concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

ZPĚT NA ČLÁNEK

LEXUS JE INSPIRACÍ TÝDNE DESIGNU V MILÁNU

LDA Anticaption 1

Mezinárodně proslulé návrhářské studio Formafantasma se inspirovalo designovou filozofií, řemeslným zpracováním a vyspělými technologiemi Lexus k vytvoření imerzivní prezentace na milánském týdnu designu 2016 (Salone del Mobile). Expozice s názvem „Lexus – An Encounter with Anticipation“ tvoří ústřední část naší prezentace na celosvětově největší designové výstavě v prostorách Spazio Lexus – Torneria (pořádá se od 12. do 17. dubna, předpremiéra pro média 11. dubna).

Vícevrstvá prezentace zachycuje podstatu „hladké intuice“, která je středobodem našeho přístupu k designu. Společně s tím se staví na vlivech „Omotenashi“ – tradice japonské pohostinnosti, s cílem vyjádřit to, jak tvoříme výjimečné vozy schopné uspokojit všechna řidičova přání. Instalace na výstavě je jakousi interpretací samotné podstaty naší průkopnické technologie vodíkových palivových článků, kterou demonstrujeme prostřednictvím úchvatného konceptu sedanu LF-FC.

V první části trojdílné instalace se představují nové kusy nábytku studia Formafantasma, při jejichž tvorbě se uplatnily tytéž náročné procesy lakování a ruční povrchové úpravy, které posloužily k vytvoření naprosto dokonalého povrchu koncepčního modelu LF-FC.

LDA Anticaption 2

Moving into a second room, visitors are then introduced to an unexpected re-shaping of the LF-FC’s stunning exterior design. This is conceived as a tribute to the Lexus design team’s constant search for perfection and anticipation of future mobility.

V poslední části expozice je nová kinetická plastika, která se odkazuje na atom vodíku a je poháněna na bázi pozoruhodné technologie palivových článků, kterou využívá i koncept LF-FC.

Dalším zážitkem budou mj. nové kulinářské návrhy šéfkuchaře Yoji Tokuyoshiho, oceněného michelinskou hvězdou, jenž se inspiroval přirozeným vztahem mezi vodíkem a vodou v propracovaném systému palivových článků Lexus.

Vysvětlují italští návrháři ze studia Formafantasma, momentálně působící v Amsterdamu: „Naším cílem bylo spojit ducha kupředu zaměřené intuice, která je samotným smyslem designu, a vyjádřit naši touhu – sdílenou s automobilkou Lexus – vytvářet produkty vykazující estetickou krásu a udržitelnost.“

LDA Anticaption 3

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.