concept cars

KONCEPTY

Koncepty Lexus poskytují fascinující ukázky budoucího směřování našeho designu.

main menu lexus brand

DESIGN A
INOVACE

Seznamte se o odvážným a dynamickým designem značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÍ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentně kombinuje pohon elektromotoru a zážehového motoru.

lexus service

SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pro majitele vozů Lexus.

used cars

VÝPRAVNÉ SCI-FI VALERIAN REŽISÉRA LUCA BESSONA PŘINESE ELEGANTNÍ DESIGN A NÁPADITÉ TECHNOLOGIE AUTOMOBILKY LEXUS

NAHLÉDNĚTE DO ZÁKULISÍ SPOLUPRÁCE AUTOMOBILKY LEXUS S
REŽISÉREM LUCEM BESSONEM A TÝMEM NÁVRHÁŘŮ SNÍMKU
VALERIAN PŘI PRÁCI NA VESMÍRNÉ LODI SKYJET

Na oslavu kreativní partnerské spolupráce na novém výpravném sci-fi Valerian a město tisíce planet režiséra Luca Bessona nechává výrobce luxusních vozů Lexus nahlédnout za oponu spolupráce na vesmírném plavidle Skyjet. Zároveň také vysvětluje designovou a technologickou filozofii značky, která inspirovala vzhled celé lodi.

Seriál o designu a technologiích, dostupný prostřednictvím webových stránek Lexus International (www.lexus-int.com), ukazuje cestu plavidla Skyjet od původního konceptu a vizionářských nápadů režiséra Bessona až po vizualizaci návrhářem konceptů Benem Maurem ve spolupráci s automobilkou Lexus. Ta stvořila vůz zapadající do Valerianova světa budoucnosti.

Zážitkem je krátké video ‘Making of’ v délce 90 sekund, které je součástí delší série a zároveň exkluzivním nahlédnutím do zákulisí plavidla Skyjet ve společnosti režiséra Luca Bessona a herce Dana DeHaana, představitele hlavní postavy Valeriana. Video obsahuje také odborný komentář producentky Virginie Besson-Sillové, dále Bena Maura, návrháře konceptu Valeriana, a Takeakiho Kata, hlavního konstruktéra automobilky Lexus.

„Technologie se budou neustále posouvat a spousta věcí v daleké budoucnosti je zatím naprosto neurčitá. V Lexusu se ale neustále snažíme si je představovat. Auta budoucnosti možná budou létat ve vzduchu, ale jako luxusní značka považujeme za zásadní, aby i nadále vyvolávala emoce,“ komentuje Takeaki Kato, hlavní konstruktér značky Lexus.

TECHNOLOGIE BUDOUCNOSTI

Při návrhu interiéru koncepčního modelu se Valerianův kreativní tým inspiroval vizí budoucích technologií Lexus v oblasti umělé inteligence a vyspělých uživatelských rozhraní. Tato vize přitom zhmotňuje ambice značky navrhovat takové vozy, které budou doslova prodlouženou rukou řidiče, a umožní mu tak ovládat vůz jednoduchými gesty, jako např. prostřednictvím technologie hologramů konceptu LF-FC, nebo dokonce vlastními myšlenkami.

Ve finálním návrhu plavidla Skyjet se odráží upravená verze charakteristické „vřetenovité“ masky chladiče Lexus a ztvárnění světlometů připomínajících světla z kupé Lexus LC 2017, to vše zabalené do sportovní aerodynamické karoserie. Součástí scénáře je navíc smyšlená energetická kapsle budoucnosti, která se inspiruje výsledky automobilky Lexus v oblasti pokrokových technologií vodíkových palivových článků.

Fanoušci se mohou těšit na nový propagační materiál Lexus Skyjet, který je další exkluzivní ukázkou plavidla svištícího Valerianovým světem. Nyní se prezentuje ještě před netrpělivě očekávaným celosvětovým uvedením snímku Valerian a město tisíce planet do kin dne 21. července 2017.

Další informace o filmu VALERIAN A MĚSTO TISÍCE PLANET
naleznete na:https://www.lexus-int.com

O FILMU VALERIAN

Film vycházející z ikonického komiksového seriálu Valerian a Laureline dokázal vizionářský scénárista a režisér Luc Besson posunout do moderní, jedinečné a výpravné ságy v duchu sci-fi. Valerian (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevingne) jsou speciální vládní agenti pro správu lidských území, jejichž úkolem je udržovat pořádek v celém vesmíru. Na rozkaz velitele Filitta (Clive Owen) se oba dva vydávají na misi do mezigalaktického města Alpha, neustále rostoucí metropole plné obrovského množství tvorů ze všech koutů vesmíru.

Sedmnáct milionů obyvatel žilo dlouhá léta pospolu a společně sdílelo své dovednosti, technologie a zdroje, ve prospěch všech. Bohužel ne všichni to vidí stejně a někde v pozadí se začíná schylovat k velkému nebezpečí.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.