LEXUS PLÁNUJE S ROYAL COLLEGE OF ART LUXUSNÍ DOPRAVU BUDOUCNOSTI

Lexus zahájil nový návrhářský projekt s cílem prozkoumat, jakým směrem by se do poloviny 21. století mohla ubírat luxusní doprava. Za tímto účelem uzavírá partnerskou spolupráci s londýnskou Royal College of Art (RCA). Studenti budou zkoumat, jak nové architektury vozidel naplňují zákaznické potřeby v kontextu společenských a demografických změn evropských měst.

 • 3
 • Spolupráce probíhá v rámci programu Lexus 2040: The Soul of Future Premium pro postgraduální studenty z Návrhářského centra inteligentní mobility, která spadá pod RCA.

  Studenti mají za úkol přijít s novými představami role značky Lexus v příštích dvou desetiletích v rámci trvalé udržitelnosti, životního stylu a nových technologií.

  RCA je jednou z nejprestižnějších a nejvlivnějších světových univerzit nabízejících postgraduální studium se zaměřením na výzkum a vzdělávání v oboru umění a designu. V roce 2016 zde bylo založeno Návrhářské centrum inteligentní mobility (Intelligent Mobility Design Centre) coby interdisciplinární centrum na poli designu a výzkumu mobility budoucnosti s možnými přínosy pro společnost, životní prostředí i ekonomiku.
  PROGRAM JDE DOHROMADY S JAPONSKOU POHOSTINNOSTÍ
  Nový program ladí s postavením Lexus coby mezinárodní značky luxusního životního stylu a její snahou o smělý design, řemeslné zpracování a nápadité technologie. Rovněž odráží filozofii omotenashi, japonsky pohostinnost, se zaměřením na priority a specifické potřeby každého jednotlivého zákazníka.

  Lexus projekt přímo podpoří formou mentoringu předních kreativců z evropského návrhářského centra Lexus ED2 v jižní Francii, a pomůže tak studentům hlouběji proniknout do způsobu myšlení a používaných technik z reálného světa špičkového automobilového designu.

  Zástupci ED2 na úvodní schůzce se studenty RCA v londýnské Battersea stručně představili značku Lexus a její filozofii designu L-finesse, postavenou na principech kultivovanosti, intuice, jednoduchosti a povědomí. Dále vysvětlili význam japonských tradic značky a jejího zákaznicky zaměřeného designu.
  ČTYŘMĚSÍČNÍ PROGRAM
  Program je koncipován jako čtyřměsíční, během této doby budou studenti zkoumat budoucí scénáře vývoje a následně navrhnou zasvěcené pohledy na design ve smyslu dalšího možného vývoje značky Lexus. Ty poslouží coby výchozí bod pro designové koncepce připravené prostřednictvím konzultací a skupinových seminářů, načež budou vytvořeny 2D vize ve formě filmů a digitálních médií, 3D modely a experimentální objekty.

  Poté bude vybrána trojice nejlepších projektů k dalšímu rozpracování a výrobě vizualizací ve výstavní kvalitě – jmenovitě filmy a modely v měřítku. Ty se v lednu 2022 i s příslušnými digitálními médii představí na závěrečné přehlídce projektu na RCA.

  Novou partnerskou spolupráci uvítal profesor Dale Harrow, předseda a ředitel Návrhářského centra inteligentní mobility (Intelligent Mobility Design Centre) na RCA: „IMDC se zaměřuje na design a výzkum pokročilé mobility. Naše zaměstnance i studenty nesmírně těší možnost partnersky spolupracovat se značkou Lexus na projektu ‚The Soul of Future Premium‘ s cílem odhalit a prezentovat nové směry mobility v Evropě.“

  „Pro nás, coby špičkové světové centrum vytvářející nové nápady v oblasti automobilového designu, je RCA dokonalým partnerem, který nám pomůže zkoumat budoucnost luxusního cestování v Evropě, hledat příležitosti dalšího vývoje naší značky a přinášet v příštích letech reálné výhody našim zákazníkům i celé společnosti. Prostřednictvím našich vlastních návrhářů rovněž přiložíme ruku k dílu, abychom těmto novým talentovaným lidem pomohli naplnit jejich kreativní potenciál a představy zajímavé, relevantní a trvale udržitelné mobility budoucnosti,“ říká Ian Cartabiano, prezident ED2.
 • 2 image