ZBRUSU NOVÝ LEXUS ES
PROMĚNA PRO DNEŠNÍ SVĚT

PŘEDSTAVUJEME ES

Po šesti úspěšných generacích v kategorii sedanů střední třídy se představuje sedmá generace modelu ES, která si předsevzala nové a ctižádostivější cíle.

Tradiční zákazníci zjistí, že nové ES je prostornější, tišší a bezpečnější než v minulosti; noví zájemci zase objeví sedan s vybroušenými jízdními schopnostmi, bezpečnostními technologiemi na vrcholu třídy a úrovní řemeslného zpracování, se kterou se v tomto segmentu trhu běžně nesetkáváme.

Modelová řada bude zahrnovat verzi ES 300h s novou hybridní jednotkou s autonomním dobíjením, jejíž prodeje by měly začít v prosinci 2018.

2019 lexus es key features
 • DYNAMICKÉ SCHOPNOSTI

  Nové ES, již tradičně proslulé svým pohodlím, kultivovaností a prvky luxusní výbavy, staví na tradičních silných stránkách tohoto modelu se zbrusu novým podvozkem, který dovolil navrhnout dynamičtější design exteriéru a ještě lepší jízdní schopnosti.

 • ZBRUSU NOVÁ GLOBÁLNÍ ARCHITEKTURA

  Nový Lexus ES je postaven na zbrusu nové podvozkové architektuře GA-K (Global Architecture – K). Vůz je oproti předchůdci o něco delší, nižší a širší. Díky delšímu rozvoru bylo možné posunout kola o něco více do rohů karoserie a současně zvětšit rozchod kol na obou nápravách.

 • PŘEDSTAVUJEME ES F SPORT

  Vozy v provedení F SPORT – které se v rámci řady ES nabízí vůbec poprvé – přinášejí několik dalších specifických prvků, jako je např. černý mřížkový vzor masky chladiče, který je sladěn s výřezy v rozích předního nárazníku; dále zadní spoiler, specifické označení modelu a tmavý lisovaný díl ve spodní části vozidla ke zdůraznění celkového vzhledu. 19" kola jsou podobná těm, které najdeme u kupé Lexus LC. Pro variantu F SPORT jsou k dispozici dva exkluzivní barevné odstíny- modrá Heat Blue a bílá F White.

 • 2019 lexus es exterior

  ZBRUSU NOVÉ ES

  EXTERIÉR

  Nové ES je postaveno na zbrusu nové podvozkové platformě GA-K (zkr. Global Architecture - K), která návrhářům automobilky Lexus umožňuje naplno zkoumat možnosti designu prémiových sedanů střední třídy. Vůz se chlubí svojí markantní siluetou s nápadně klesajícími křivkami, které daly vyniknout dynamickým, ale současně i uhlazeným tvarům. Na čisté a ostře řezané zadní partii zaujmou LED světla obepínající boční plechy karoserie a potvrzující jednotnou stylistickou linku při pohledu z libovolného úhlu. Součástí palety odstínů karoserie čítající celkem 12 různých barev je i nový odstín béžové a zelené.

 • 2019 lexus es interior

  ZBRUSU NOVÉ ES

  INTERIÉR

  Při návrhu celkového vzhledu a pojetí kabiny ES vycházel hlavní návrhář Jasuo Kadžino a jeho tým z koncepce 'Lexus Future Interior', spojující řidičsky zaměřený kokpit s prostornou a pohodlnou zónou pro předního spolujezdce. Kabina nabídne konektivitu v podobě volitelného systému navigace, který zahrnuje i řadu online služeb. Součástí navigace je displej multimediální soustavy o velikosti 12,3" a druhá generace rozhraní "Remote Touch" s ovládáním pomocí touchpadu. Funkce rozpoznávání hlasu je rozšířena o asistenta mobilního telefonu, který umožňuje bezkontaktní ovládání chytrého telefonu.

 • 2019 lexus es performance

  ZBRUSU NOVÉ ES

  JÍZDNÍ VÝKONY

  Podle hlavního konstruktéra Jasuhira Sakakibary bylo ES postaveno se záměrem nabídnout podstatně vyšší úroveň jízdních schopností než u kteréhokoli z předchůdců. Tým odpovědný za podvozek se snažil docílit uklidňující předvídatelnosti v kombinaci s pocitem rychlé odezvy na každý pohyb. Vysvětluje Yošiaki Ito, hlavní zkušební jezdec modelu ES: “Chceme, aby za volantem ES každý řidič, jakkoli zkušený, dosáhl pocitu dokonalé kontroly nad tímto vozidlem.

 • 2019 lexus es hybrid petrol

  ZBRUSU NOVÉ ES

  K DISPOZICI S HYBRIDNÍM POHONEM

  Verzi ES 300h pohání nový hybridní pohon čtvrté generace s autonomním dobíjením, schopný nabídnout mimořádně nízkou spotřebu paliva, agilní jízdní schopnosti a minimální emise v rámci kategorie prémiových sedanů střední třídy.

Next steps