1. Discover Lexus
  2. Design
  3. Signature Styling
OBJEVTE LEXUS

CHARAKTERISTICKÝ STYL

DESIGN
CHARAKTERISTICKÝ STYL


Náš přístup k návrhu je definován designovým jazykem L-Finesse. Co to znamená? Přinášíme nejmodernější design i technologie a usilujeme o precizní provedení všech našich produktů.

 

L-FINESSE


Tuto zásadu podtrhují tři základní charakteristiky, které inspirují a řídí každé rozhodnutí v otázkách estetiky.

HLADKÁ INTUICE

Přesně podle zásad Omotenashi – nejlepších tradic japonské pohostinnosti – chceme vždy nabídnout více než jen pouhé naplnění potřeb a tužeb řidičů. Intuitivně je očekáváme, abyste se mohli těšit z úžasných zážitků.

PŘEKVAPIVÁ JEDNODUCHOST

Každý náš produkt musí být maximálně intuitivní, co do použití i vnějšího provedení. Všechny zbytečné složitosti je nutné ořezat, abychom dokázali vyvolat ryzí a ničím neředěné emoce spojené s požitkem z jízdy.

RAFINOVANÁ ELEGANCE

Všechna naše vozidla dokáží přitahovat pohledy a někdy i poplést hlavu. Ale také si získat pozornost a udržet ji. Čím více se na ně díváte, tím více vás přitahují. Není divu, že naši návrháři hovoří o 'putování zraku’.

MASKA CHLADIČE VE TVARU VŘETENE


Naše maska chladiče ve tvaru vřetene je okamžitě rozpoznatelným designovým znakem Lexus. Jde o smělé a nepřehlédnutelné vyjádření. Její obrazová funkce je stále stejná, přestože napříč modelovou řadou i v průběhu času prodělává jemné úpravy.

SVĚTLOMETY S MOTIVEM L


Světla ve tvaru písmene "L" harmonicky ladí s vřetenovitou maskou chladiče, a dosahují tak podmanivého účinku. Název Lexus připomínají přední i zadní partie každého z našich vozů. Světlomety, procházející neustálým vývojem, jsou produktem nejmodernějších technologií i stylistického ztvárnění.

VYZÝVAVÁ HLEDISKA


Abyste mohli být smělí, musíte se za něco postavit. Pokud jde o design a stylistické ztvárnění, děláme to, co považujeme za správné, a vždy klademe na první místo prvotřídní kreativitu a estetickou přesnost.

 

DESIGN S NÁZOREM


Design Lexus je záměrně odvážný a vyzývavý. Svoboda myšlení a vyjádření má pro nás tu nejvyšší důležitost. Neúnavně zkoumáme a rozvíjíme nové nápady. Začínáme u smělých návrhů – navýsost originálních, odvážných a mimořádně koncepčních – které následně přetavujeme ve vizionářský a po všech stránkách nápaditý design vozidel.

 

PRO SMĚLÉ VOLBY


Smělý design podle nás spočívá v sebejistotě. Ochotě zariskovat a vyčlenit se z davu. Víme, kým jsme, a nikdy se nezpronevěříme svým zásadám.

Proč? Protože smělý design je tou správnou cestou k neuvěřitelným zážitkům. Úžasné věci, které námi dokáží skutečně pohnout, nepocházejí z důvěrně známého a podobného. Rodí se na základech odvážných protikladů. Prostřednictvím paradoxů a protichůdností můžeme dosáhnout vskutku pronikavého výsledku.


GLOBÁLNÍ HLEDISKO

 

Design Lexus staví na různorodých pohledech a různých kulturách se svěžím lokálním pojetím. Jsme hrdí na naše tři návrhářská centra v různých koutech světa. Tato centra, působící nezávisle, a přesto ve spolupráci, pěstují radikální myšlení a nekonečné experimentování. Právě zde se rodí naše ikonická vozidla.

 

PREFEKTURA AIČI, JAPONSKO

 

SUV RX. Sportovní kupé LC. A vlajkový sedan LS. Co mají tyto pozoruhodné modely společného? Zrodily se za zdmi návrhářského studia Lexus v prefektuře Aiči. Právě zde probíhá optimalizace a další vývoj celého procesu návrhu, od hrubých náčrtků až po 3D vyobrazení a prakticky hotové prototypy.

V nejvyšším poschodí se nachází zkušební hala, kterou jinde asi neuvidíte. Díky zatahovací střeše o hmotnosti 200 tun je zde možné nepozorovaně zkoumat nové modely na slunečním světle. Ve třetím poschodí se pro změnu nachází kompletní divadelní prostory a kóje pro virtuální realitu. A v přízemí je umístěno fotografické studio. Právě zde se rodí legendy.AZUROVÉ POBŘEŽÍ, FRANCIE

 

Specializované Evropské vývojové centrum designu Lexus sídlí v Sophia Antipolis, jen kousek od azurového pobřeží Středozemního moře. Na dohled jsou i Alpy a daleko to není ani do Nice nebo Cannes. Lepší inspiraci pro pokrokový design asi nenajdete.

Návrhářské centrum ED2 (European Design Development) tvoří prostory o rozloze 6000 m2, speciálně vybudované pro evropský tým návrhářů Lexus. Zdejší návrháři a modeláři spolupracují z kolegy z návrhářského studia v japonské prefektuře Aiči. Právě zde vznikají některé z nejlepších vývojových studií světa.


NEWPORT BEACH, KALIFORNIE

 

Kalifornská základna globálního návrhářského týmu Lexus nese označení CALTY Design Research. A pro toto označení máme důvod. Jak říká prezident CALTY Kevin Hunter: „Nejsme jen designové studio. Hodně se věnujeme i výzkumu – a jsme na to patřičně hrdí; proto je tento výraz v plném názvu našeho studia obsažen.“

Studio v Newport Beach je ohniskem kreativity automobilky Lexus prakticky od dob jejího vzniku. Místní tým je duchovním otcem původních konceptů pro elegantní kupé LC 500 i modelu RX – dvou z nejvíce průkopnických sériových modelů Lexus.NAŠE PŘEDSTAVY O BUDOUCNOSTI


Z našich smělých nápadů se stávají koncepční vozy, a nakonec i sériově vyráběné automobily, nicméně výsledkem inspirace jsou i futuristické a avantgardní výstupy. Měníme představy a pohybu a cestování bez omezení. Jsme připraveni navrhovat vozidla pro libovolný prostor nebo čas, od mořské hladiny přes oblohu až po chodníky.VIZIONÁŘSKÉ NÁPADY


Smělá představivost nás přivádí na nečekaná a vzrušující místa. V každém kroku se snažíme technická řešení podrobovat kritice, a posouvat tak technologie na novou úroveň. Žádná samolibost, žádné postávání na místě.

V posledních letech jsme vytvořili a představili plavidlo Skyjet, sportovní jachtu a levitující prkno. Přestože se svým účelem radikálně odlišují, jejich společným znakem je nezaměnitelně odvážné myšlení Lexus.