concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

ZPĚT NA ČLÁNEK

„OČEKÁVÁNÍ“ ZNAČKY
LEXUS NA MILÁNSKÉM
TÝDNU DESIGNU 2016

LDA Article 001

LEXUS UVÁDÍ VÝSTAVU „LEXUS – SETKÁNÍ S OČEKÁVÁNÍM“ VE SPOLUPRÁCI S DESIGNERSKÝM STUDIEM FORMAFANTASMA A ŠÉFKUCHAŘEM JODŽIM TOKUJOŠIM.

Lexus uvede svou výstavu nazvanou „Lexus – setkání s očekáváním“ v rámci Milánského týdnu designu 2016, což je největší světová výstava designu, známá též jako Salone de Mobile. Výstava, která se bude konat ve Spazio Lexus – Torneria v Tortoně ve dnech 12.–17. dubna 2016, představuje jedinečnou spolupráci mezi proslulým designerským týmem ze Studia Formafantasma a držitelem michelinské hvězdy, šéfkuchařem Jodžim Tokujošim.

Výstava nabídne nečekané a nevídané setkání, jež návštěvníky zavede do unikátního světa plného očekávání. Návštěvníci zde objeví podstatu řemeslného umu značky Lexus a zjistí, jak lze technologii a designerskou filosofii společnosti Lexus převést do estetického a emočního zážitku. Tato výstava předvídá potřeby a přání společnosti a sděluje, jak si Lexus představuje dosud nevídané věci a jak vytváří nové podoby překvapení a okouzlení.

Výstavní prostor navrhne a připraví Formafantasma. Mladí návrháři, stojící za úspěchem tohoto amsterodamského studia, si vydobyli velké uznání za design výrobků a získali nominaci na designéra roku v rámci ocenění Wallpaper* Design Awards 2014. Šéfkuchař Jodži Tokujoši je v kulinářském světě taktéž vycházející hvězdou a vysloužil si věhlas díky své kreativitě a inovacím. Jeho nové milánské restauraci Ristorante Tokuyoshi byla udělena michelinská hvězda pouhých deset měsíců po otevření. Spolupráce těchto tvůrčích osobností dokonale odpovídá cílům výstavy „Lexus – setkání s očekáváním“ a jejímu záměru prozkoumat nové možnosti designu.

LDA Article Formafantasma 002

Takto se Studio Formafantasma vyjádřilo o návštěvě provozovny Lexus v Japonsku: „Udělalo na nás dojem to, jak si Lexus zakládá na vynikajícím řemeslném zpracování, na celistvosti výroby a na zodpovědnosti při využívání technologií. Měli jsme pocit, že před námi vyvstává otevřenost a poctivost této značky jakožto základ očekávání. To nás přivedlo ke koncepci transparentnosti. Transparentnost očekává budoucnost, která je otevřená a poctivá a která vede společnost k dosažení společných cílů trvale udržitelného jednání a progresivního životního stylu.“

Mark Templin (výkonný zástupce ředitele Lexus International) uvedl, že „Finalisté soutěže Lexus Design Award 2015 předložili na Milánském týdnu designu úžasné prezentace. Díky nim sklidila soutěž obrovský úspěch. Účastníkům v roce 2016 doporučujeme – bez ohledu na konkrétní designérský obor –, aby předložili své nejkreativnější nápady, jež jsou v souladu s naším tématem očekávání.“

Co se týče tématu transparentnosti, prohlásil šéfkuchař Tokujoši toto: „Transparentnost nepředstavuje pouze jasnost a průhlednost. Být transparentní znamená někdy cosi neviditelného, co vás přiměje k zamyšlení. Tím narůstá očekávání a zvyšuje se radost z odhalení. Tuto koncepci bych chtěl vyjádřit pomocí chuťových vjemů.“

Očekávání je rovněž tématem letošní mezinárodní soutěže Lexus Design Award, která napomáhá rozvoji nápadů, jež jsou přínosem pro společnost a podporují nadějné tvůrce, jejichž dílo může přispět k utváření lepší budoucnosti. Tvůrčí práce 12 finalistů soutěže Lexus Design Award 2016 budou během Milánského týdnu designu také vystaveny ve stejných prostorách.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.