JÍZDNÍ SCHOPNOSTI

MOTORSPORT

Zajímá-li vás jedinečné a mimořádné zasazení automobilky Lexus o svět motoristického sportu, seznamte se s našimi supersporty a vozy, se kterými závodíme. Odhalíte neuvěřitelně opojný požitek z jízdy, vzešlý z pečlivého vývoje a testování na okruzích.

INSPIROVÁNI SUPERSPORTEM

Na základech našeho ryzího nadšení a dlouhodobé snahy vyvinout vůz s maximální orientací na řidiče vznikl ikonický supersport LFA. Moderní ikona nastolila nový standard v otázkách vrcholných jízdních schopností. A stala se i naším osobním srovnávacím kritériem, které je zdrojem inspirace pro budoucí sportovní vozy Lexus.

    lexus lfa born on track
    lexus legendary status

INSPIROVÁNI SUPERSPORTEM

LEGENDÁRNÍ POSTAVENÍ

Supersport LFA je ztělesněním jízdních schopností Lexus a představuje pomyslné jádro naší Filozofie F. Model poprvé představený na 41. tokijském autosalonu v roce 2010 je stále označován za legendární supersport.

Celkově bylo vyrobeno pouze 500 kusů tohoto exkluzivního a vyhledávaného vozu. I přes skromný počet vyrobených kusů se tomuto modelu dostalo mimořádného uznání celého automobilového průmyslu. LFA později posloužil i jako vzor pro kupé LC a další modely F značky Lexus.

PŘIPRAVEN ZÁVODIT

Závodní okruhy jsou z pohledu konkurenceschopnosti jedním z nejnáročnějších prostředí, do kterého míří i naše supersporty. Navrhujeme je tak, aby překonaly soupeře nejen v otázce rychlosti, ale ve všech aspektech jízdních schopností.

    lexus race ready

PŘIPRAVEN ZÁVODIT

VÍTĚZNÁ FORMULE

Lexus jako první asijská automobilka dokázal vyhrát závod vytrvalostního šampionátu VLN na severní smyčce závodního okruhu Nürburgring. Prototyp RC F GT3 dne 8. října 2016 vybojoval celkové vítězství v závodu VLN9. Tento pozoruhodný model doslova překypuje vyspělými technologiemi, jejichž cílem je vymáčknout z agregátu o výkonu přes 540 koní absolutní maximum.

Zaujme i speciálně tvarovanými předními blatníky, jejichž konstrukce minimalizuje odpor vzduchu. Vysoký a široký zadní spoiler zvyšuje přítlak pro lepší stabilitu a vyšší rychlost v utažených zákrutách. Díky tomu a ještě mnohému dalšímu se stává opravdovým klenotem – a zároveň zdrojem radosti – každého závodního týmu.

LUXUS ODLADĚNÝ NA ZÁVODNÍM OKRUHU

Na závodní trati jsou naše smysly vždy plně ve střehu. Ve stavu maximální ostražitosti plně vnímáme každý okamžik a získáváme nové zkušenosti. Poté všechny naše poznatky vezmeme a přetavíme je do našich modelů F a vozů v provedení F SPORT. A výsledek? Kultivovaná a agilní jízda, ruku v ruce se sportovnějším stylistickým ztvárněním.

 •     2017 lexus discover performance overview f models

  JÍZDNÍ SCHOPNOSTI

  MODELY F

  Modely Lexus s označením F, vycházející z naší Filozofie F, jsou tou nejlepší ukázkou skvělých jízdních schopností. Usedněte za volant a okamžitě se vznesete do nových výšin smyslového vnímání.

 •     2017 lexus discover performance overview f sport

  JÍZDNÍ SCHOPNOSTI

  F SPORT

  Vezměte svůj oblíbený model Lexus a vylepšete jej trochou sportovní atmosféry. Naše vozy v provedení F SPORT nabízejí designová vylepšení zvenčí i zevnitř a chlubí se pečlivým odladěním podvozku pro ještě atraktivnější jízdu.