1. Discover Lexus
  2. Design
  3. Provocative perspectives
OBJEVTE LEXUS

VYZÝVAVÁ HLEDISKA

Abyste mohli být smělí, musíte se za něco postavit. Pokud jde o design a stylistické ztvárnění, děláme to, co považujeme za správné, a vždy klademe na první místo prvotřídní kreativitu a estetickou přesnost.

DESIGN S NÁZOREM

Design Lexus je záměrně odvážný a vyzývavý. Svoboda myšlení a vyjádření má pro nás tu nejvyšší důležitost. Neúnavně zkoumáme a rozvíjíme nové nápady. Začínáme u smělých konceptů – navýsost originálních, smělých a mimořádně koncepčních - které následně přetavujeme ve vizionářský design vozidel, nápaditých po všech stránkách.

PRO SMĚLÉ VOLBY

Smělý design podle nás spočívá v sebejistotě. Ochotě zariskovat a vyčlenit se z davu. Víme, kým jsme, a nikdy se nezpronevěříme svým zásadám.

Proč? Protože smělý design je tou správnou cestou k neuvěřitelným zážitkům. Úžasné věci, které námi dokáží opravdu pohnout, nepocházejí z důvěrně známého a podobného. Rodí se na základech odvážných protikladů. Prostřednictvím paradoxů a protichůdností můžeme dosáhnout vskutku pronikavého výsledku.

GLOBÁLNÍ HLEDISKO

Design Lexus staví na různorodých pohledech a různých kulturách se svěžím místním pojetím. Jsme hrdí na naše tři návrhářská centra v různých koutech světa. Tato centra, působící nezávisle a přesto ve spolupráci, pěstují radikální myšlení a nekonečné experimentování. Právě zde se rodí naše ikonická vozidla.

PREFEKTURA AIČI, JAPONSKO

SUV RX. Sportovní kupé LC. A vlajkový sedan LS. Co mají tyto pozoruhodné modely společného? Zrodily se za zdmi návrhářského studia Lexus v prefektuře Aiči. Právě zde probíhá optimalizace a další vývoj celého procesu návrhu, od hrubých náčrtků až po 3D vyobrazení a prakticky hotové prototypy.

V nejvyšším poschodí se nachází zkušební hala, kterou jinde asi neuvidíte. Díky zatahovací střeše o hmotnosti 200 tun je zde možné nepozorovaně zkoumat nové modely na slunečním světle. Ve třetím poschodí se pro změnu nachází kompletní divadelní prostory a kóje pro virtuální realitu. A v přízemí je umístěno fotografické studio. Právě zde se rodí legendy.

Azurové pobřeží, Francie

Specializované Evropské vývojové centrum designu Lexus sídlí v Sophia Antipolis, jen kousek od azurového pobřeží Středozemního moře. Na dohled jsou i Alpy a daleko to není ani do Nice nebo Cannes. Lepší inspiraci pro pokrokový design asi nenajdete.

Návrhářské centrum ED2 (European Design Development) tvoří prostory o rozloze 6000 m2, speciálně vybudované pro evropský tým návrhářů Lexus. Zdejší návrháři a modeláři spolupracují z kolegy z návrhářského studia v japonské prefektuře Aiči. Právě zde vznikají některé z nejlepších vývojových studií světa. Například zcela originální koncept LF-SA, připravený pro ženevský autosalon 2015.

NEWPORT BEACH, KALIFORNIE

Kalifornská základna globálního návrhářského týmu Lexus nese označení CALTY Design Research. A pro toto označení máme důvod. Jak říká prezident CALTY Kevin Hunter: “Nejsme jen designové studio. Hodně se věnujeme i výzkumu - a jsme na to patřičně hrdi; proto je tento výraz v plném názvu našeho studia obsažen.”

Studio v Newport Beach je ohniskem kreativity automobilky Lexus prakticky od dob jejího vzniku. Jeho tým je duchovním otcem elegantního kupé LC 500 i modelu RX – dvou z nejvíce průkopnických sériových modelů Lexus.

NAŠE PŘEDSTAVY O BUDOUCNOSTI

Z našich smělých nápadů se stávají koncepční vozy a nakonec i sériově vyráběné automobily, nicméně výsledkem inspirace jsou i futuristické a avantgardní výstupy. Měníme představy a pohybu a cestování bez omezení. Jsme připraveni navrhovat vozidla pro libovolný prostor nebo čas, od mořské hladiny přes oblohu až po chodníky.

VIZIONÁŘSKÉ NÁPADY

Smělá představivost nás přivádí na nečekaná a vzrušující místa. V každém kroku se snažíme technická řešení podrobovat kritice, a posouvat tak technologie na novou úroveň. Žádná samolibost, žádné postávání na místě.

V posledních letech jsme vytvořili a představili plavidlo Skyjet, sportovní jachtu a levitující prkno. Přestože se svým účelem radikálně odlišují, jejich společným znakem je nezaměnitelně odvážné myšlení Lexus.