HYBRID, KVALITA A BEZPEČNOST

OBJEVTE SVĚT LEXUS

Ve společnosti Lexus máme být na co hrdí. Od roku 1989 jsme světoví lídři ve vývoji a výrobě prémiových automobilů a zároveň průkopníci vyspělých pohonných systémů a bezpečnostních technologií. Již více než patnáct let jsme rovněž průkopníci a lídři v oblasti elektrifikace luxusních automobilů a v současné době jezdí na silnicích celého světa více než 1,8 milionu našich vozů se samodobíjecím plně hybridním systémem pohonu. Jedná se o komplexní řadu elektrifikovaných modelů, které vynikají mimořádnou sofistikovaností, prověřenou kvalitou a vysoce oceňovanou spolehlivostí (např. What Car 2020). Pro někoho to jistě mohou být působivá fakta, ale pro značku Lexus je daleko důležitější perfektní jízdní zážitek a spokojení zákazníci než samotná čísla.

NIC NENÍ VYROBENO TAK, JAKO LEXUS

OBJEVTE HYBRIDNÍ POHON LEXUS

Před více než třiceti lety jsme představili náš první model Lexus LS a od té doby se značka Lexus stala synonymem pro výjimečný design, kvalitu a kultivovanost. Snad ještě důležitější je to, že jsme se stali průkopníky a lídry v oblasti elektrifikaci prémiových vozů, a že jsme se zároveň stali automobilkou, která neustále inovuje své vozy a předjímá přání a požadavky řidičů. A právě díky tomu jsme v roce 2005 představili první plně hybridní luxusní automobil na světě - SUV model RX 400h. V současné době nabízí automobilka Lexus kompletní portfolio modelů, díky kterému se celosvětově prodalo již více než 1,8 milionů hybridních vozů. Zákazníci si hybridy Lexus oblíbili pro jejich maximální spolehlivost, bezpečnost a vynikající jízdní vlastnosti v kombinaci s nízkými provozními náklady. Spokojenost majitelů hybridních modelů je potvrzena mnohonásobnými triumfy v testech spolehlivosti (např. What Car 2020) a anketách zákaznické spokojenosti (např. Motorvize.cz). Všechny modely Lexus s plně hybridní technologií navíc nevyžadují dobíjení z externích zdrojů skrze kabely. I přes absenci dobíjení ze sítě dokáží vozy Lexus díky samonabíjecí hybridní technologii strávit v čistě elektrickém režimu i více než 55 % času jízdy. Výsledkem je maximální komfort v kombinaci s bezkonkurenčně nízkou spotřebou paliva a minimální produkcí emisí CO2.

 •     Copy of ES key features 1 asset Picture desktop

  CO JE SAMODOBÍJECÍ PLNĚ HYBRIDNÍ SYSTÉM POHONU LEXUS?

  Samodobíjecí plně hybridní systém pohonu Lexus, kombinující kultivovaný zážehový motor a jeden či dva vyspělé elektromotory, je ideální pro elektrifikaci luxusních automobilů. Pro vaše pohodlí se hybridní vozy Lexus během jízdy, při zpomalení či brzdění samy dobíjejí, takže je nikdy nemusíte dobíjet z vnějších zdrojů, a starat se tak o momentální jízdní dosah vozu. Pohodlně se usaďte a užijte si úžasnou kombinaci výkonu a plynulé, ničím nerušené jízdy s vědomím, že váš model Lexus je hospodárnější a mnohem ekologičtější než jakýkoliv automobil s konvenčním motorem.

      2a desktop

  PROČ JE DŮLEŽITÁ ELEKTRIFIKACE?

  V zájmu omezení produkce skleníkových plynů a dosažení cíle stát se do roku 2050 společností s nulovými emisemi jsme přesvědčeni, že je nezbytné vyvíjet účinná elektrifikovaná vozidla. Od premiéry modelu RX 400h, prvního elektrifikovaného luxusního vozu na světě, se společnost Lexus ujala iniciativy ve vývoji a propagaci vysoce ekologických samodobíjecích hybridních automobilů. Kromě snižování emisí našich vozů plánujeme do roku 2050 dosáhnout nulových emisí CO2 ve všech výrobních závodech Lexus a minimalizovat spotřebu vody během jejich produkce.

      3a Picture desktop

  CO ZNAMENÁ VLASTNIT HYBRIDNÍ VŮZ LEXUS?

  Usilovně pracujeme na tom, abyste měli radost z vlastnictví hybridního vozu Lexus a náležitě si vychutnali jeho vynikající jízdní vlastnosti. V současné době jezdí na evropských silnicích přes 450 000 hybridních vozů Lexus. Všechny byly vyrobeny v ultramoderních továrnách v Japonsku, které dosahují nejvyšších standardů kvality produkce, z nichž pramení četná ocenění spolehlivosti hybridních vozů Lexus po celém světě. Kromě kultivovanosti a vytříbenosti hybridních modelů Lexus jistě oceníte i podstatně nižší náklady na jejich provoz - díky vyspělému regenerativnímu brzdění a systému řízení výkonu hybridního pohonu se snižuje spotřeba paliva a podstatně prodlužují intervaly na výměnu pneumatik, brzd a dalších komponentů.

NIC NENÍ VYROBENO TAK, JAKO LEXUS

OBJEVTE KVALITU

Lexus a kvalita k sobě neodmyslitelně patří již více než 30 let. Za tu dobu získaly vozy Lexus řadu ocenění – např. náš manažerský sedan Lexus ES dosáhl v letošním ročníku žebříčku J.D.Power dokonce historicky nejvyššího skóre za celou dobu konání této prestižní ankety. Základem spokojenosti našich zákazníků a nejvyšších hodnocení odborných porotců je maximálně precizní proces výroby, který využívá kromě nejmodernějších robotizovaných postupů také umění lidského řemesla. Poznejte mistry výroby Takumi, jejichž trénink trvá více než 60 000 hodin a je symbolem absolutní dokonalosti.

OBJEVTE UNIKÁTNÍ PROCES VÝROBY LEXUS

DOSAŽENÁ OCENĚNÍ

KDYŽ BEZPEČNOST, TAK LEXUS

OBJEVTE NEJMODERNĚJŠÍ BEZPEČNOSTNÍ PRVKY

Vaše bezpečnost je pro nás absolutní prioritou. Seznamte se s našimi nejmodernějšími technologiemi, které vás ochrání po celou dobu vaší cesty. Klíčový prvek v koncepci bezpečnosti vozů Lexus představuje sada jízdních asistentů Lexus Safety System+. Díky tomuto paketu se budete moci spolehnout na adaptivní tempomat, přednárazový systém, asistenta semiautonomní jízdy a další bezpečnostní prvky. Kromě tohoto paketu nabízí naše vlajkové modely (RX a LS) také unikátní technologii LED světel Lexus BladeScan a u manažerského sedanu ES je volitelně k dispozici nejmodernější systém digitálních zpětných zrcátek. Při parkovacích manévrech v centrech měst pak zase oceníte inteligentní senzory s brzdnou funkcí či panoramatické zobrazení okolí vozu. Poznejte svět absolutní bezpečnosti značky Lexus.

 •     Safety 1 asset Picture desktop

  LEXUS SAFETY SYSTEM+

  Paket bezpečnostních prvků Lexus Safety System+ je nejnovějším mezníkem na poli automobilové bezpečnosti. Bezpečností paket, který je postavený na desítkách let inovací a pečlivého zkoumání příčin dopravních nehod, se zaměřuje na tři klíčové oblasti předcházení nehodám: čelní srážky, neúmyslné opuštění jízdního pruhu a nehody po setmění. Spolehnout se budete moci na adaptivní tempomat, nejmodernější technologii LED světlometů Lexus BladeScan (RX,LS) v kombinaci s asistentem dálkových světel AHS, asistenta semiautonomní jízdy, přednárazový systém a rozpoznávání dopravního značení. Objevte nejmodernější technologie, které zajistí dokonalou bezpečnost vás i celé posádky.

      Safety 2 asset Picture desktop

  DIGITÁLNÍ ZPĚTNÁ ZRCÁTKA

  Systém původně uvedený v roce 2018 v Japonsku (poprvé na světě v rámci sériově vyráběných vozidel) nahrazuje klasická vnější zpětná zrcátka kompaktními kamerami s vysokým rozlišením v exteriéru vozidla, propojenými s displeji v kabině. Ty zajišťují vylepšené zobrazování oblasti za vozidlem a bezprostředně podél něj za všech jízdních podmínek, kdy omezují nebo zcela eliminují slepý úhel výhledu řidiče a automaticky se přizpůsobují tak, aby zprostředkovaly rozšířené zobrazení v situacích, kdy vozidlo zatáčí nebo couvá.

      technology innovation with imagination intelligent assistance

  OBJEVTE BEZPEČNOST

  Bezpečnostní prvky jsou základním kamenem celé modelové řady Lexus. Při návrhu každého modelu stavíme na precizním spojení bezpečnostních vylepšení, která doplňují hladké jízdní schopnosti a osobnost daného vozidla. Seznamte se s konkrétními bezpečnostními prvky jednotlivých modelů a najděte takový vůz, který nejlépe sladíte se svým jízdním stylem.