FILMOVÝ FESTIVAL V BENÁTKÁCH STARTUJE OPĚT S VOZY LEXUS

Oficiálním dodavatelem vozů 77. ročníku právě zahájeného mezinárodního filmového festivalu v Benátkách je opět automobilka Lexus, a to už čtvrtým rokem v řadě. V nádherných scenériích ostrova Lido probíhá italská národní premiéra dvou modelů, nového UX 300e a LC Convertible.

 •     1 image
 • Luxusní městský crossover UX 300e s nulovými emisemi, který je prvním čistě elektrickým modelem značky Lexus, zhmotňuje mobilitu budoucnosti. LC Convertible je novou ikonou stylu, která je interpretací mezinárodně oceňovaného designu vlajkového kupé Lexus ve formě úchvatné látkové střechy s mnoha řemeslnými detaily, od elegantních křivek stahovací střechy až po využití materiálů vytříbené kvality a barevné varianty interiéru.
  Lexus v roli oficiálního dodavatele vozů poskytuje v rámci festivalu flotilu 36 automobilů, které budou využívat účastníci z řad herců, filmových tvůrců, celebrit a význačných hostů k dopravě na slavnostní uvítání a filmové projekce. Součástí modelové řady je kromě UX 300e a LC Convertible i kompletní řada SUV značky Lexus, luxusní sedan ES a vlajkové kupé LC, ve všech případech s technologií prémiového hybridního elektrického pohonu.
  „Jsme mimořádně hrdí na to, že jsme již čtvrtým rokem po sobě součástí mezinárodního filmového festivalu v Benátkách, obzvláště proto, že tímto ročníkem se vysílá přesvědčivý signál o obnově života po celosvětovém stavu zdravotní nouze, který jsme všichni zažili a který musíme řešit i nyní,“ uvedl Maurizio Perinetti, ředitel společnosti Lexus Italy.
 •     2