concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

NOVINKY A UDÁLOSTI

ZPĚT NA ČLÁNEK

KOLEKCE SENSE-WEAR ZVOLENA VÍTĚZEM SOUTĚŽE LEXUS DESIGN AWARD 2015

2015 LexusDesignAward winner teaser

LEXUS S POTĚŠENÍM OZNAMUJE, ŽE PROJEKT SENSE -WEAR OD EMANUELY CORTI A IVANA PARATIHO (Z USKUPENÍ CARAVAN) ZÍSKAL OCENĚNÍ GRAND PRIX V RÁMCI DESIGNOVÉ SOUTĚŽE LEXUS DESIGN AWARD 2015.

Lexus s potěšením oznamuje, že projekt Sense-Wear od Emanuely Corti a Ivana Paratiho (z uskupení Caravan) získal ocenění Grand Prix v rámci designové soutěže Lexus Design Award 2015. Ocenění vítězi předal Tokuo Fukuichi, prezident společnosti Lexus International, na slavnostní akci dnes pořádané ve výstavních prostorách Lexus Space na milánském týdnu designu.

Sense-Wear je kolekcí oblečení a doplňků, jejichž cílem je zlepšit smyslové vnímání. Některé prvky mají fyzické pocity utlumit, zatímco jiné se je snaží zvýraznit, a tak nositel zakouší zcela odlišnou formu smyslového vnímání. Pod dohledem mentora Robin Hunickeové připravili návrháři prototyp vystavovaný na expozici Lexus Space v Milánu.

Komentují vítězové Emanuela Corti a Ivan Parati: “Z tohoto ocenění máme ohromnou radost! K účasti v této soutěži jsme se rozhodli proto, že se nám obzvláště líbilo téma, tedy Smysly. Hodně jsme se věnovali průzkumu a narazili na celou řadu věcí, které by mohly vést k novým designovým nápadům. Poté jsme zvolili jeden projekt: oděvy, které by mohly zlepšit život lidí, zejména jednotlivců se speciálními potřebami. Navštívili jsme odborné instituce, podělili se o své nápady s terapeuty a takto získané informace jsme do projektu začlenili. A nyní vlastně pozorujeme, že podobné oděvy by mohly být užitečné i spoustě dalších lidí. V běžném každodenním životě musíme někdy čelit stresovým situacím, kdy bychom kolem sebe nejraději vybudovali nějakou bariéru. Takže toto ocenění je pro nás skvělou příležitostí jak naše nápady dále rozvíjet a doufejme také pomoci lidem v budoucnosti."

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.