1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. RZ Awarded Five Star Euro NCAP Rating
NOVÝ LEXUS RZ OCENĚN

5 HVĚZD OD OHODNOCENÍ EURO NCAP

Nový model Lexus RZ získal od Euro NCAP, nezávislé organizace pro testování bezpečnosti vozidel, hodnocení pět hvězdiček pro rok 2023.

  • Vysoké bezpečnostní hodnocení ve všech kategoriích pro elektrické SUV od Lexusu
  • Systém bezpečnosti Lexus Safety System + detekuje rizika a asistuje na řidičovy reakce
  • Robustní konstrukce a pasivní bezpečnostní prvky zajišťují vynikající ochranu při nárazech

 

Výsledky zveřejněné 6. září 2023 ukazují, že elektrické SUV od Lexusu dosahuje vysokých bezpečnostních hodnocení ve všech kategoriích: 87 % pro ochranu dospělých pasažérů; 87 % pro dětské pasažéry; 84 % pro ohrožené účastníky silničního provozu a 81 % pro výkon systémů asistence bezpečnosti.

Organizace zdůrazňuje, že "Lexus RZ splňuje očekávání Euro NCAP pro celkově dobrou ochranu při nárazech pro pasažéry různých věkových kategorií, výšek a velikostí. Auto je vybaveno nejnovějšími systémy pro předcházení nehodám a přichází s několika novými aktivními inovacemi v oblasti bezpečnosti. RZ je prvním vozem, který Euro NCAP odměňuje technologií pro detekci přítomnosti dětí podle nejnovějšího hodnocení z roku 2023 (…) Systém detekce přítomnosti dětí, který varuje, když je dítě nebo kojenec možná zanechán v autě, je tak potenciálně život zachraňující v horkém počasí."

RZ má inherentně silnou platformu a konstrukci karoserie s baterií integrovanou do podvozku a zajišťuje pasivní bezpečnost devíti airbagy jako standard. Navíc, stejně jako všechny modely od Lexusu, je RZ standardně vybaven Lexus Safety System +, komplexním balíčkem pokročilých systémů bezpečnosti a asistence řidiče.

V nejnovější, třetí generaci, Lexus Safety System + získal aktualizace a doplňky, které zvyšují rozsah detekce rizik. Klíčové prvky systému zahrnují:

Přednárazový bezpečnostní systém (PCS) s radarem a kamerou, který detekuje nadcházející vozidla včetně motocyklů. S třetí generací Lexus Safety System + může PCS nyní detekovat také cyklisty v noční době. A s novou funkcí asistent odbočování na křižovatce (ITA) může detekovat nadcházející vozidla při otočení a také chodce při přecházení silnice.

Systém upozornění na opuštění pruhu a asistence při udržování pruhu oba pomáhají udržet auto správně vycentrované ve svém pruhu. Kromě snížení zátěže na řidiče to také, když je to nutné, pomáhá s ovládáním řízení.

Dynamický adaptivní tempomat pomocí radaru umožňuje řidiči nastavit vzdálenost mezi vozidly a úroveň zrychlení. A s novou funkcí asistent projíždění zatáček se rychlost vozidla nyní může automaticky přizpůsobit poloměru zatáčky.

Systém nouzového zastavení vozidla zpomalí vozidlo do zastavení na pruhu, pokud řidič není schopen ovládat ovládací prvky, například kvůli náhlé nemoci. Během tohoto systému varuje ostatní účastníky silničního provozu blikajícími varovnými světly.

Pro umožnění dřívější aktivace systému nouzového zastavení vozidla umožňuje systém monitorování řidiče dřívější detekci nevhodného stavu řidiče – jako je rozptýlení, špatná držba těla, zavřené nebo nekmitající oči nebo pohyb hlavy řidiče mimo jeho obvyklou pozici.

Proaktivní asistent řízení nenápadně a jemně asistuje řidiči, obvykle při nižších rychlostech ve městě, prostřednictvím kontrolní vzdálenosti mezi vozidlem a předcházejícím vozidlem a poskytováním podpory při řízení a zpomalení v reakci na nebezpečí, jako jsou chodci, cyklisté a zaparkovaná vozidla.

S pomocí takových široce zaměřených technologií asistence řidiče Lexus usiluje o to, aby vozidla jako RZ patřila k nejbezpečnějším na silnicích. Pro více informací navštivte: Lexus RZ plné tiskové zprávy