LEXUS LC OZNAČEN ZA NEJLEPŠÍ KABRIOLET VE VELKÉ BRITÁNII

Lexus LC 500 Convertible získal ocenění Nejlepší kabriolet roku 2021 v soutěži pořádané předním britským webem carwow.co.uk. Model vychází z vlajkového kupé LC a na trh byl uveden v létě 2020. Představuje to nejlepší z designu značky Lexus, jejího konstrukčního umu a mistrovského řemeslného zpracování takumi.

 •     1
 • Web carwow.co.uk se zaměřuje na poradenství pro zájemce o nové i ojeté vozy. Má zhruba pět milionů čtenářů a je uznávaným a oblíbeným zdrojem informací a odborných názorů pro spotřebitele. V každoroční soutěži jsou oceňovány vozy různých kategorií a současně se veřejně hlasuje o hlavním vítězi kategorie Auto roku.

  „Vzhled tohoto vozu je absolutně podmanivý. Jde o skutečně nádherný kabriolet s ohromujícím interiérem. Takže se pohodlně usadíte, stáhnete střechu a vychutnáváte si obdivné pohledy lidí, které míjíte,“ říká Mat Watson, obsahový ředitel webového srovnávače carwow.co.uk.
  NEJSVŮDNĚJŠÍ KABRIOLET SVĚTA
  Hlavní návrhář Tadao Mori s celým týmem byl odhodlán vytvořit „nejsvůdnější kabriolet světa“, zachovávající dynamické a současně elegantní křivky coby charakteristický znak kupé. Tento úkol zahrnoval i konstrukci zbrusu nové stahovací látkové střechy s promyšleným mechanismem, jenž umožňuje složit střechu do velmi malého prostoru bez zasahování do zavazadelníku. Díky použitému uspořádání a speciálnímu krytu zavazadelníku je elegantní stylistické provedení zadní partie dokonale sladěno se zbytkem karoserie.
  Podobně díky pečlivému odladění systému klimatizace, použití aerodynamických prvků napříč celým vozidlem a účinnému potlačení proudění vzduchu a utlumení hluku je zaručeno cestovní pohodlí s nataženou i staženou střechou. Zpevnění struktury karoserie na klíčových místech se odrazilo v zachování postoje a agility vozu.
  O pohon LC 500 Convertible se stará atmosférický motor 5,0 V8 s maximálním výkonem 464 koní. Ten ve spojení s desetistupňovou automatickou převodovkou Direct Shift uděluje vozu zrychlení z nuly na 100 km/h v pěti sekundách za vzrušujícího zvukového doprovodu, který si řidič o to více vychutná se staženou střechou.
 •     2