1. Discover Lexus
  2. Which

LEXUS OPĚT ZVOLEN NEJSPOLEHLIVĚJŠÍ ZNAČKOU AUTOMOBILŮ

Vozy Lexus byly ve Velké Británii opět zvoleny jako nejspolehlivější automobilová značka v průzkumu časopisu Which?. Detailní průzkum spolehlivosti mezi spotřebiteli je založen na reálných zkušenostech a názorech více než 47 tisíc britských motoristů, kteří posuzovali bezmála 59 tisíc jednotlivých vozidel.

Lexus si své vedoucí postavení zajistil díky bezchybným výsledkům hatchbacku CT 200h a prakticky dokonalému hodnocení SUV střední třídy Lexus NX. Do hodnocení byla zařazena vozidla v kategorii do 3 let stáří, resp. vozidla stará 3 roky až 8 let. „Můžete si dovolit Lexus? Tak do něj jděte. A rovnou zapomeňte na to, jak vypadá čekárna v servisu,“ píše se například v hodnocení magazínu, který má 1,3 milionu předplatitelů.


Odolnost díky hybridní technologii Za výsledky stojí především technologie hybridního pohonu s autonomním dobíjením. Magazín Which? poukazuje na osvědčenou odolnost a mechanickou jednoduchost elektrifikovaného systému, díky němuž jsou vozy Lexus méně náchylné k poruchám. Na trh s prémiovými vozy ve Velké Británii uvedl Lexus svůj první hybrid v roce 2005 a postupně pracoval na dalším vylepšování parametrů i hospodárnosti hybridní technologie, kterou rozšířil napříč celou svojí modelovou řadou. Dnes se pro hybridní pohon v Británii rozhodne 99,8 % zájemců o nový vůz Lexus. „Výsledky průzkumu magazínu ‚Which?‘ jsou dalším dokladem kvality a vysoké úrovně řemeslného zpracování, kterým se pyšní každý model Lexus. Výroba vozidel, na které se lidé mohou spolehnout, je klíčovým aspektem našeho podnikání a jde ruku v ruce s naší snahou poskytovat za všech okolností nejvyšší standard zákaznických služeb,“ říká ředitel Lexus Velká Británie Ewan Shepherd.