concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

ZPĚT NA ČLÁNEK

MENTOŘI

lda mentors hero

NERI & HU -

ARCHITEKTI A MEZIOBOROVÍ NÁVRHÁŘI

lda mentor nerhu

Lyndon Neri a Rossana Hu, spoluzakladatelé společnosti Neri & Hu Design and Research se sídlem v Šanghaji, pracují po celém světě na různých projektech stojících na pomezí různých oborů návrhu, čímž vytvářejí nové paradigma ve světě architektury. Magazín Wallpaper* v roce 2014 jmenoval Neri & Hu za návrháře roku (cena Designer of The Year). V roce 2013 byli uvedeni do Americké síně slávy interiérového designu. Neri & Hu jsou pevně přesvědčeni, že klíčovým nástrojem designu je výzkum, neboť každý projekt přináší jedinečnou skladbu kontextových otázek. Neri & Hu upozorňují, že dnešní problémy v oblasti stavebnictví přesahují hranice tradiční architektury, a poskytují proto služby na poli architektury, interiérového návrhu, generálního plánování, grafického návrhu a konstrukčního návrhu výrobků. Práce Neri & Hu spíše než na formulkovitém návrhu staví na vzájemném dynamickém působení zkušeností, detailů, materiálů, forem a světla.

MAX LAMB -

NÁVRHÁŘKA

lda mentor max

ELENA MANFERDINI -

NÁVRHÁŘKA A ARCHITEKTKA

lda mentor elena

Elena Manferdini, zakladatelka a majitelka studia Atelier Manferdini v kalifornském Venice, pracovala na návrhářských, uměleckých a architektonických projektech ve Spojených státech, Evropě a Asii, vč. pavilonu Muzea moderního umění v Los Angeles. Její firma spolupracovala s mezinárodně uznávaným společnostmi jako Saworski nebo Sephora a její práce byly prezentovány v nejrůznějších specializovaných časopisech a publikacích, jako např. Elle, Vogue a the New York Times. V současnosti jako vedoucí postgraduálního studia na institutu SCI-Arc (Southern California Institute of Architecture) mezinárodně vystavuje a přednáší (např. MIT, Princeton, Tsinghua University a Bauhaus). Nedávno jí bylo uděleno speciální stipendium 2013 COLA Fellowship na podporu tvorby originálních výtvarných děl. V roce 2011 obdržela prestižní roční grant od nevládní organizace United States Artists (USA) a její návrh Blossom pro společnost Alessi získal prestižní ocenění Good Design Award.

SNARKITECTURE -

UMĚLCI A ARCHITEKTI

lda mentor snarkitecture

Daniel Arsham a Alex Mustonen v roce 2008 založili Snarkitecture, uskupení postavené na spolupráci a experimentování na pomezí umění a architektury. Již od časů studia v Cooper Union v New Yorku sdíleli společný zájem o prolínající se svět umění a architektury; jejich prvním projektem byla práce pro Dior Homme. Snarkitecture (název je odvozen od fantazijní básně „The Hunting of the Snark“ spisovatele Lewise Carrolla) navrhuje trvalé architektonické projekty a funkční objekty s novým a fantazii podněcujícím účelem, ve snaze evokovat údiv a podpořit interakci umožňující lidem přímo komunikovat s okolním prostředím. Snarkitecture přeměňuje dobře známé v mimořádné, a tak posouvá architekturu do neočekávané role.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.