LEXUS JE OFICIÁLNÍM VOZEM 77. MEZINÁRODNÍHO FILMOVÉHO FESTIVALU V BENÁTKÁCH – LA BIENNALE DI VENEZIA

 •     1 image
 • Již čtvrtým rokem po sobě bude Lexus oficiálním vozem této filmové přehlídky, která se uskuteční na benátském ostrově Lido od 2. do 12. září 2020. Předsedkyní mezinárodní poroty této soutěže bude australská herečka Cate Blanchett a italská herečka Anna Foglietta bude slavnostní zahájení a zakončení festivalu moderovat.
  K hodnotám, které spojují svět kinematografie a značku Lexus, patří jistota toho, že divák či řidič prožije jedinečné zážitky, nové emoce anebo nově probuzené nadšení. Ať už se díváme na autorský film nebo řídíme automobil Lexus, k základním prvkům, které umožňují zprostředkovat autentické, jedinečné a nezapomenutelné emoce, patří řemeslná zručnost, maximální pozornost věnovaná každému detailu, a především to, že zájem o člověka zde stojí na prvním místě.
  Úžasná a původní kinematografie, která bude na benátském festivalu oceněna, se stane ideální kulisou pro italskou premiéru dvou modelů, které ztělesňují stěžejní hodnoty společnosti Lexus již od jejího vzniku: neustálé inovace a unikátní a nenapodobitelný styl.
  Inovaci, kterou představuje strategie Lexus Electrified, bude na benátském Lidu reprezentovat model UX 300e, první plně elektrický vůz Lexus, který ztělesňuje vizi společnosti Lexus o budoucnosti s nulovými emisemi, a také pokročilou kombinaci komfortu, výkonu a designu. Vývojové tendence nezaměnitelného stylu Lexusu ideálně představí nový kabriolet LC Convertible, který se vyznačuje mimořádným designem a důrazem kladeným na detaily, což je pro vozy Lexus charakteristické. Sem patří vše, od koncepce interiérů a jejich odstínu až po sofistikovanou a bezchybně fungující skládací střechu, díky čemuž má řidič pocit bezpečí a jedinečného a vzrušujícího zážitku z řízení.
  „I v letošním roce společnost Lexus potvrzuje své spojení s kinematografií, což je svět, s nímž sdílíme mnoho hodnot, ale především schopnost navozovat mimořádné emoce, v kombinaci s řemeslným zpracováním finálního výtvoru a inteligentním využitím nejmodernějších technologií,“ uvedl Maurizio Perinetti, ředitel italské divize Lexus. „Jedná se o hodnoty, které se letos nejlépe ukáží při italské premiéře modelů UX 300e a LC Convertible a které plně vyjadřují inovativnost a vizionářské myšlení společnosti Lexus a také skutečnost, že pro ni jsou design a zaměření na člověka na prvním místě.“
  Lexus bude mít jako oficiální dodavatel festivalových vozidel výsadu přivážet herce, režiséry a další hosty až k červenému koberci. K tomuto účelu poslouží 36 vozidel: LC Convertible a nové plně elektrické automobily UX 300e, ke kterým se připojí kompletní řada vozů SUV, luxusní sedan ES a kupé LC, to vše v hybridní variantě. Během přehlídky bude model UX 300e také v centru působivé výstavy nedaleko červeného koberce, aby si tak všichni návštěvníci a filmoví nadšenci, kteří se filmového festivalu na ostrově Lido zúčastní, mohli vychutnat exkluzivní podívanou na automobily vytvořené v souladu s vizí Lexus Electrified.
 •     2