concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

ZPĚT NA ČLÁNEK

CESTA

the road

JÍZDA POKRAČUJE

Hironaka Ogawa, jeden z nejvýraznějších japonských talentů v oblasti architektury, se vydal na cestu napříč rodným ostrovem Šikoku. Cestou uvažoval, jak tato idylická krajina ovlivnila jeho vnímání zastavěného prostředí.

„Velmi jedinečnou vlastností Japonců je schopnost navazovat vztah s přírodou bez přímého kontaktu," říká 38letý architekt Hironaka Ogawa. Stojí uprostřed domu Sundial House, který postavil v roce 2009 v Takamacu, nedaleko svého rodného místa. Slunce září vysoko na obloze a mezi čtyřmi stěnami, které jsou z důvodu ochrany bez oken, naslouchá intenzivnímu letnímu zvuku cikád. „Je možné vnímat okolí, aniž bychom ho viděli nebo se ho museli dotýkat," říká.

ČTĚTE CELÝ ČLÁNEK

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.