HYBRIDNÍ LEXUS S AUTONOMNÍM DOBÍJENÍM

PROČ HYBRIDNÍ POHON

Celá síla zážehového motoru je bezproblémově kombinována s účinností elektrického motoru.

HOSPODÁRNÝ PROVOZ BEZ KOMPROMISŮ

Hybridní pohon Lexus je nádherně jednoduchý, nabízí nízkou spotřebu paliva a nižší emise při zachování jízdních schopností. Seznamte se s výhodami a získejte odpovědi na jakékoli nejasnosti. Velmi brzy zjistíte, proč hybridní Lexus zaujal takové množství řidičů.

2017 lexus understanding hybrid portrait self charging

VÝHODY HYBRIDNÍHO POHONU

AUTONOMNÍ DOBÍJENÍ: ŽÁDNÉ ZAPOJOVÁNÍ DO ZÁSUVKY

Na rozdíl od elektromobilů nebo plug-in hybridů nemusíte svůj hybridní Lexus zapojovat do zásuvky – díky autonomnímu dobíjení je váš vůz vždy připraven vyrazit.

Ať již brouzdáte městem s přáteli, vyrážíte s rodinou na výpravu za dobrodružstvím nebo cestujete do dalekých krajin, vždy se najde hybridní vůz Lexus s autonomním dobíjením přesně pro vaše potřeby.

JAK HYBRIDNÍ VOZY FUNGUJÍ

 • JAK VLASTNĚ HYBRIDNÍ VOZIDLA LEXUS FUNGUJÍ?

  Hybridní vozidla Lexus s autonomním dobíjením chytře spojují funkci benzínového motoru s elektromotorem. Naše palubní technologie vždy automaticky volí optimální zdroj energie v závislosti na aktuálních podmínkách, aniž by vás jakkoli obtěžovaly. Hybridní technologie díky jízdě na elektřinu pomáhá snižovat spotřebu paliva a dosahovat nulových emisí.

 • JE NUTNÉ DOBÍJET VŮZ ZE ZÁSUVKY?

  Nikoli. Naše hybridní vozidla zajišťují automatické dobíjení elektrických baterií prostřednictvím pokrokové technologie přeměny energie a rekuperačního brzdění.

 • NEJSOU HYBRIDY SPOJENY S VYŠŠÍMI NÁKLADY?

  Provozní náklady ani náklady na údržbu hybridních vozidel Lexus nejsou o nic vyšší. Naopak, v dlouhodobém horizontu velmi pravděpodobně ušetříte za palivo díky elektrickému pohonu vašeho hybridního vozu Lexus a získáte daňové úlevy z titulu nižších emisí (dle platné legislativy).

 • JAK SPOLEHLIVÝ JE TENTO POHON?

  Naše hybridní modely jsou stejně spolehlivé jako vozy s tradičním benzínovým nebo naftovým motorem. Jsou mimořádně trvanlivé a jejich elektromotory a generátory energie jsou zcela bezúdržbové. Pro absolutní jistotu se můžete kdykoli objednat na mimořádnou kontrolu stavu hybridního systému.

 • MÁ HYBRID NĚJAKÝ NEGATIVNÍ DOPAD NA JÍZDNÍ SCHOPNOSTI?

  Nemá. Naše modely ve skutečnosti fungují lépe než standardní vozidla, zejména když se rozjíždíte v elektrickém režimu (EV) a necháte Lexus přepínat na benzínový motor podle potřeby.

 • JAK JE TO S ÚDRŽBOU HYBRIDNÍHO VOZIDLA?

  Chcete-li zajistit optimální fungování hybridního vozidla Lexus, doporučujeme každoroční kontrolu stavu hybridního systému. Provedení kontroly stavu hybridního systému je bezplatné a jde o součást pravidelné servisní prohlídky vozu Lexus.


 

 
  2017 lexus understanding hybrid cinemagraph engine fallback

ZCELA HLADKÁ JÍZDA

Vyzkoušejte si v praxi, jak hybridy reagují na jízdní podmínky a automaticky se přepíná mezi dvěma zdroji energie a zároveň vám dávají větší kontrolu.

 • 2017 lexus understanding hybrid portrait thoughtful living

  VÝHODY HYBRIDNÍHO POHONU

  PRO OHLEDUPLNÝ ŽIVOT

  Výběr hybridního vozu Lexus s autonomním dobíjením, který by odpovídal vašemu životnímu stylu, by neměl být nic složitého.

  Naše hybridní modely jsou zaměřeny na pohodlí a praktičnost a jsou navrženy tak, aby byly v souladu s vaším životním stylem. Ať již se jedná o jízdy po městě, nakupování, výpravy za dobrodružstvím či zábavu s rodinou, vždy se najde ten pravý model pro vás.

  Pokrokový pohon Lexus nenápadně pracuje na pozadí, abyste mohli relaxovat a plně si užívat luxusní kabinu i objemný zavazadlový prostor.

 • 2017 lexus understanding hybrid portrait cleaner future

  VÝHODY HYBRIDNÍHO POHONU

  ČISTŠÍ BUDOUCNOST

  Je prokázáno, že emise naftových a benzínových motorů poškozují životní prostředí a mají dopad na globální i místní úrovni. Lexus usiluje o chytrá a pokroková řešení ke snížení těchto dopadů, ať již se bavíme o klimatických změnách nebo zlepšení kvality ovzduší ve městě.

  Ať už jde o inženýrskou technologii, snížení emisí během výroby nebo o zvýšení recyklace v naší kanceláři, prosazujeme maximálně komplexní přístup k vytvoření udržitelnější budoucnosti.

  Hybridní vozy Lexus pomáhají řidičům důsledně snižovat emise a přistupovat zodpovědně k životnímu prostředí. Za zmínku stojí i skutečnost, že naše hybridní systémy redukují škodlivé emise na pouhou desetinu hodnoty emisní normy Euro 6 z roku 2014 pro vznětové motory. Pomůžeme vám chránit prostředí, a to bez ústupků co do proslulých jízdní schopností, kvality, špičkového řemeslného zpracování a designu vozů Lexus.

 • 2017 lexus understanding hybrid portrait smarter economics

  VÝHODY HYBRIDNÍHO POHONU

  PROMYŠLENÁ HOSPODÁRNOST

  Hybridní technologie tolik nezatěžuje životní prostředí ani vaši peněženku. Díky mimořádně nízké spotřebě paliva a nižším emisím snižujete náklady.

  Náhradní díly, údržbu a servis hybridních vozidel zajišťují naši skvěle proškolení odborníci – jak ostatně u služeb Lexus očekáváte. V rámci servisních prohlídek nabízíme i kontrolu stavu hybridního systému, aby váš hybridní vůz vždy fungoval na 100 procent.

ODPOVĚDI NA VAŠE OTÁZKY K HYBRIDNÍMU POHONU

Razíme cestu ve světě hybridních technologií, jdeme v čele již od roku 2004 a rychle se stáváme první volbou zákazníků v rozhodování o koupi prémiového hybridního vozu. Máte-li jakékoli nejasnosti, věnujte prosím pozornost níže uvedeným otázkám a odpovědím, nebo se obraťte na místního autorizovaného prodejce Lexus.

 • CO JE TO HYBRIDNÍ VŮZ?

  Hybridní vůz používá dva různé zdroje energie: benzínový motor a elektromotor. V rámci plně hybridního pohonu – jako je Lexus Hybrid Drive – může každý z těchto zdrojů pohánět vůz samostatně, ale stejně tak mohou fungovat v součinnosti. Systém hybridního pohonu neustále sleduje aktuální jízdní podmínky a zcela hladce řídí toky energie. Výsledkem je nižší spotřeba, nižší emise a optimální jízdní schopnosti.

 • JAK HYBRIDNÍ VOZIDLA FUNGUJÍ?

  Benzínové motory fungují nejlépe za jízdy ustálenou rychlostí, zatímco elektromotory si skvěle vedou při zrychlování nebo pomalé jízdě. Hybridní vozidla spojují výhody obou uvedených řešení.

  V hybridních vozech Lexus je jednotka řízení energie (PCU), která sleduje jízdní podmínky a rozhoduje, který zdroj energie je v dané chvíli nejlepší použít. Hladce přepíná mezi oběma pohony, nebo zapojuje oba společně. Optimálně volí zdroj za vás, abyste si mohli vychutnat co nejvyšší výkon, svižné zrychlování a agilní jízdu.

  Naše hybridní technologie ve spojení s vyladěnou aerodynamikou a lehkými materiály přináší pozoruhodně nízkou spotřebu paliva a nízké emise. A když jedete čistě na elektřinu, váš vůz neprodukuje žádné emise.

 • JAK SPOLEHLIVÉ JSOU HYBRIDNÍ VOZY LEXUS?

  Naše hybridní modely jsou stejně spolehlivé jako vozy s tradičním benzínovým nebo naftovým motorem. Jsou mimořádně trvanlivé a jejich elektromotory a generátory energie jsou zcela bezúdržbové.

 • JE ÚDRŽBA HYBRIDNÍCH VOZIDEL FINANČNĚ NÁROČNĚJŠÍ?

  Chcete-li zajistit optimální fungování hybridního vozu Lexus, doporučujeme každoroční kontrolu stavu hybridního systému. Kontrola stavu hybridního systému je bezplatnou součástí každé servisní prohlídky vozu Lexus. Pokud je však termín běžné servisní prohlídky ještě daleko, můžete kontrolu stavu hybridního systému absolvovat kdykoli samostatně.

 • JSOU HYBRIDNÍ VOZIDLA BEZPEČNÁ?

  Hybridní vozy Lexus používají bezpečnostní prvky, které navrhujeme a testujeme stejně kvalifikovaně a precizně jako v případě všech ostatních vozů v naší nabídce. Můžete se zcela spolehnout, že jízda s hybridem je stejně bezpečná jako s tradičními vozidly.

 • JAKÉ VÝHODY HYBRIDNÍ VOZIDLA PŘINÁŠEJÍ?

  Hybridní vozidlo spotřebovává palivo jen když skutečně musí. Jedete-li pomalu, váš vůz zcela hladce přepne na elektřinu. To znamená, že hybridní vozidlo je efektivní, úsporné a vypouští méně emisí, a to i během akcelerace. Když jedete čistě na elektřinu, váš vůz neprodukuje žádné emise. Optimalizace se týká i celkových jízdních schopností vozidla.

 • JAKÉ VÝHODY NABÍZEJÍ HYBRIDNÍ VOZIDLA LEXUS OPROTI JINÝM HYBRIDNÍM SYSTÉMŮM?

  Hybridní technologie Lexus je originální a zcela jistě nejlepší. Byli jsme první, kdo se stal průkopníkem plně hybridních pohonů, a od té doby naši technologii nepřetržitě zdokonalujeme. Naši špičkovou technologii po celém světě vyzkoušelo již přes milion řidičů, kteří společně absolvovali miliony kilometrů.

  Pohon Lexus Hybrid Drive oproti jiným systémům dokáže za nižších rychlostí využívat samotný elektromotor. To znamená nulové emise a skvělou účinnost. Konkurenční systémy zpravidla používají mnohem slabší elektromotory, které se zapojují pouze v součinnosti se zážehovým motorem – nedokáží vůz pohánět samostatně.

 • MOHU MEZI ZDROJI ENERGIE PŘEPÍNAT?

  Není to zapotřebí. Inteligentní jednotka řízení energie sleduje aktuální jízdní podmínky a zcela hladce řídí toky energie s cílem snížit emise a zajistit co nejlepší jízdní schopnosti. Optimálně rozhoduje za vás: od rozjezdu přes zrychlování a jízdu ustálenou rychlostí až po zpomalování.

  Chcete-li dosáhnout nulových emisí a co nejnižší spotřeby, můžete na kratší dobu přepnout do režimu elektromobilu – pokud to jízdní podmínky dovolují.

 • MOHU PONECHAT SVŮJ HYBRIDNÍ LEXUS DELŠÍ DOBU BEZ DOBÍJENÍ BATERIE?

  Lexus s autonomním dobíjením není zapotřebí dobíjet ze zásuvky - vždy je připraven vyrazit na cestu.

  Jako u běžných vozidel zde platí, že baterie se v případě dlouhodobého nepoužívání může samovolně vybít, například odjedete-li na dovolenou. Taková situace je nicméně nepravděpodobná. Pokud by k tomu došlo, vůz se rozjede pomocí benzinového motoru.

  Propracovaná kompaktní baterie se účinně dobíjí při běžné jízdě. Zároveň se dobíjí prostřednictvím systému rekuperačního brzdění s elektronickým řízením (ECB-R). Tato chytrá technologie dokáže schraňovat energii jinak ztracenou při brzdění a přeměňovat ji v elektřinu k dobíjení baterie.

 • JAK DALEKO DOJEDE MŮJ HYBRIDNÍ LEXUS NA SAMOTNÝ ELEKTRICKÝ POHON?

  Záleží to na úrovni nabití baterie, jízdních podmínkách a zatížení vozidla.

  Váš hybridní Lexus se dokáže za nižších rychlostí pohybovat čistě pomocí elektromotoru. Systém inteligentně sleduje stav baterie a zajišťuje, aby se nikdy nevybila pod určitou hladinu. Jedete-li na delší vzdálenost nebo vyšší rychlostí, automaticky se připojuje zážehový motor.

 • MOHU POUŽÍVAT HYBRIDNÍ VŮZ LEXUS ZA EXTRÉMNÍCH KLIMATICKÝCH PODMÍNEK?

  Schopnosti hybridních vozů Lexus nejsou o nic menší než u vozidel s tradičním pohonem. Podobně jako pro všechny automobily zde platí, že je nutné věnovat pozornost jízdním podmínkám a počínat si opatrně podle aktuální situace. Je-li předpověď počasí mimořádně nepříznivá, raději vůbec nevyjíždějte.

 • ČÍM SE LIŠÍ POHON LEXUS HYBRID DRIVE OD SROVNATELNÝCH BENZINOVÝCH ÚSTROJÍ?

  Všechny hybridní modely Lexus mají dva zdroje pohonu: zážehový motor a elektromotor. Oba zdroje dokáží pohánět vůz samostatně, ale i spojit síly dohromady. Celosvětově nejpropracovanější jednotka řízení energie (PCU) inteligentně sleduje aktuální jízdní podmínky a zcela hladce řídí toky energie. Výsledkem je nižší spotřeba, nižší emise a optimální jízdní schopnosti.

  Naše hybridy jsou vždy špičkovými modely v dané kategorii, takže si užijete nejvyšší technické parametry a mimořádný požitek z jízdy. Ať již se jedná o vaše soukromé nebo služební vozidlo, hybridní Lexus vám vždy ušetří peníze a zároveň pomůže snižovat dopady na životní prostředí.