concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

ZPĚT NA ČLÁNEK

ODHALENÍ

the reveal

MINULOST A SOUČASNOST

„Dokážeme vyrobit čtyřdveřový luxusní vůz, který se bude moci poměřovat s těmi úplně nejlepšími?" Tuto nevinnou otázku položil v roce 1983 Eiji Toyoda, tehdejší prezident Toyoty, svému týmu vrcholných manažerů. V následujících šesti letech 60 designérů, 1400 inženýrů a 2300 techniků dalo na tuto otázku kladnou odpověď vytvořením prvního oceňovaného modelu LS a v rámci tohoto procesu vdechli život i nové prémiové značce.

Úspěch ambiciózního projektu lze připsat mnoha faktorům, ale Brian Long to ve své poučné knize „Lexus: Výzva vytvořit nejlepší automobil" výstižně popisuje následujícími slovy: „Každý tým dostal za úkol nalézt výrobce, který byl ve své oblasti nejlepší, analyzovat, proč je nejlepší, a pak jej překonat. Nebyl stanoven žádný časový limit a inovativní inženýři značky Lexus nebyli omezeni ani obvyklým požadavkem na použití sdílených komponentů, takže byli ve svém živlu."

ČTĚTE CELÝ ČLÁNEK

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.