LEXUS JE OPĚT OFICIÁLNÍM VOZEM FESTIVALU V BENÁTKÁCH

Lexus je již pátým rokem za sebou oficiálním vozem mezinárodního filmového festivalu v Benátkách La Biennale di Venezia. 78. ročník festivalu se uskuteční na Lido di Venezia ve dnech 1. až 11. září 2021. Prezidentem mezinárodní soutěžní poroty je jihokorejský filmový režisér Pong Čun-ho a konferenciérkou slavnostní akce herečka, zpěvačka a televizní moderátorka Serena Rossi v roli „kmotry“ festivalu.

 • Picture 1 I
 • Lexus jako oficiální vůz festivalu bude mít oprávnění doprovázet na červeném koberci všechny herce, režiséry a známé tváře světa filmu. VIP dopravu bude zajišťovat flotila 35 vozů představujících kompletní produktovou řadu elektrifikovaných SUV značky Lexus – NX, UX a RX – společně se sedanem ES a vlajkovým kupé LC. K nim se připojí i UX 300e, první čistě elektrický model Lexus, jakožto i mnohokrát oceněný model LC Convertible.

  Letošní ročník bude rovněž místem italské národní premiéry zbrusu nového luxusního SUV střední třídy, modelu Lexus NX. Tento model posouvá vize elektrifikace značky Lexus a předznamenává další vývoj značky v oblasti technologií, schopností, kvality a zpracování detailů.

  Nové NX otevírá novou designovou kapitolu značky Lexus, například v podobě markantního kokpitu Tazuna, který řidiči nabídne intuitivní ovládání a propojení s vozidlem, podobně jako jezdec používá otěže k ovládání svého koně. Rovněž značí nový směr vývoje hnacích ústrojí včetně modelu s plug-in hybridním pohonem (PHEV), který v daném segmentu nastoluje nová srovnávací měřítka vzhledem k nabízené kombinaci výkonu, spotřeby a jízdních schopností v čistě elektrickém režimu.

  Lexus na festivalu zastoupí Edoardo Leo, herec, režisér, scénárista a ambasador, který připomene příklady spolupráce značky Lexus v rámci zábavního průmyslu.

  „Benátky jsou dokonalým pódiem k prezentaci našeho nejnovějšího mistrovského kousku, kterým je Lexus NX. Tento model předznamenává novou éru designu a výroby budoucích elektrifikovaných vozidel. Rovněž počítáme s talentem Edoarda Lea, který představí pevnou vazbu mezi značkou Lexus a světem zábavy,““ říká Maurizio Perinetti, ředitel společnosti Lexus Italy.

  Z těchto sdílených hodnot a lásky k filmu se zrodila crowdfundingová iniciativa Poltrone Rosse (Červená křesla), za níž stojí Lexus a UNITA (Národní svaz divadelních a audiovizuálních tvůrců), s cílem podpořit účinkující v odvětví, které bylo pandemií mimořádně silně zasaženo. Na iniciativu poukazuje putovní akce, během níž se na náměstích pěti italských měst objeví řada červených křesel – podobných těm, které vídáme v kinech.

  Zde se mohou posadit herci, čelní představitelé světa filmu i obyčejní fanoušci kina a popovídat si o svém vášni pro stříbrné plátno, podělit se o příběhy a odhalit různé kuriozity dokládající roli a důležitost kina v jejich životě i osobním růstu. Podobně jako při návštěvě kina si zájemci o místo v jednom z červených křesel budou muset zakoupit lístek; výtěžek bude věnován projektu Poltrone Rosse společně se svazem UNITA. Akce se uskuteční během letošního filmového festivalu v Benátkách.