concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

ZPĚT NA ČLÁNEK

POROTCI

lda judges hero

PAOLA ANTONELLI -

KURÁTORKA

lda judge paola

Paola Antonelli od roku 1994 pracuje pro Muzeum moderního umění; je starší kurátorkou Oddělení architektury a designu a současně vedoucí výzkumu a vývoje Muzea moderního umění. Na její první výstavu pro Muzeum moderního umění, nazvanou Měnící se materiály v současném designu (1995), navázala výstava Limity. Přednášela v rámci Světového ekonomického fóra v Davosu a působila v několika mezinárodních porotách soutěží architektury a designu. Jejím posláním je neúnavně propagovat vnímání designu, dokud nebude plně uznán a využíván jeho pozitivní potenciál pro náš svět. V současnosti pracuje na několika výstavách moderního designu a také na publikaci Design Bites (Designová sousta) pojednávající o pokrmech z celého světa, které jsou uznávány jako příklady výjimečného designu.

ARIC CHEN -

KURÁTOR

lda judge aric

Aric Chen, původem ze Spojených států, byl nově jmenován kurátorem designu a architektury v budoucím muzeu vizuální kultury nazvaném M+, se sídlem v kulturním obvodu West Kowloon v Hong Kongu. Dříve působil jako kreativní ředitel Pekingského týdne designu (v letech 2011 a 2012). Předtím pracoval v New Yorku jako nezávislý kurátor a autor se zaměřením na design, kdy přispíval do desítek publikací a tiskovin, jako např. The New York Times, Metropolis, Fast Company, Architectural Record a PIN-UP.

TOYO ITO -

ARCHITEKT

lda judge toyolto

Toyo Ito v roce 1965 absolvoval Fakultu architektury na Tokijské univerzitě. Mezi jeho hlavní díla patří: Sendai Mediatheque, knihovna Tama Art University Library (Hachioji), World Games Main Stadium (hlavní stadion Světových her) 2009 v Kaohsiungu (Tchaj-wan). V realizaci: Metropolitní opera Taichung Metropolitan Opera House (Tchaj-wan) a další. Z celé řady jeho ocenění lze zmínit Cenu Japonského architektonického institutu, Zlatého lva na Bienále v Benátkách (za celoživotní dílo, v rámci 8. mezinárodní výstavy architektury „NEXT“), Royal Gold Medal od Královského institutu britských architektů a Pritzkerovu cenu za architekturu.

BIRGIT LOHMANN -

ŠÉFREDAKTORKA, DESIGNBOOM

lda judge birgit

Lohmannová (nar. v Hamburku) vystudovala průmyslový design ve Florencii a poté se přestěhovala do Milána, kde od roku 1987 žije a pracuje. Pracovala pro řadu italských architektů a vedoucích designérů jako návrhářka a manažerka vývoje produktů. Působila též jako historička designu pro soudní oddělení a mezinárodní aukční síně. Jako výzkumný pracovník a přednášející vedla semináře o průmyslovém designu na řadě prestižních mezinárodních univerzit. V roce 1999 spoluzaložila magazín designboom, jehož je v současnosti šéfredaktorkou, ale současně působí i jako vedoucí vzdělávacích programů a kurátorka mezinárodních výstav.


ALICE RAWSTHORN -

KOMENTÁTORKA ZAMĚŘUJÍCÍ SE NA DESIGN

lda judge alice

Alice Rawsthornová působí jako kritik designu v rámci listu International New York Times. Její sloupek o designu, publikovaný každé pondělí, přebírají i další média po celém světě. Alice je kurátorkou galerie Whitechapel Gallery a souboru Michael Clark Dance Company, a dále šéfkou kuratoria galerie Chisenhale Gallery. Její poslední publikace, kritiky oceňovaná kniha Hello World: Where Design Meets Life (Ahoj světe: Kde se design snoubí s životem) vydaná nakladatelstvím Hamish Hamilton, zkoumá vliv designu na náš život - minulý, současný i budoucí.

TOKUO FUKUICHI -

PREZIDENT LEXUS INTERNATIONAL

lda judge tokuo

Získal bakalářský titul v oboru umění a designu na Tama Art University. Zastával nejrůznější posty v několika úsecích společnosti Toyota Motor Corporation se zaměřením na design, které jej dovedly až do dnešní pozice prezidenta společnosti Lexus International.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.