1. Discover Lexus
  2. Lexus yacht premieres

PREMIÉRA NOVÉ LUXUSNÍ JACHTY LEXUS

  • Vyjadřuje designový rukopis značky Lexus v podobě téměř 20metrové jachty.
  • Výjimečný výkon a tichý chod, příslušející naší mořské vlajkové lodi.
  • Mimořádný uživatelský zážitek díky pokročilým technologiím.
  • Špičkové řemeslné zpracování a kvalita systémů značky Toyota.

BOCA RATON, FLORIDA, UNITED STATES (19. září 2019) — Značka Lexus je věrná své výzvě, v níž se zavázala přinášet svým zákazníkům neustále nové inovativní a úžasné zážitky, a ve světové premiéře dnes v Boca Raton představí svou první luxusní jachtu, Lexus LY 650.

LY 650 je novým ztělesněním výzvy značky Lexus přinášet inovativní a úžasné zážitky i mimo sféru automobilového průmyslu. Nová jachta vychází z konceptu Lexus Sport Yacht, poprvé představeného v lednu 2017, a zahrnuje unikátní styling a naprosto špičkový jízdní výkon. Lexus – který tímto aspiruje na místo mezi značkami luxusního životního stylu - spojil pokročilou technologii a důraz na poctivé řemeslo. Tak vzniká mimořádný zážitek, který stimuluje smysly uživatele a překračuje jeho očekávání, a to ode dneška také na moři. LY 650 je doslova a do písmene vlajkovou lodí mezi jachtami, která je novým ztělesněním filozofie „CRAFTED“ značky Lexus, v níž se snoubí pozornost k detailu s pohodlím a uspokojením všech požadavků ve všech myslitelných aspektech.

Tvar trupu, dostatečně objemná záď, jakož i další prvky ve spojení s nádherně klenutými liniemi dodávají LY 650 jedinečný a osobitý stylový vzhled. Spolupráce s italským designovým studiem Nuvolari Lenard1 vyústila v pokročilou konstrukci a pohodlný obytný interiér, v němž je vysoká kvalita přítomna v každém detailu. Protože bylo naším cílem vytvořit loď, která nabídne vzrušující zážitek z jízdy tak typický pro Lexus, LY 650 se doslova vznáší díky lehkému a extrémně pevnému trupu z kompozitního materiálu, kombinujícího CFRP (plast vyztužený uhlíkovým vláknem) a GFRP (plast vyztužený skleněným vláknem), vyrobeného ve spolupráci s Marquis Yachts LLC2. LY 650 dále využívá LY-Link, pokročilou technologii pro konektivitu lodí, která v pravidelném režimu sdílí aktuální informace a umožňuje kontrolovat různé funkce jachty.

LY 650 je postavena ve spolupráci se špičkovými odborníky v Marquis Yachts z Pulaski ve Wisconsinu v USA. Na začátku výroby LY 650 začlenili lidé z Marquis Yachts do svého výrobního procesu osvědčený výrobní systém Toyota, který zaručil zvýšení efektivity výroby a kvality. Nová jachta se představí na mezinárodní výstavě lodí ve Fort Lauderdale na Floridě, která se koná od 30. října do 3. listopadu 2019.

Jak prohlásil prezident Toyota Motor Corporation Akio Toyoda: „LY 650 symbolizuje vzestup značky Lexus, která aspiruje na to, stát se plnohodnotnou luxusní značkou zasahující i mimo sféru automobilů. Díky týmu pracovníků Toyota a Marquis Yachts a Toyota, kteří zavedli systém Toyota Production, umožnil přerod filozofie „CRAFTED“ značky Lexus v realitu ztělesněnou luxusní jachtou. CRAFTED zosobňuje uživatelsky nesmírně příjemný koncept, který se snoubí s mimořádnou pečlivostí v každém detailu. Opravdu se nesmírně těším na okamžik, kdy LY 650 předvede svou krásu a špičkovou kvalitu v oceánech celého světa. Jako společnost, jejímž hlavním programem je mobilita, neustále hledáme nové možnosti mobility ve všech sférách, nyní tedy i na moři.“

VYJÁDŘENÍ DESIGNOVÉHO RUKOPISU ZNAČKY LEXUS V PODOBĚ TÉMĚŘ 20METROVÉ LUXUSNÍ JACHTY

LY 650 je jachta typu flybridge s nádherně zaoblenými liniemi ve stylu konceptu Lexus Sport Yacht. Je elegantní a zároveň sportovní. Její silná a výrazně tvarovaná příď se pojí s dynamickým trupem, který patří k nejširším ve své třídě. Společně jsou charakteristickými poznávacími znaky LY 650, jejíž střecha připomíná kupé. Boky zádě ještě více zvyšují jízdní výkon.

Jachta, která je premiérou značky Lexus, je nabízena ve volitelné dvoutónové barevné kombinaci podtrhující její jedinečný tvar a plně vystihující podobu konceptu Lexus Sports Yacht z roku 2017. Metalické akcenty na přídi, bočních okénkách a vstupní otvory pro vzduch ve tvaru L vytvářejí ikonický obraz jachty Lexus.

V interiéru se snoubí pokročilý design a omotenashi (typická pohostinnost srdečného a vřelého očekávání a naplňování lidských potřeb) ve snaze docílit vysoké kvality, která je charakteristickým znakem Lexusu a zde se projevuje v čistém, jasně bílém interiérovém prostoru, který dodává pocit volnosti a svobody. Oblé linie a kreativní osvětlení zajišťují nesmírně příjemný pocit pohodlí a bezpečí.

Praktické salónové uspořádání zahrnuje kapitánské dvojsedadlo, pohodlné sedačky umístěné v přední části, na zádi je umístěna kuchyňka. Pod salónem se nacházejí tři elegantní kajuty se světlou výškou přesahující dva metry. Každá kajuta je vybavena vlastním příslušenstvím se sprchou.

VÝJIMEČNÝ VÝKON A TICHÝ CHOD, PŘÍSLUŠEJÍCÍ NAŠÍ MOŘSKÉ VLAJKOVÉ LODI

Abychom dosáhli vzrušujícího výkonu, který je tak typický pro Lexus, byla LY 650 pečlivě navržena a zkonstruována tak, aby poskytovala jak jízdní pohodlí, tak dynamickou odezvu i na ten nejmenší pohyb kormidla, a to v každé situaci v průběhu plavby.

Pohonná jednotka využívá dva motory Volvo Penta® IPS3 (1350/1200/1050). Jejich propojením s unikátním tvarem kýlu, navrženého pomocí výpočetního modelování dynamiky, dosáhl Lexus nejen vysokého výkonu a nízké spotřeby paliva, ale také mimořádné stability a manévrovatelnosti. LY 650 se pyšní celou řadou funkcí podporujících pilotáž, včetně ovládání pomocí joysticku, udržování pozice na fixním bodu na moři a funkce automatického ovládání klapek.

Kýl a horní část trupu jsou konstruovány z materiálu CFRP, který lodi propůjčuje lehkost a vysokou pevnost, přispívá k vysoké rychlosti a pohodlné plavbě. Na konstrukci hlavních stěn jsou použity sendvičové panely s excelentní zvukotěsností, které pomáhají zajistit výjimečně tichý chod, který neruší příjemnou konverzaci.

MIMOŘÁDNÝ UŽIVATELSKÝ ZÁŽITEK DÍKY POKROČILÝM TECHNOLOGIÍM

LY-Link, pokročilá technologie lodní konektivity, v pravidelných intervalech sdílí a poskytuje nejrůznější informace. Technologii lze využít pro monitorování plavidla a zasílání notifikací prostřednictvím textových zpráv v případě odhalení jakékoli abnormality. Zároveň zvyšuje pohodlí, protože umožňuje dálkové vypínání a zapínání takových komponentů, jako je například systém klimatizace a osvětlení na lodi pomocí chytrého telefonu.

V kapitánském sedadle oceníte snadnou ovladatelnost prostřednictvím stylového ovládacího panelu s dotykovou obrazovkou.

K dispozici je také možnost instalace ozvučení surround systémem značky Mark Levinson® se subwoofery, který v salónu vytvoří špičkový akustický zážitek srovnatelný s koncertní síní.

ŠPIČKOVÉ ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ A KVALITA SYSTÉMŮ ZNAČKY TOYOTA

Výrobu LY 650 zajišťuje Marquis Yachts ve Wisconsinu. Mimořádné řemeslné schopnosti zdejších lidí ve spojení s bohatými zkušenostmi a výrobou takumi se otiskují do každého ručně tvarovaného trupu s individuálně navrženým barevným provedením. Vše je vytvářeno s naprostou přesností, která je uplatňována také při strojním opracování a sváření. I ty nejjemnější detaily z nerezové oceli jsou ozdobou paluby a pro každé plavidlo jsou vyráběny na zakázku řemeslným zpracováním takumi. Detaily z pravého dřeva, zakázkový nábytek a ručně šité povrchové materiály jsou pomyslnou zlatou tečkou.

Při výrobě LY 650 Marquis Yachts uplatňuje úspěšný výrobní systém Toyota, který je zaměřen na dokonalé zvládnutí zpracování a neustálé zlepšování činností, které jsou prováděny tak, aby byla vždy zajištěna efektivita a maximální kvalita.