UMĚLCI PROMĚNILI LEXUS UX V KVĚTINOVOU ZAHRADU

Vítězem druhého ročníku výtvarné soutěže UX Art Car se stalo ztvárnění tradiční japonské meditační zahrady. V projektu „Zenová zahrada“ studia Clap ze španělské Valencie byla celá karoserie prémiového kompaktního crossoveru firmy Lexus pokryta speciálním vzorem tvořeným tisíci papírových okvětních lístků.

 • Picture 1 I
 • Pozoruhodné jednobarevné dílo získalo cenu veřejnosti v konkurenci šesti předložených výtvarných projektů prezentovaných společností Lexus Spain na webových stránkách pro zákazníky.

  Snímky vozu, zachycující mimořádné detaily hotového díla, byly pořízeny na nádvoří klubu Alma v Madridu. Výtvarníci Jordi Iranzo a Angela Montagudová z Clap Studia pracovali na vozidle po dobu jednoho měsíce, kdy se nechali inspirovat klíčovými kvalitami modelu UX, kterými jsou technologie, design, inovace a pozornost věnovaná každému detailu.

  Clap Studio se pokusilo vyjádřit podstatu světa v dokonale harmonickém soužití člověka s přírodou. „Naším konceptem je zenová zahrada, která reprezentuje určitý duševní stav: klid a ryzí uvědomění,“ vysvětlili.

  Tradiční japonská zahrada spojuje nevázaný a náhodný charakter přírody, která vždy nachází cestu k růstu, s precizními a magickými kvalitami dovedenými lidskou rukou k dokonalosti: symetrií, technologiemi a inovacemi.
  „Lexus v naší zenové zahradě prezentuje dokonalou harmonii, která je spojením přírody, technologií a inovací. Lidské dílo představující geometrické křivky a bezchybnou symetrii, pokryté rostlinným životem,“ uvedl Iranzo.

  „Použili jsme papír, důležitý prvek japonské kultury, pokrývající exteriér vozidla v podobě květeny a dodávající tomuto vozu objem. Další klíčovou kvalitou japonského umění a designu je světlo, které zde proměňuje Lexus UX v živou věc. V závislosti na poloze, tónu a intenzitě světla se v průběhu dne tvoří stále jiné struktury a barvy,“ popisuje Montagudová.

  Do soutěže byly též přihlášeny projekty výtvarníků působících ve městech Bilbao, Madrid, Seville, Murcia a Barcelona. Všechny přihlášené projekty jsou k dispozici ke zhlédnutí na stránkách.
  UMĚNÍ JAKO INSPIRACE
  Lexus UX Art Car je výtvarný projekt společnosti Lexus Spain s cílem propojit značku s originálními výtvarnými díly prostřednictvím národní soutěže, jejíž vítěz získává možnost prezentovat se na mezinárodní scéně.
 • 2 image