Servicing Maintenance Hero

MAJITELÉ

POVINNÁ TECHNICKÁ PROHLÍDKA

Pokud vlastníte vůz Lexus starší tří let, musí absolvovat povinnou technickou prohlídku s cílem prokázat, že vozidlo je způsobilé k jízdě a dodržuje bezpečnostní i ekologické předpisy vydané Ministerstvem dopravy.

CO JE SOUČÁSTÍ POVINNÉ TECHNICKÉ PROHLÍDKY?

Pokud svůj vůz přivezete na povinnou technickou prohlídku k nejbližšímu prodejci Lexus, můžete se spolehnout, že vše bude v pořádku. Postaráme se o to, abyste mohli co nejdříve a s absolutním klidem opět vyrazit na cestu - můžete se přitom spolehnout na renomované zákaznické služby Lexus, stejně tak jako na zkušenosti techniků pověřených povinnou technickou prohlídkou vašeho vozidla.

Povinná technická prohlídka představuje komplexní kontrolu, jejímž smyslem je prokázat, zda vozidlo splňuje požadované zákonné normy pro jízdu na silnicích, nezabývá se však stavem motoru, spojky a převodovky. Osvědčení o provedení povinné technické prohlídky vydávají všichni prodejci vozů Lexus za shodných podmínek - není tudíž nutné dělat si cenový průzkum.

Součástí hodnocení je důkladná kontrola světlometů, řízení, odpružení, akumulátoru, palivové soustavy, emisí, brzd, kol a pneumatik. Pokud by vaše vozidlo z nějakého důvodu podmínky povinné technické prohlídky nesplnilo, naši zkušení technici provedou případné opravy za použití kvalitních originálních dílů Lexus.

    2018 lexus ownership banner1

ODPOVĚDI NA OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE POVINNÉ TECHNICKÉ PROHLÍDKY

 • JAK SE OBJEDNÁM NA POVINNOU TECHNICKOU PROHLÍDKU?

  Obraťte se na místního prodejce Lexus a objednejte se na povinnou technickou prohlídku našimi kvalifikovanými techniky, kteří znají váš Lexus lépe než kdokoli jiný a vynasnaží se vydat vám osvědčení v nejkratším možném čase.

 • JAK DLOUHO POVINNÁ TECHNICKÁ PROHLÍDKA TRVÁ?

  Povinná technická prohlídka trvá přibližně hodinu. Rozhodnete-li se počkat na provedení kontroly u místního prodejce vozů Lexus, ujišťujeme vás, že celou dobu vám zpříjemníme v souladu s nejvyššími standardy pohostinnosti. Rovněž u nás vozidlo můžete zanechat a vyzvednout si jej později podle vlastních časových možností. Pokud by vaše vozidlo vyžadovalo další pozornost, naši vyškolení technici Lexus vás budou informovat prostřednictvím zvoleného způsobu komunikace.

 • CO MÁM DĚLAT, POKUD MÉ VOZIDLO POVINNOU TECHNICKOU PROHLÍDKOU NEPROJDE?

  Pokud by vaše vozidlo požadavky povinné technické prohlídky nesplňovalo, naší prioritou je informovat vás a problémy co nejdříve napravit. Nezbytné díly bude mít místní prodejce Lexus s nejvyšší pravděpodobností skladem, nicméně pokud by tomu tak náhodou nebylo, díky našemu 'Servisu tentýž den' nebudete vystaveni nepohodlí nepojízdného vozidla po příliš dlouhou dobu.

 • JAKÝ JE ROZDÍL MEZI SERVISEM VOZIDLA A POVINNOU TECHNICKOU PROHLÍDKOU?

  Povinná technická prohlídka je zákonem předepsaná každoroční prohlídka všech vozidel starších 3 let. Ověřuje, zda je vaše vozidlo způsobilé k jízdě dle základních standardů. Jedná se o zrakovou kontrolu, při níž se žádné díly nerozebírají, během kontroly zůstávají namontována i kola vašeho vozidla. Nezaručuje, že vaše vozidlo splňuje nejvyšší standardy, ale pouze to, že je bezpečné z pohledu řízení a ostatních účastníků silničního provozu.

 • PROČ POTŘEBUJI JEZDIT NA PRAVIDELNÉ SERVISNÍ PROHLÍDKY A VEDLE TOHO NA POVINNÉ TECHNICKÉ PROHLÍDKY?

  Servisem zajistíte dobrý stav vašeho vozidla, jeho co nejlepší jízdní schopnosti a optimální životnost. Servis Lexus zahrnuje důkladnou kontrolu vašeho vozu ze všech stránek, včetně světel, motoru, brzd a odpružení. Jelikož naši kvalifikovaní technici disponují speciálními znalostmi všech modelů značky Lexus, servisní prohlídka vám dodá pocit bezpečí pro další cesty s vaším vozem.

KONTROLNÍ SEZNAM PRO POVINNOU TECHNICKOU PROHLÍDKU

Funkčnost klaksonu
Ostřikovače a stěrače čelního skla
Hladina kapaliny ostřikovačů
Neporušené gumové lišty stěračů bez chybějících částí
Bezpečnostní pásy bez známek rozedření, roztržení nebo přetržení
Zablokování navíječe bezpečnostního pásu po prudkém zatažení za pás
Absence vyboulení, vrypů či zářezů na bočních stěnách pneumatik
Absence cizích předmětů uvízlých v běhounu pneumatik
Minimální hloubka dezénu 1,6 mm
Shoda obou pneumatik na téže nápravě co do rozměrů i typu
Způsobilost rezervní pneumatiky k jízdě
Plná funkčnost všech vnějších světelných zdrojů (v režimu tlumených i dálkových světel)
Kryty světlometů nevykazují žádné praskliny ani jiné poškození
Absence ostrých hran na karoserii s rizikem zranění chodců nebo cyklistů
Bezpečné uchycení nárazníků
Funkčnost otevírání všech dveří, zevnitř i zvenčí
Absence prasklin či známek odštípnutí v oblasti stírané stěrači čelního skla
Pokud jsou nějaké známky odštípnutí mimo uvedenou oblast, nesmějí být větší než 10 mm
Zrcátka jsou bezpečně uchycena, čistá a v dobrém stavu