• SVĚTOVÁ PREMIÉRA ZCELA NOVÉHO MODELU LEXUS NX

  Nový Lexus NX ohlašuje svěží designový směr v oblasti exteriéru i interiéru, nové pohonné jednotky, novou generaci multimédií a konektivity, jakožto i vyspělé technologie pro posílení bezpečnosti a zvýšení úrovně pohodlí i praktičnosti. Vychutnejte si okamžik odhalení nového NX celému světu.

    Parallax Image 1 Alternate Exclusive Pedigree

ZBRUSU NOVÝ LEXUS NX

VYJÍMEČNÝ ODKAZ

Nový Lexus NX nahrazuje model, který Lexus na evropských trzích prodává již od roku 2014 – a pro nějž se od uvedení na trh rozhodlo přes 170 tisíc zákazníků. Na tento úspěch se Lexus rozhodl navázat produktem přinášejícím zásadní proměnu. O ctižádostivém přístupu a celkovém odhodlání vypovídá nepřehlédnutelný posun v otázkách jízdních schopností, handlingu a hospodárnosti – za tímto účelem se Lexus rozhodl nahradit 95 % komponent vozidla zcela novými. Metody digitálního modelování a další počítačové technologie znamenají chytřejší konstruování vozidel i vyšší garantovanou úroveň kvality. K dosažení nejvyšší úrovně smysly vnímané kvality jsou též nezbytné dovednosti řemeslných mistrů Takumi s uplatněním lidského hmatu, sluchu a zraku.

    Parallax Image 2 Alternate Tested For Quality

ZCELA NOVÝ LEXUS NX

TESTOVÁNÍ ZAMĚŘENÉ NA KVALITU

Další novinkou bylo nasazení profesionálních závodních jezdců pomáhajících s odlaďováním dynamických vlastností vozidla – konkrétně řízení a brzdění – na vlastní testovací dráze Šimojama automobilky Lexus. Konstruktéři též věnovali zvýšenou pozornost uplatnění nových technologií na poli bezpečnosti a pohodlí při zachování rozumné míry nákladů s ohledem na cenovou dostupnost produktů pro zákazníky.

    Parallax Image 3 Evolution of Design

ZCELA NOVÝ LEXUS NX

DESIGNOVÁ EVOLUCE

Nový model posouvá atraktivitu původního NX s avantgardním charakterem, ale zároveň přináší rafinovanější, dynamičtější a vyzrálejší vzhled, jakožto i sportovnější charakter. Funkční krása je zřejmá z detailů navržených ve spolupráci návrhářů NX a specialistů na jízdní dynamiku ve snaze optimalizovat proudění vzduchu kolem karoserie a v prostoru pod vozidlem.

    Parallax Image 4 Alternate Feel More Control

ZCELA NOVÝ LEXUS NX

JEŠTĚ LEPŠÍ SPOJENÍ S VOZEM

Nový Lexus NX jako první vůz značky vyjíždí s kokpitem řidiče navrženým v souladu s architekturou Tazuna, která se skládá z 10“ head-up displeje, dotykových tlačítek na volantu a 14“ centrálního dotykového displeje orientovaného na řidiče. Koncepce pojmenovaná podle japonského výrazu pro ovládání koně jezdcem prostřednictvím otěží se zaměřuje na přímou a intuitivní kontrolu na vozidlem v souladu s principem „ruce na volantu, oči na silnici“. Řidiči tak dodává více jistoty a kontroly nad vozidlem, stejně tak jako lepší přehled o okolí.

    2022 all new nx quote background
    2022 all new nx quote

„Nové NX bylo navrženo v souladu s různorodými potřebami zákazníků z celého světa cestou kompletní obměny svých silných stránek, kam patří elektrifikace, design, jízdní schopnosti a vyspělé technologie.“

Hlavní konstruktér Takeaki Kato
    Parallax Image 1 Omotenashi Experience

ZBRUSU NOVÝ LEXUS NX

POZNEJTE OMOTENASHI

Nové vlastnosti zaměřené na příjemnou atmosféru v kabině odrážejí principy Lexus 'omotenashi' (pohostinnost), tedy snahu předvídat potřeby lidí a vyvolávat v nich pocity vítaného hosta cestou maximálního pohodlí. Na místě pro spolujezdce lze zakusit pocity jako v luxusním salonku, zatímco řidič se může těšit na ergonomický a atraktivní kokpit, navržený v souladu s novou architekturou Tazuna. V kabině vozu odhalíme celou řadu ukázek řemeslného zpracování Lexus Takumi s využitím vysoce kvalitních materiálů, pyšnících se svým vzhledem i pocitem na omak.

    Parallax Image 2 Exhilarating Power

THE ALL-NEW LEXUS NX

OPOJNÝ VÝKON

Širší nabídka hnacích ústrojí a nových nebo vylepšených technologií zprostředkujících výrazné jízdní schopnosti na vrcholu třídy. Nabídka pohonů zahrnuje i první plug-in hybridní ústrojí Lexus, které bude novým srovnávacím měřítkem vzhledem k nabízené kombinaci výkonu, spotřeby paliva, nízkých emisí a jízdních schopností v režimu EV.

    Parallax Image 3 The Lexus Driving Signature

ZBRUSU NOVÝ LEXUS NX

LEXUS DRIVING SIGNATURE

Odladění jízdní dynamiky nového NX staví na zachování typického jízdního projevu Lexus – tedy ideální kombinace jízdního pohodlí a reakcí řízení, škrticí klapky a brzdové soustavy v dokonalém souladu se záměry řidiče s cílem dodat řidiči pocit jistoty a neocenitelný pocit propojení s vozidlem. Klíčem k uvedeným vlastnostem je podvozková platforma Lexus GA-A (Global Architecture K) s nižším těžištěm.

    Parallax Image 4 More Connected

ZCELA NOVÝ LEXUS NX

JEŠTĚ LEPŠÍ KONEKTIVITA

Nový Lexus NX jako první model značky představuje zcela novou platformu multimédií, která uvádí chytré služby včetně propracované navigace na bázi cloudových služeb nebo nového asistenta ‘Hey Lexus’, schopného reagovat na příkazy zadávané přirozeným jazykem. Nový multimediální systém pro Lexus NX se chlubí pozoruhodným displejem o úhlopříčce 14".

    Parallax Image 5 Advanced Safety And Driver Assistance

ZBRUSU NOVÝ LEXUS NX

VYSPĚLÉ BEZPEČNOSTNÍ A ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Součástí výbavy nového NX je i třetí generace bezpečnostního paketu Lexus Safety System+. Ten uvádí nové nebo modernizované funkce odladěné tak, aby působily z pohledu řidiče co nejpřirozeněji. Z vylepšení jmenujme další rozšíření schopností předkolizního bezpečnostního systému nebo úpravu adaptivního tempomatu, jenž rychleji rozpoznává vozidla náhle se zařazující do jízdního pruhu před NX. Nový systém elektronické západky pro nastupování a vystupování z vozidla upozorňuje na jiné vozidlo nebo cyklistu přijíždějícího zezadu, kdy brání v otevření dveří s cílem zamezit nehodě.