NOVÝ ODSTÍN LEXUS STRUCTURAL BLUE

Zázračné barvy přírody nás někdy nutí zastavit se a úžasem ani nedýchat. Podobný účinek má i nový oslnivý odstín Lexus, s nímž bude nové luxusní kupé LC snadno rozpoznatelné od jakéhokoli jiného vozu na silnicích.

 • 2018 lexus lc blue natures brilliance

  ZACHYCENÍ LESKU PŘÍRODY

  Modrý odstín s označením Structural Blue jde daleko nad rámec běžné nabídky karosářských laků. Je výsledkem usilovného zkoumání konstruktérů Lexus, snažících se pomocí vyspělých technologií vytvořit takovou povrchovou úpravu, která by byla hlubší, zářivější a ve své podstatě i 'modřejší' než cokoli, co jsme kdy viděli.

  Odstín poprvé použitý na vozech LC odhalených v záři reflektorů na ženevském autosalonu v roce 2016 okamžitě vzbudil rozruch. Nyní je již připraven k nasazení do sériové výroby, a může tak smyslně tvarované kupé Lexus obohatit o další punc výlučnosti v kvalitě ruční výroby.

  Nový markantní odstín se poprvé nabízí pro nové speciální provedení LC Structural Blue Edition. Vozy nabízené jen v rámci přísně limitované edice budou pravou volbou pro opravdové znalce, kteří dokáží ocenit hodnotu ukrytou v propracovaných technologiích a nejvyšších standardech řemeslného zpracování mistrů výroby Takumi.

 • 2018 lexus lc blue achieving impossible

  DOSAŽENÍ NEMOŽNÉHO

  Pátrání po odstínu Structural Blue se chopila technická centra Lexus v USA a Japonsku ve spolupráci s americkou společností VIAVI Solutions Inc, která je předním poskytovatelem tenkovrstvých optických povlaků a pigmentů.

  Vytvoření odstínu Structural Blue je výsledkem 15 let spolupráce, zahrnující mimořádná technická úskalí. U odstínu se speciálním efektem uplatnili návrháři elementární vlastnosti světla s cílem navrhnout barevný tón, který je na pohled modřejší než jakýkoli myslitelný modrý pigment.


 

 
  2018 lexus lc blue full width
2018 lexus lc blue inspired by luminance

INSPIROVÁN JASEM PŘÍRODY

V rámci intenzivního průzkumu při návrhu nového odstínu se tým inspiroval přírodou a motýlem Morpho. Tento motýl, původem ze Severní a Jižní Ameriky, je proslulý hlubokou a třpytivou modří svých křídel. Ve skutečnosti jsou však jeho křídla bezbarvá. Modrá barva, kterou vnímá naše oko, vzniká interferencí světla na mikroskopické mřížkové struktuře na povrchu křídel.

Přesně takového účinku chtěl Lexus svým odstínem Structural Blue docílit. Dosažení tak zářivého lesku a sytosti barvy však bylo spojeno s nevídaným úsilím, které si vývoj nového druhu vícevrstvého pigmentu vyžádal.

Zpočátku se zdálo, že tento úkol bude zkrátka příliš náročný: požadovanou kvalitu by bylo možné zajistit pouze pomocí pigmentu se 40 samostatnými vrstvami. Avšak tým se nevzdával a postupně vylepšoval procesy tak dlouho, dokud nedosáhl požadovaného účinku pomocí struktury s pouhými sedmi vrstvami. To už znamenalo praktickou využitelnost pro výrobu mimořádně exkluzivních vozů.

 • 2018 lexus lc blue time intensive craftsmanship

  ČASOVĚ NÁROČNÉ ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ

  Pomocí pigmentu vzniká nový odstín v průběhu výrobního procesu, jenž zahrnuje celkem osm měsíců práce, 12 výrobních kroků a 20 kontrol kvality. Pigment se nanáší na karoserii LC ve vrstvě o tloušťce 15 mikrometrů mezi základním lakem a vrstvami čirého laku.

  Proměnlivý kovový efekt, kdy se barevný odstín neustále mění s dopadajícím světlem, vzniká díky nanostrukturám – nemírně malým šupinkám v laku. Karosářské laky s běžným pigmentem odrážejí necelých 50 procent dopadajícího světla v podobě viditelného modrého tónu, avšak v případě odstínu Structural Blue je to bezmála 100 procent. Na každý Lexus LC se celkem nanese 300 g pigmentu, obsahujícího na 300 miliard šupinek.

  Kvalitativní náročnost lakování je dokonce tak vysoká, že během jednoho pracovního dne se v nejmodernějším závodu Lexus Motomachi, domově modelu LC, vyrobí pouze dva vozy v odstínu Structural Blue.

 • 2018 lexus lc blue experience the lc

  ODHALTE LEXUS LC STRUCTURAL BLUE

  Výlučná kvalita laku nového provedení LC Structural Blue Edition jde ruku v ruce se špičkovou úrovní výbavy.

  Pro model nabízený s pohonem V8 (s označením LC 500) i pro plně hybridní LC 500h s autonomním dobíjením jsou připravena 21" kola z kovaných lehkých slitin, dokonale sladěná se smyslným provedením karoserie kupé. Výlučnost se odráží i v použitých prahových lištách z uhlíkových vláken.

  Pro kabinu této varianty LC se nabízí barevné provedení Breezy Blue se semi-anilinovou kůží ve středně tmavém modrém tónu v horní části výplní dveří, na volantu, přístrojovém panelu a středové loketní opěrce v kombinaci s kontrastním bílým čalouněním jemnou kůží u sedadel, pronikavě oranžovým odstínem dekoru kolem voliče převodovky, resp. panelů dveří obložených zřasenou Alcantarou. Materiál Alcantara najdeme i na čalounění stropu kabiny.

 • 2018 lexus lc blue additional features

  DALŠÍ PRVKY VÝBAVY

  Z dalších klíčových funkcí jmenujme klimatizační systém Lexus Climate Concierge, zajišťující dokonalou teplotu a kvalitu vzduchu v kabině, prémiovou navigaci Lexus, paket bezpečnostních technologií Lexus Safety System+ a soundsystém Mark Levinson s 13 reproduktory.

  Vozy ve variantě LC Structural Blue Edition je již možné objednávat.

Next steps