concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

REVOLUČNÍ KONCEPT
SEDADEL

Na letošním autosalonu v Paříži se ve světové premiéře představuje revoluční koncepce sedadel Lexus „Kinetic Seat“; unikátní konstrukce pružné sítě přehodnocuje principy optimálního sezení při cestování automobilem.

Lidská páteř svým pohybem stabilizuje hlavu. Umožňuje otáčení pánve a hrudníku v opačném směru, a stabilizuje tak pohyb hlavy i během chůze nebo běhu.

PAVUČINA
KOMFORTU

Ve snaze simulovat tento pohyb u sedadel automobilu se sedák společně s opěradlem pohybují kinetickou silou v důsledku působení váhy pasažéra a vnějších sil. Při sezení konstrukce jednoduše pomáhá stabilizovat pohyby hlavy v důsledku pohybů vozidla, což se odráží v neměnnosti zorného pole řidiče. Zatížení cestujících se tímto snižuje a současně je usnadněno řízení a zvyšuje se pohodlí.

„Čalounění“ rámu sedadel se skládá z pružné polygonální sítě tvořené vlákny, která jsou natažena v radiálním směru od středu opěradla. Síť je dostatečně pružná k tomu, aby se dokonale přizpůsobila tvaru lidského těla; zároveň dobře rozkládá zatížení s ohledem na pohodlné sezení po delší dobu.

ŠPIČKOVÁ ABSORPCE NEROVNOSTÍ

Střed opěradla je ve výši lopatek, což navozuje rotační pohyb hrudníku kolem osy otáčení sedadla. Tímto způsobem se napomáhá stabilizaci hlavy s vysokou mírou podpory. Sedadla jsou kromě toho štíhlejší a přispívají k nižší hmotnosti celého vozu.

Osnovní vlákna polygonální sítě u opěradel jsou vyrobena z ekologicky šetrného materiálu* (syntetický protein pavoučího hedvábí) namísto látek na ropné bázi. Hlavním komponentem tohoto materiálu je protein, který se vytváří pomocí mikrobiální fermentace, poté se spřádá a zpracovává do podoby nového materiálu, jež se vyznačuje mimořádnou pevností a schopností pohlcovat rázy.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.