concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

ZPĚT NA ČLÁNEK

TÉMA „OČEKÁVÁNÍ“
NA VZESTUPU

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ DESIGNOVÉ SOUTĚŽE LEXUS DESIGN AWARD 2016

  • Z 1232 přihlášených projektů z celého světa bylo vybráno 12 finalistů
  • Čtyři z finalistů (Velká Británie, Kanada, Korea a Japonsko) vyrobí prototypy pod vedením světově uznávaných tvůrců.
  • Práce všech finalistů budou součástí výstavy Lexus na letošním milánském týdnu designu, pořádaném od 11. do 17. dubna na adrese via Tortona 32

Společnost Lexus International oznámila 12 finalistů soutěže Lexus Design Award 2016. Mezinárodní designová soutěž pořádaná od roku 2013 na podporu nápadů ve prospěch společnosti oslovuje nadějné tvůrce z celého světa.

Čtvrtý ročník soutěže Lexus Design Award s hlavním tématem „Očekávání“ přilákal 1232 přihlášených projektů ze 73 zemí.

V listopadu se sešel panel světově uznávaných návrhářů a tvůrců, kteří přihlášené projekty vyhodnotili. Letošní účastníci na porotce zapůsobili svými návrhy, které dosud nikdo nespatřil ani nedefinoval, ale jejichž realizace v blízké budoucnosti je pravděpodobná. Po obsáhlé diskusi, kdy porotci ocenili nadšení a ochotu účastníků zkoumat neočekávané, bylo z přihlášených projektů vybráno 12 finalistů s potenciálem přispět k designovým inovacím.

Komentuje Mark Templin, výkonný viceprezident společnosti Lexus International: „V rámci soutěže Lexus Design Award 2015 finalisté zaujali svojí úžasnou prezentací na milánském týdnu designu. Díky tomu měla tato soutěž ohromný úspěch. Vyzýváme všechny účastníky ročníku 2016, bez ohledu na obor návrhářství, ve kterém působí, aby předkládali své nejkreativnější nápady, které vyhovují našemu tématu Očekávání.“

Následující čtveřice finalistů vyrobí prototypy svých návrhů pod vedením světově uznávaných tvůrců:

  • AGAR PLASTICITY (AMAM, Japonsko) je projekt zkoumající využití agarového gelu (želatinového materiálu z mořských řas) v roli ekologicky šetrného obalového materiálu, jenž by mohl nahradit plasty.
  • DADA (Myungsik Jang, Korea) představuje dřevěné kostky na hraní, z nichž lze vytvářet nejrůznější kombinace pomocí gumiček, otvorů a kolíčků, a tak podněcovat představivost každého dítěte.
  • Shape Shifters (Angelena Laura Fenuta, italská návrhářka působící v Kanadě) je speciální oděv, u nějž se uplatňují modulární principy v oblasti textilní výroby, s možností vytvářet nejrůznější módní oděvy na míru.
  • Trace (STUDIO AYASKAN, turečtí návrháři působící ve Velké Británii) je časovač využívající tekutinu měnící své zbarvení vlivem UV záření, čímž umožňuje opticky zachytit plynutí času.

V roli mentorů se vrací architekti a mezioboroví návrháři Neri & Hu, společně s návrhářem Maxem Lambem; v roli mentora se poprvé představí návrhářka/architektka Elena Manferdini a výtvarníci/architekti Snarkitecture. Čtveřice hotových prototypů se představí v rámci expozice automobilky Lexus na letošním milánském týdnu designu, společně s panelovými prezentacemi návrhů zbývajících osmi finalistů. Akce se bude pořádat od 11. do 17. dubna na adrese T32 Torneria/Carrozzeria, Via Tortona 32, 20144 (Zona Tortona).

Vítěz ceny Grand Prix designérské soutěže Lexus Design Award 2016, zvolený ze čtveřice finalistů zhotovujících prototypy, bude slavnostně vyhlášen 11. dubna. Další podrobnosti o výstavních prostorách Lexus Space na milánském týdnu designu 2016 budou oznámeny v polovině února.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.