LEXUS PRODAL CELOSVĚTOVĚ DVA MILIONY ELEKTRIFIKOVANÝCH VOZŮ

Lexus na konci dubna letošního roku překonal milník 2 milionů celosvětově prodaných vozů s elektrifikovaným pohonem. V 90 zemích a regionech celého světa prodává devět modelů elektrifikovaných vozidel včetně hybridních a čistě elektrických.

 • Hero News image
 • Celosvětově pak elektrifikovaná vozidla Lexus v roce 2020 představovala 33 % prodejů této značky. V západní a střední Evropě tento podíl činil dokonce 96 %. Rovněž v Česku tvoří podíl prodaných hybridních vozů téměř 96 %. Na přelomu roku navíc na český trh dorazí i první bateriový elektromobil Lexus UX 300e.
  PRŮKOPNÍK ELEKTRIFIKACE NA POLI PRÉMIOVÝCH VOZŮ
  Již od uvedení modelu RX 400h v roce 2005 je Lexus průkopníkem elektrifikace na trhu s luxusními vozy. Modely této značky i nadále vynikají vyváženým poměrem mezi špičkovými jízdními schopnostmi a odpovědným přístupem k životnímu prostředí. Lexus postupně rozšiřuje svoji modelovou nabídku elektrifikovaných vozidel s cílem poskytovat co nejširší možnosti volby v souladu s potřebami zákazníků a společnosti obecně.

  Dosavadní úspora emisí CO2 činila úhrnem asi 19 milionů tun, a to od roku 2005 do konce dubna 2021. Lexus bude usilovat o postupný rozvoj elektrifikovaných vozidel a další snižování emisí CO2 v souladu se svým firemním posláním uhlíkové neutrality a cíli trvale udržitelného rozvoje.

  Do roku 2025 plánuje Lexus představit 20 nových nebo vylepšených modelů včetně více než 10 elektrifikovaných typů (čistě elektrická vozidla, plug-in hybridní vozidla a hybridy s autonomním dobíjením). V témže roce by značka zároveň měla splnit cíl nabízet elektrifikovanou variantu pro každý z modelů Lexus. Lexus rovněž očekává, že do roku 2025 budou elektrifikované modely představovat přes 50 % celosvětových prodejů značky.

  Kromě toho chce Lexus do roku 2050 dosáhnout uhlíkové neutrality napříč celým životním cyklem vozidla se zahrnutím materiálů, dílů, výroby, přepravy, vlastního používání a likvidace/recyklace vozidel.

  V zájmu ještě rychlejšího rozvoje elektrifikovaných vozidel plánuje Lexus uvést v roce 2021 svůj první plug-in hybrid, respektive v roce 2022 zbrusu nový vyhrazený čistě elektrický model.

  Budoucí elektrifikované modely Lexus budou používat technologii pohonu DIRECT4 a systém řízení bez mechanické vazby (steer-by-wire). Technologie rozdělování hnacího momentu DIRECT4 pro vozidla s pohonem všech kol spojuje mimořádně přesnou regulaci hnací síly s agilním systémem řízení bez mechanické vazby ve prospěch mnohem citlivějších reakcí vozidla, což se odráží ve vysoké úrovni dynamických schopností a požitku z jízdy pro všech pět lidských smyslů.

  Lexus bude i nadále podporovat veškeré možné kroky na cestě k udržitelné společnosti a současně poskytovat radost spojenou s automobily a bude se snažit vyvíjet vozidla v souladu s různorodými potřebami zákazníků po celém světě.
  CELKOVÉ PRODEJE ELEKTRIFIKOVANÝCH VOZIDEL OD ROKU 2005 DO KONCE DUBNA 2021
  Celosvětově: 2,02 mil. vozů,
  Evropa: 540 tis. vozů
  USA: 499 tis. vozů
  Čína: 387 tis. vozů
  Japonsko: 400 tis. vozů
  Ostatní 194 tis. vozů


  Podle modelu:
  RX – 518 tis. vozů,
  ES – 384 tis. vozů,
  CT – 372 tis. vozů,
  NX – 285 tis. vozů,
  UX/UXEV – 137 tis. vozů,
  IS/LS/RC/LC a ostatní – 324 tis. vozů.
 • 2 image