LEXUS MEZI HVĚZDAMI FILMOVÉHO FESTIVALU V BENÁTKÁCH

V rámci zahájení mezinárodního filmového festivalu La Biennale di Venezia na benátském ostrově Lido se na cestě k červenému koberci vystřídala celá přehlídka luxusních vozů SUV, sedanů, kupé a kabrioletů. Lexus je již pátým rokem v řadě oficiálním vozem tohoto festivalu, jehož 78. ročník se probíhá až do 11. září 2021.

 • Hero News image
 • 35 vozidel reprezentujících kompletní nabídku elektrifikovaných SUV značky Lexus doprovází po celou dobu festivalu herce a herečky, režiséry i slavné celebrity. Vedle zbrusu nového NX se hvězdné role ujaly modely UX, RX, sedan ES a kupé LC, jakož i rafinovaný kabriolet LC Convertible a první čistý elektromobil značky Lexus s označením UX 300e.

  Na podmanivém pozadí benátského ostrova Lido dorazily k červenému koberci v různých modelech Lexus hvězdy stříbrného plátna, aby se zúčastnily zahajovací ceremonie v Sala Grande, kde proslulý italský herec Roberto Benigni obdržel Zlatého lva za celoživotní dílo.

  Partnerskou spolupráci mezi světem filmu a značkou Lexus spojuje touha vytvářet navýsost jedinečné a nezapomenutelné emoce a důraz na každý detail, řemeslné zpracování, inovace a vize.
  ZBRUSU NOVÉ PRÉMIOVÉ SUV LEXUS NX
  Vše výše zmíněné se odráží i ve zbrusu novém NX, luxusním SUV střední třídy, jehož premiéra probíhá právě na filmovém festivalu. NX rozvíjí vizi elektrifikace Lexus prostřednictvím nové vyspělé technologie plug-in hybridního pohonu, přinášející vrcholné jízdní schopnosti i hospodárnost a dodávané společně s nepřehlédnutelným exteriérem i interiérem. Výrazný kokpit vozu, navržený v souladu s novou filosofií Tazuna, odráží filozofii zaměření na potřeby člověka, která je středobodem designu Lexus.

  Nové NX krom toho nabízí novou generaci systému pro multimédia a konektivitu, jakož i špičkové technologie pro vyšší bezpečnost, pohodlí a praktickou využitelnost. Představované NX načíná novou kapitolu značky Lexus a nahrazuje mimořádně úspěšný model, pro nějž se jen v Evropě rozhodlo přes 175 tisíc zákazníků.
 • 2 image
 • LEXUS PODPORUJE UMĚNÍ
  V návaznosti na mimořádně obtížné období pro celou kulturu a umění, Lexus společně s organizací UNITA (Národní svaz divadelních a audiovizuálních tvůrců) podporuje crowdfundingovou iniciativu Poltrone Rosse na pomoc účinkujícím, zejména pak ženám během těhotenství. V rámci iniciativy se na náměstích pěti italských měst včetně Benátek během festivalu Biennale Cinema 2021 objeví řady červených křesel, kam mohou herci usednout společně s filmovými fanoušky a popovídat si o své vášni pro stříbrné plátno. Výtěžek z akce následně poputuje na projekty realizované společně s organizací UNITA.

  „Lexus s hrdostí představuje své vozy v tomto reprezentativním prostředí s poukazem na propojení značky se světem filmu,“ uvedl Maurizio Perinetti, ředitel společnosti Lexus Italia. „Benátky jsou rovněž příležitostí představit zbrusu nové NX – skutečný klenot, reprezentující naši vizi elektrifikované mobility a zhmotňující to nejlepší ohledně technologií, pohodlí, a designu,“ dodal.
 • 3