LEXUS ODHALUJE CESTOVNÍ PLAKÁTY S MODELEM LC 500 CONVERTIBLE

Lexus oslavuje tradici cestování na dlouhé vzdálenosti (GT – grand touring), které dodává náboj prostřednictvím série plakátů speciálně navržených evropskými výtvarníky a grafiky, představující v ústřední roli atraktivní model LC 500 Convertible. Veřejné hlasování o nejlepší plakát s tematikou cestování bude probíhat do 5. září 2021.

 • Hero News image
 • Každý z návrhářů připravil výtvarné dílo znázorňující LC 500 Convertible v některé z oblíbených turistických lokalit, přičemž grafika je ve všech případech inspirována tradičními plakáty s cestovní tematikou. Výtvarníci zvolili nejrůznější styly a materiály. Návrhy tak skvěle doplňují a akcentují hladké křivky i markantní stylistické ztvárnění modelu Lexus LC 500 Convertible.

  Hlasování veřejnosti o nejoblíbenější plakát proběhne zde: evropské hlasování o plakáty Lexus LC Convertible s cestovní tematikou. Hlasovat je možné do 5. září 2021. Hlasující budou mít též možnost zaregistrovat se do slosování o ceny, a vyhrát tak jednu z 10 zarámovaných reprodukcí vítězného plakátu, jakožto i vybraný merchandising Lexus.

  Model Lexus LC 500 Convertible je mnohými označován za „nejkrásnější kabriolet světa“ a je dokonalým vozem pro všechny milovníky projížděk s podmanivými scenériemi na pozadí. Vůz uvedený v roce 2020 byl navržen tak, aby vypadal stejně krásně s nataženou i staženou střechou – s uplatněním zásady maximální péče o každý detail, kterou je Lexus proslulý, zde se odrážející mj. v nádherném provedení kabiny. Rovněž nabízí pro Lexus typické opojné jízdní schopnosti díky atmosférickému motoru 5,0 litru V8, který vozu umožňuje zrychlení z místa na 100 km/h během pěti sekund, zatímco účinné aerodynamické řešení brání nepříjemným nárazům větru za vysokých rychlostí se staženou střechou.

  Lexus LC 500 Convertible je vskutku pozoruhodným vozem, který doposud posbíral řadu ocenění, jako např. „Nejlepší luxusní vůz“ v soutěži Světové ženské auto roku 2021. Vytvoření plakátů s tematikou cestování je postaveno na myšlence oslavit postavení tohoto modelu coby dokonalého GT pro zdolávání dlouhých vzdáleností a klasika moderní doby – jeho hvězdné kvality výtvarníci zachytili prostřednictvím uměleckých návrhů, harmonicky sladěných s vozem, jenž je ukázkou toho nejlepšího ze smělého designu Lexus a špičkového řemeslného zpracování „takumi“.
  PLAKÁTY LEXUS LC CONVERTIBLE S CESTOVNÍ TEMATIKOU

  FRANCIE – FRANCOUZSKÁ RIVIÉRA, AUTOR: MATTHIEU FORICHON
  Matthieu Forichon je výtvarníkem, jenž do své práce promítá francouzský esprit a umění žít. Chopil se nových možností digitálních nástrojů a vytvořil si osobní styl spočívající v harmonii postavené na precizních obrysech s elegantním vyvedením reality. Forichon komentuje: „Chtěl jsem doplnit klíčové rysy klasických ilustrací z automobilového světa, jmenovitě ve Francii. To znamená zakomponovat Francouzskou riviéru s jejími typickými rysy: palmami, piniemi, paláci (zde pro inspiraci Negresco), bulvárem Croisette a kopci na pozadí.“

  Používá zlatavé barvy a nutí diváka přemýšlet, zda se scéna odehrává za časného rána, nebo naopak na konci dne, a tedy zda zamilovaný pár do paláce přijíždí, nebo z něj odjíždí.
  GRUZIE – BATUMI, AUTOR: REKLAMNÍ AGENTURA WINDFOR’S TBILISI
  Tým z agentury Windfor’s Tbilisi pod vedením výkonné kreativní ředitelky Nino Gordeladzeové vytvořil plakát v retro stylu, jenž zachycuje Lexus LC 500 Convertible projíždějící zatáčkou, za níž se otevírá pohled na Batumi – druhé největší město v Gruzii, položené na jihozápadě země u Černého moře.

  Nino Gordeladzeová svůj návrh popisuje takto: „Nezapomenutelné letní zážitky začínají již za zatáčkou – to je pocit svobody znásobený stylem a osobním kouzlem; v tomto případě na obzoru již čeká úžasné město Batumi, skýtající tu pravou horskou dráhu sladké letní zábavy.“
 • 2 image
 • NĚMECKO – HAMBURK, AUTOR: DANII POLLEHNOVÁ
  V Hamburku působící ilustrátorka Danii Pollehnová pracuje s motivy a obrazy oslavujícími svět přírody a ženské prvky. Využívá nejrůznější média a věnuje se malbě, digitálním ilustracím i návrhu vzorů.

  Plakát Danni Pollehnové vyobrazuje Lexus LC 500 Convertible v odstínu červená ‚Volcano‘, za jehož volantem sedí moderní žena vychutnávající si jízdu v kabrioletu a pocit větru vlajícího ve vlasech. Na pozadí je západ slunce, koncertní sál Labské filharmonie a část známého a populárního kolektivního projektu Park Fictions, který najdeme v hamburské čtvrti Sankt Pauli.
  NIZOZEMÍ – MONAKO, AUTOR: MARC LAMERS
  Marc Lamers je díky svému mnohostrannému stylu schopen tvořit jak v duchu impresionismu, tak v tradičnějším detailním stylu. Jeho plakát, vyhotovený jako olejomalba na plátně, vyobrazuje Lexus LC 500 Convertible z omezené série Regatta Limited Edition na podmanivém horizontu Monaka, které je již po desetiletí oblíbeným útočištěm mnoha bohatých a slavných osobností.

  Komentuje Lamers: „Úžasně nádherné Azurové pobřeží dokonale ladí s neméně úžasným vozem Lexus LC Convertible. Toto prostředí i vůz samotný evokuje luxusní atmosféru. Bílá anilinová kůže v interiéru je v harmonii s bílým tónem luxusních jachet, které vidíme na detailně vykresleném pozadí.“

  LC Convertible na Lamersově plakátu má modrý lak ‚Structural Blue‘, jehož mikročástice odrážejí paprsky světla tak, aby co nejvíce akcentovaly křivky vozu.
  ŠPANĚLSKO – SIERRA DE MADRID, AUTOR: DAVID DE LA HERAS
  David de la Heras je baskický ilustrátor a výtvarník, původem z Bilbaa a nyní žijící v Barceloně. Jeho práci charakterizuje široký barevný rozptyl a kombinace tradičního malířského stylu a moderních grafických zdrojů.

  De la Heras zvolil danou lokalitu proto, že pro něj „má zvláštní emocionální význam… Sierra of Madrid je místem, kam jsem kdysi utíkal, abych na chvíli vypnul.“
  ŠVÉDSKO – ÄLVNÄS, STOCKHOLM, AUTOR: HANS CHRISTIANSEN
  Hans Christiansen je ve Švédsku znám svými obrázky pro celostátní média. Napsal a ilustroval několik knih o přírodě, automobilech a svých setkáních s lidmi, které poznal během cestování po světě.

  Okamžik zachycený na jeho retro plakátu zaujme kontrastem mezi nostalgií a modernou s důrazem na nadčasový design modelu Lexus LC 500 Convertible.

  Malá budova na obrázku je autobusová zastávka v Älvnäs ve Stockholmu, inspirovaná železniční stanicí ve vesnici Goathland v anglickém národním parku North Yorkshire Moors, která se objevila v řadě televizních programů a filmů, včetně těch o Harrym Potterovi.
  VELKÁ BRITÁNIE – VIADUKT LADYBOWER, HORSKÝ PRŮSMYK SNAKE PASS V NÁRODNÍM PARKU PEAK DISTRICT, AUTOR: REBECCA PYMAROVÁ
  Rebecca Pymarová je ilustrátorka z Norwiche s vášní pro barvy a tvary. Jako téma zvolila Peak District, jmenovitě část, kterou je horský průsmyk Snake Pass. Komentovala: „Mezi řidiči ve Velké Británii je znám jako jedna z nejúchvatnějších částí cesty. Zakroucené zatáčky se proplétají mezi kopci a překračují nádrž s paprsky slunce na okolních kopcích.

  „Tradiční plakáty s tematikou cestování mne osobně i moji práci odjakživa inspirovaly; vracejí nás v čase do zlaté éry dopravy, dovolených a dobrodružství. Lexus LC 500 Convertible inspiroval barevné pojetí i celkovou atmosféru tohoto kousku – zešeřelou červenou a žlutou, jako za uklidňujícího letního večera. Vůz samotný má markantní tvary a všechny jeho prvky hladce navazují jeden na druhý. Je elegantní i smělý zároveň a nádherně nechá vyniknout pozoruhodný kopcovitý horizont.“