concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

used cars

OJETÁ
VOZIDLA

Nabídka ojetých vozidel od všech autorizovaných prodejců Lexus.

NOVINKY A UDÁLOSTI

ZPĚT NA ČLÁNEK

SVĚTOVÁ PREMIÉRA ZCELA NOVÉHO MODELU RX NA MEZINÁRODNÍM AUTOSALONU V NEW YORKU

RX New York MS

LEXUS SE SVÝM RX ČTVRTÉ GENERACE CHCE OPĚT URČOVAT MĚŘÍTKA V SEGMENTU LUXUSNÍCH VOZŮ SUV

RX, nejprodávanější model v 26leté historii značky (prodáno přes 2,1 mil. vozů), tvoří třicet procent všech doposud prodaných vozů značky Lexus. Na tomto trendu staví i nový model s kompletně přepracovaným luxusním interiérem, kterému sekunduje vycizelovaný a velmi atraktivní nový styl zevnějšku.

Nový smělý a atraktivní zevnějšek

To, že nový RX působí opticky velmi výrazně, je zřejmé již na první pohled. Zcela nové přední partie zdůrazňuje ještě smělejší maska chladiče ve tvaru vřetene s chromovým lemováním, stejně tak jako LED světlomety se třemi zdroji, tvarované do podoby písmene "L". Společně s přepracovanými mlhovými světly působí RX vskutku elegantně a současně futuristicky. Atleticky pojatý přední blatník dodává vozu sportovní charakter.

Zadní partie se vyznačují ostřejšími křivkami a působí dojmem mimořádné stability, což ještě zdůrazňují nová koncová světla ve tvaru písmene "L", obepínající boky vozidla. Po jejich rozsvícení vůz působí jako ještě širší a rozhodnější. Po aktivaci se rozprostře jasné světlo po straně podél karoserie směrem k pátým dveřím — poprvé u modelu značky Lexus.

Kabina nového RX je zhmotněním pohodlí a luxusu, nyní s jiným uspořádáním dekorů, z nichž vyzařuje špičkové zpracování, nebo se speciálně upravenými dřevěnými dekory řezanými laserovým paprskem, které si může objednat každý, kdo zatouží po ještě vyšší dávce luxusu. Ve středu pozornosti je velký displej HUD s projekcí na přední sklo, zatímco oblast pro zobrazování informací, jejíž součástí je nyní displej o úhlopříčce 12,3", byla od hlavní oblasti pro ovládání oddělena.

Hladce běžící, výkonné a hospodárné pohonné jednotky

Nový Lexus RX se bude nabízet s modernizovaným a výkonnějším zážehovým motorem 3,5 l V6 o výkonu až 300 k, v kombinaci s novou osmistupňovou automatickou převodovkou, resp. ve verzi s plně hybridním pohonem.

Všechny motory pro nové RX byly vyladěny s ohledem na nízkou spotřebu a emise CO2.

Lepší ovladatelnost i stabilita

Zcela nové RX bylo navrženo tak, aby se ovladatelností vyrovnalo běžným cestovním vozům. Celý podvozek byl zesílen v zájmu vyšší stability a co nejlepší ovladatelnosti v zatáčkách. Struktura karoserie je pevnější a vykazuje vyšší tuhost, což je klíčem k dobré odezvě od řízení a též k utlumení hluku přicházejícího do kabiny od motoru a vozovky. Model rovněž nabídne systém integrovaného řízení dynamiky vozidla (VDIM), jenž dokáže rozpoznat potenciálně nebezpečné situace a automaticky (často nepostřehnutelně) zareagovat tak, aby řidič při nájezdu do zatáček a na výjezdu z nich nikdy neztratil kontrolu. K ještě lepší ovladatelnosti a stabilitě RX na suchém i mokrém povrchu přispívá stálý pohon všech kol.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.