rx reveal lexus news

NOVÝ SEDMIMÍSTNÝ LEXUS RX L

Rodiny si nyní budou moci vychutnávat ještě více prostoru v kabině luxusního SUV. Nový Lexus RX L totiž nabízí tři řady sedadel.

Nový Lexus RX 450h L v modelovém provedení 2018 si zároveň zachovává elegantní tvary karoserie, nyní však nabízí možnost převozu až sedmi pasažérů. Model RX před 20 lety založil automobilový segment luxusních SUV.

LUXUSNÍ PROVEDENÍ

Díky chytrým konstrukčním úpravám se podařilo prodloužit karoserii o 110 mm, přičemž sklo pátých dveří je nyní o něco strmější než u provedení se dvěma řadami sedadel – kabina tak zaručuje dost místa pro hlavu zadních cestujících a praktičtější zavazadelník za poslední řadou sedadel.

Sedmimístná verze nabízí třetí řadu sedadel v podobě lavice dělené v poměru 60:40. Na sedadla zcela vzadu lze snadno nastoupit zatažením za páčku, kterou se sedadlo druhé řady odsune kupředu.

Druhá řada se nachází o něco výše než třetí, čímž vzniklo více prostoru pro nohy cestujících na zadních sedadlech. Pro ještě vyšší pohodlí v RX L je k dispozici elektrické sklápění třetí řady a inteligentní elektrické ovládání výklopné zádi (otevírání/zavírání pouhým přiložením ruky do blízkosti loga Lexus).

    rx reveal hero interior
 •     rx reveal portrait 01

  RX L

  CHARAKTERISTICKÝ DESIGN LEXUS

  Model RX L 2018 nabízí stejně prvotřídní bezpečnost, eleganci, luxus a jízdní schopnosti jako pětimístná verze RX. Kombinace všestrannosti SUV s pohodlím luxusního sedanu je zabalena do pozoruhodné směsice ostrých prolisů
  a oblouků, pro Lexus typických. Pozornost na sebe strhává charakteristická maska chladiče Lexus ve tvaru vřetene, zvýrazněná chromovým lemováním. Prémiové LED světlomety ve tvaru písmene L používají trojici jedinečných světelných zdrojů po každé straně.

  Elegantní zatmavené C-sloupky u provedení RX L evokují zdání, jako by střecha visela ve vzduchu. Motiv vřetene se opakuje i na zádi v podobě LED koncových světel ve tvaru písmene L, obepínajících výklopnou záď a zasahujících až do zadních blatníků. K ještě dynamičtějšímu postoji přispívají 20" kola. Ve všech variantách je lak opatřen účinnou krycí vrstvou z polymeru, vysoce odolnou vůči povrchovým škrábancům, se schopností automatické obnovy.

 •     rx reveal portrait 02

  RX L

  BEZPEČNOST LEXUS

  Sedmimístné vozy RX L používají průběžné boční hlavové airbagy po celé délce interiéru, s pokrytím všech tří řad sedadel. Paket bezpečnostních technologií Lexus Safety System+ který je na většině trhů součástí standardní výbavy, zahrnuje bezpečnostní systém pro předcházení kolizím (PCS) s funkcí rozpoznávání chodců, asistent pro udržení jízdy v jízdním pruhu (LKA)
  s korekcemi řízení, automatické přepínání dálkových světel (AHB) a adaptivní tempomat pro celý rozsah rychlostí.

 •     rx reveal portrait 03

  RX L

  RX 450h L

  Zájemci o prémiový rodinný vůz se třemi řadami sedadel najdou v RX 450h L ideálního společníka na cesty. Pohonné ústrojí Lexus Hybrid Drive spojuje zážehovou jednotku 3,5 litru V6 (systém vstřikování paliva D4-S) se dvěma výkonnými elektromotory, čímž dosahuje systémového výkonu 313 koní pro dynamickou akceleraci a spolehlivé předjíždění v kritických situacích.

  Hybridní provedení též používá jedinečnou soustavu pohonu všech kol E-FOUR v zájmu optimální trakce.

  Volič jízdních režimů Drive Mode Select je rozšířen o čtvrtý režim EV, umožňující pohybovat se nižší rychlostí po určitou dobu pouze na elektřinu. Uplatnění najde zejména při manévrování na parkovištích či v garážích nebo krátkém popojíždění ve městě.

 •     rx reveal portrait 04

  RX L

  JÍZDA A OVLADATELNOST

  Celá posádka sedmimístného RX L si vychutná stejně luxusní hladkou a tichou jízdu jako v případě pětimístné verze. Podvozek se vzpěrami McPherson na přední nápravě a zavěšením zadním kol s dvojitými lichoběžníky zaručuje agilitu a příkladné jízdní pohodlí na všech typech povrchu. Elektrický posilovač řízení (EPS) zajišťuje lehké a pohodlné řízení s vynikající zpětnou vazbou. Adaptivní odpružení AVS průběžně upravuje tlumicí sílu podle stavu vozovky.

    rx reveal portrait 05

RX L

BEZCHYBNÉ ŘEŠENÍ KABINY A ÚROVEŇ LUXUSU

Kabina RX 450h L je typická bezchybným zpracováním všech detailů, včetně sedadel dokonale obepínajících tělo nebo dřevěného obložení, které se elegantně stáčí nahoru od středového panelu k příruční schránce.

Z nabídky interiérových dekorů jmenujme matný bambus, ořešák, tmavě hnědé dřevo Shimamoku, 3D fólii nebo laserem gravírované tmavé dřevo. V případě 3D fólie je použit leskle černý reliéfní vzor s vysoce kvalitním provedením, evokujícím pocit hloubky.

Plnobarevný projekční displej HUD, začleněný do konstrukce přístrojového panelu, promítá klíčové informace na čelní sklo, aby řidič nemusel zbytečně odklánět zrak od vozovky.

VÝKONNÉ MULTIMEDIÁLNÍ SOUSTAVY

Lexus RX L uspokojí potřeby všech milovníků multimédií, od výkonných audiosystémů až po nejmodernější displeje. Standardně dodávaný systém Lexus LDA (Lexus Display Audio) zahrnuje 8" displej, tuner AM/FM, připojení Bluetooth®, mikrofon a funkci rozpoznávání hlasu, slot na karty microSD, zdířku AUX, dva porty USB a devět reproduktorů. Často používané ovládací prvky má řidič k dispozici po ruce v blízkosti volantu. Porty USB ve druhé řadě umožňují cestujícím snadné používání a dobíjení vlastních multimediálních zařízení.

Stupeň výbavy Luxury standardně nabízí špičkový zvuk na cestách v kombinaci s libovolnou navigací;
k dispozici je prémiový systém prostorového ozvučení Mark Levinson Premium Surround s 15 reproduktory
o celkovém výkonu 835 W. Vyspělá technologie Clari Fi™ zlepšuje kvalitu zvuku u všech komprimovaných hudebních souborů v digitální podobě

V nabídce je i jemný 12,3" multimediální displej s rozdělenou obrazovkou (v odvětví jako první), umožňující celoobrazovkové sledování map navigace nebo současné zobrazení funkcí audia nebo klimatizace a dalších systémů. V nabídce prvků na přání je i intuitivní rozhraní Remote Touch, připomínající ovládání pomocí myši.

Verze RX 450h L, která je nejvýkonnějším a nejhospodárnějším modelem RX, nabízí vyhřívaná/odvětrávaná přední sedadla a systém pro sledování mrtvých úhlů (BSM) se systémem pro sledování provozu v příčném směru za vozidlem a brzdění.

DETAILY VOZIDLA

 • RX 450h L

  • Pohon Lexus Hybrid Drive s motorem 3,5 litru V6, 2 elektromotory, planetová bezestupňová převodovka e-CVT
  • Celkový systémový výkon 230 kW (313 k)
  • Standardní pohon AWD s nezávislým zadním elektromotorem
  • Hybridní baterie 37 kW typu NiMH

 • PODVOZEK / KAROSERIE / ZAVĚŠENÍ KOL / BRZDY / PNEUMATIKY

  • K vyšší konstrukční pevnosti přispívá řada nejmodernějších technologií, včetně špičkových materiálů pro lepení kovů a spojování laserem s housenkovými svary; intenzivnější využívání vysokopevnostní oceli v rámci celého vozidla a nasazení nové konstrukční technologie „prstencového rámu“ v zájmu posílení jednotlivých částí rámu kolem předních a zadních dveří.
  • 20" kola z lehkých slitin, pneumatiky 235/55 R20

 • BEZPEČNOST

  • Součástí bezpečnostního paketu Lexus Safety System+ je bezpečnostní systém pro předcházení kolizím (PCS), asistent pro udržení jízdy v jízdním pruhu (LKA) s korekcemi řízení, automatické přepínání dálkových světel (AHB) a adaptivní tempomat pro celý rozsah rychlostí.
  • Na přání je k dispozici systém pro sledování mrtvých úhlů (BSM) a systém pro sledování provozu v příčném směru za vozidlem a brzdění.
  • Pro všechny vozy RX a RX L v provedení 2018 se bezplatně nabízejí komunikační služby Enform Safety Connect a Enform Service Connect po dobu 10 let vlastnictví vozidla
  • Výbava zahrnuje 10 airbagů: dvoukomorové čelní airbagy řidiče a předního spolujezdce s dvoufázovým systémem plnění; kolenní airbag řidiče a předního spolujezdce; boční airbagy vpředu, boční airbagy vzadu
   a průběžné hlavové airbagy pro všechny tři řady sedadel.
  • Čtyřkanálový systém ABS se senzory na každém kole s elektronickým rozdělováním brzdné síly (EBD), brzdový asistent (BA), řízení trakce (TRAC), kontrola stability vozu (VSC) a asistent rozjezdu do kopce
  • Technologie Smart Stop za určitých podmínek automaticky snižuje výkon motoru v případě současného sešlápnutí brzdového a akceleračního pedálu.
  • Aktivní přední hlavové opěrky pomáhají snižovat závažnost poranění krční páteře při některých nehodách
   v důsledku nárazu do zadní části vozidla za nižších rychlostí jízdy.
  • Panoramatické zobrazení okolí vozu (na přání)

 • LUXUS / POHODLÍ / FUNKČNOST (KLÍČOVÉ PRVKY)

  • Přední sedadla elektricky nastavitelná v 10 směrech s elektricky nastavitelnou bederní opěrkou.
  • Individuálně nastavitelné parametry vozidla, jako např. způsob zamykání dveří, nastavení vnitřního/vnějšího osvětlení, nastavení sedadla řidiče pro snadné vystupování a nastavení zavírání oken.
  • Třízónová automatická klimatizace s kabinovým vzduchovým filtrem.
  • Kožené čalounění sedadel.
  • Tříramenný volant obšitý kůží s integrovaným ovládáním audia.
  • Multimediální soustava LDA (Lexus Display Audio) s barevným displejem 8" (200 mm) a 9 reproduktory.
  • Elektrické nastavování volantu, výškové a podélné.
  • Bezklíčové odemykání a spouštění motoru tlačítkem

 • HLAVNÍ LUXUSNÍ PRVKY VÝBAVY

  • Elektrické střešní okno
  • Součástí výbavového paketu Luxury jsou prvky paketu Premium rozšířené o 20" kola, vyhřívaná a odvětrávaná přední sedadla, vyhřívání volantu, sedadla čalouněná semi-anilinovou kůží, elektrické střešní okno a soustavu klimatizace s detekcí zplodin.
  • Audiosystém Mark Levinson® s prostorovým ozvučením a 15 reproduktory
  • Paket navigace s displejem 12,3", ovládáním pomocí rozhraní Remote Touch, propracovaným hlasovým ovládáním, digitálním tunerem (DAB), bezdrátovým dobíjením přístrojů atd.

OSTATNÍ MODELY Z NAŠÍ MODELOVÉ ŘADY