnovějšími produkty v oblasti umělé inteligence a vyspělých uživatelských rozhraní. Součástí scénáře je kromě toho smyšlená energetická kapsle budoucnosti, která se inspiruje pokrokovými technologiemi Lexus v oblasti vodíkových palivových článků.

IMPOZANTNÍ HONIČKY

Premiéru komentuje Dane DeHaan: “Vždy jsem toužil spolupracovat s Lukem Bessonem, protože ve svých filmech ladí k dokonalosti i ten poslední detail, a realizuje tak scénáře, které maximálně podněcují lidskou fantazii. Skvělým příkladem tohoto přístupu je spolupráce s automobilkou Lexus na letounu SKYJET, neboť impozantní scény zachycující Valerianovy honičky ve Skyjetu budou jistě patřit k nejopojnějším okamžikům celého filmu.”

Odhalení repliky bylo zařazeno do pozoruhodné světelné show, po níž vystoupil Dane, aby pohovořil o natáčení filmu s plavidlem SKYJET a společné práci s další hvězdnou účinkující, Carou Delevingne, a režisérem Lukem Bessonem.

Partnerskou spolupráci komentuje Spiros Fotinos, vedoucí globálního marketingu značky Lexus: “Když s námi Luc poprvé hovořil o své vizi snímku Valerian, bylo zřejmé, že stejně jako my má ambice překračovat hranice obvyklého a vytvářet úžasné zážitky. Bylo nesmírně zajímavé pomáhat mu s představami vnějšího ztvárnění a použitých technologií plavidla SKYJET z pohledu automobilky Lexus. Kromě toho, že se naše značka stala součástí neuvěřitelného příběhu, jsme si užili nevěřícné pohledy našich návrhářů a konstruktérů, když jsme jim oznámili, že budou pracovat na kosmické lodi!”

Automobilka Lexus se v příštích sedmi měsících chystá pořádat několik úžasných akcí, v jejichž rámci dostanou filmoví fanoušci z celého světa příležitost lépe se seznámit s filmem Valerian ještě před jeho uvedením v červenci 2017.

Další informace o filmu VALERIAN A MĚSTO TISÍCE PLANET naleznete na:

NABERTE RYCHLOST S VALERIANEM

Film vycházející z francouzského ikonického komiksového seriálu Valerian a Laureline dokázal vizionářský scénárista a režisér Luc Besson posunout do výpravné filmové ságy v duchu sci-fi. Valerian (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevingne) jsou speciální galaktičtí agenti pro správu lidských území, jejichž úkolem je udržovat pořádek ve vesmíru.

Na rozkaz velitele Filitta (Clive Owen) se oba dva vydávají na misi do vesmírného města Alpha, neustále rostoucí metropole, obývané tisíci druhy tvorů ze všech koutů vesmíru. V centru města tisíce planet Alpha se ukrývá záhadná temná síla, která ohrožuje jeho poklidnou existenci, přičemž Valerian a Laureline musejí urychleně odhalit hrozbu a zachránit nejen Alphu, ale i budoucnost celého vesmíru.

Next steps