UMĚLECKÁ INSTALACE AUTOMOBILKY LEXUS NA MILÁNSKÉM TÝDNU DESIGNU 2020 BUDE NA TÉMA ELEKTRIFIKACE

Na milánský týden designu, celosvětově největší výstavu zaměřenou na design, se Lexus letos vrací s expozicí „SENSES ELECTRIFIED – ELEKTRIFIKOVANÉ SMYSLY“. Pro 13. ročník milánské výstavy pověřil Lexus světově proslulou ‚prostorovou laboratoř‘ Loop.pH z Londýna, aby připravila vizi elektrifikované budoucnosti, v níž doprava dokáže zapojovat a stimulovat lidské smysly. Lexus chce ve spolupráci s Loop.pH zprostředkovat dynamické a pohlcující zážitky inspirované vizí „LEXUS ELECTRIFIED“ a koncepčním vozidlem LF-30 Electrified, který bude rovněž součástí expozice.

 •     1 image
 • Instalaci „ELEKTRIFIKOVANÉ SMYSLY“ budou moci návštěvníci spatřit ve dnech 21.-26. dubna 2020 v prostorách Superstudia Più ve čtvrti Tortona, samotném centru milánského týdne designu.
  Mathias Gmachl, zakladatel a ředitel Loop.pH k tomu říká: „Spolupráce se značkou Lexus nás skutečně těší, protože je vizionářská a zaměřená na potřeby člověka. Strategie ‚LEXUS ELECTRIFIED‘ usiluje o rozšíření lidských smyslů. Prostřednictvím výstavní instalace se vydáváte na cestu zahrnující nejrůznější prostředí, která odhalují možnosti elektrifikace schopné zesílit vaše vnímání.“
  Na téže akci bude v rámci interaktivní expozice vystavovat své výtvory šestice finalistů soutěže Lexus Design Awards 2020. Soutěž Lexus Design Awards, nyní probíhající již osmým rokem, je jedinečnou platformou mladých tvůrců, kteří zde dostávají příležitost prokázat a dále rozvíjet svůj talent. Letošní vítěz hlavní ceny ‚Grand Prix‘ bude vybrán 20. dubna (den pro novináře) panelem světově proslulých leaderů na poli designu, pracujících na špičce kreativních médií.
 •     2

  INFORMACE O VÝSTAVĚ

  • Název akce LEXUS DESIGN EVENT 2020 – ELEKTRIFIKOVANÉ SMYSLY

  • Doba trvání 21.-25. dubna 2020, 10:00 - 21:00 / 26. dubna 2020, 10:00 – 18:00 (Předpremiéra pro novináře: 20. dubna 2017, 10:00-17:30)

  • Místo konání Superstudio Più (Art Point) Via Tortona, 27 20144 – Milán, Itálie

  • Výstavní exponáty Výstavní instalace studia Loop.pH Výtvory 6 finalistů soutěže Lexus Design Awards 2020

  • Organizátor Lexus International

 •     3a

  O SPOLEČNOSTI LOOP.PH

  Loop.pH je experimentální ‚prostorová laboratoř‘ se sídlem v Londýně, působící napříč odvětvím designu, architekturou a vědními obory. Studio založili roku 2003 Mathias Gmachl a Rachel Wingfieldová s cílem vytvořit novou tvůrčí praxi přesahující obvyklé hranice specialistů. Jako studio vytvářejí vizionářské zážitky a prostředí, umožňující lidem snít a promítat si nové vize naší budoucnosti. Loop.pH zkoumá roli umění a designu ve veřejném prostoru, aniž by se uzavíralo do galerií, muzeí nebo laboratoří. Jejich práce se zamýšlí nad scénáři blízké i vzdálenější budoucnosti, které jsou cestou ke zkoumání společenských a ekologických dopadů nově se vynořujících biotechnologií i dalších moderních technologií. Jimi vytvářená prostředí často spojují živé materiály s digitálními nástroji, a přitom zkoumají novou roli návrhářů pracujících na úrovni měst. Loop.pH ve spolupráci s řadou klientů pracuje na budování zkušeností se značkou a zapojování veřejnosti; rovněž pořádá přednášky a semináře na mezinárodní úrovni. Klíčové práce zahrnují Mind Pilot pro londýnské Muzeum designu z roku 2018, OSMO na konferenci TED2015 nebo Hybrid Art Project pro Lexus Rusko z roku 2010.