1. New cars
  2. LBX World Premiere
  3. Multimedia & Safety

HLADCE FUNGUJÍCÍ MULTIMÉDIA A PRÉMIOVÝ INFOTAINMENT

LBX je vybaveno nejnovějším systémem Lexus Link Connect, k jehož ovládání slouží 9,8" dotykový displej. 

Součástí systému je cloudová navigace s podporou plánování tras na základě dopravních informací v reálném čase včetně odhadu případných zpoždění. Praktický je i palubní asistent „Hey Lexus“, který reaguje na hlasové příkazy řidiče a předního spolujezdce.

K propojení chytrých telefonů je připravena bezdrátová/kabelová technologie Apple CarPlay, resp. Android Auto (pouze prostřednictvím kabelu). Uživatelské pohodlí zvyšuje i volitelně dodávaný digitální klíč. Technologie kompatibilní s chytrými zařízeními Apple a Android umožňuje majitelům snadno odemykat a startovat vozidlo pomocí samotného chytrého telefonu. Telefon ani není nutné vyndávat z kapsy nebo tašky, stačí jej mít u sebe. Digitální klíč je dokonce možné sdílet s dalšími osobami, a umožnit jim tak přístup k vozidlu nebo jeho používání.

LBX podobně jako nejnovější modely Lexus podporuje bezproblémové dálkové aktualizace softwaru (over-the-air) pro multimediální a bezpečnostní systémy, kdy vlastník vozidla využívá veškerých výhod nových verzí bez nutnosti zajíždět s vozem do servisu.

Mark Levinson, exkluzivní audio partner značky Lexus, navrhl pro tento model volitelný prémiový systém ozvučení se 13 optimálně rozmístěnými reproduktory. Součástí audiosystému je i subwoofer zabudovaný do výklopné zádě tak, aby nezmenšoval nabídku místa pro zavazadla.

INTELIGENTNÍ BEZPEČNOSTNÍ A ASISTENČNÍ SYSTÉMY

LBX využívá komplexní soubor bezpečnostních prvků a systémů na podporu řízení v rámci nejnovější generace paketu Lexus Safety System +. Vozidlo tak disponuje různými systémy k rozpoznávání rizika nehody – ty upozorňují řidiče a podle potřeby automaticky zasahují do řízení a regulují brzdný účinek i hnací sílu, a napomáhají tak se nehodám zcela vyhnout, nebo alespoň snížit jejich dopady. Ke klíčovým prvkům výbavy patří předkolizní bezpečnostní systém s asistentem pro odbočování na křižovatkách, dynamický tempomat řízený radarem, asistent pro udržení v jízdním pruhu/systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu a systém rozpoznávání dopravních značek. K dalším prvkům na podporu bezpečnosti řízení, snazšího manévrování a menší únavy řidiče patří elektrické otevírání bočních dveří (E-Latch) s asistentem pro bezpečné opuštění vozidla, systém monitorování řidiče, inteligentní parkovací senzory s funkcí automatického brzdění, systém monitorování provozu za vozidlem a sledování slepého úhlu.

Na přání budou k dispozici i další prvky bezpečnosti, jako např. systém upozorňování na křižující objekty před vozidlem nebo panoramatické zobrazení okolí vozu. Stresu při zajíždění s vozidlem na těsná parkovací místa může řidiče zbavit volitelný systém dálkového parkování; jeho prostřednictvím může řidič zaparkovat vozidlo na dálku za použití chytrého telefonu.

K lepšímu výhledu řidiče za nepříznivého počasí pomáhá nový stěrač s integrovanými ostřikovacími tryskami, který se již představil ve vlajkových modelech Lexus LC a LS. Stěrač rozstřikuje kapalinu přímo z lišty, a zajišťuje tak důkladnější a rychlejší očistu čelního skla.