1. Electrified
 2. All-Electric
 3. How it works
ELEKTRIFIKOVANÉ VOZY

JAK FUNGUJE ČISTĚ ELEKTRICKÝ POHON

Objevte nový svět elektromobility Lexus se snadným nabíjením a neuvěřitelně tichým pohonem, který vás rychle dovede k novým horizontům.

UVOLNĚTE SE A DOBIJTE ENERGII

 

Jednoduše zapojte do domovní zásuvky nebo se zastavte u veřejné nabíjecí stanice. Objevte možnosti nabíjení vozů Lexus a zjistěte, jak dlouho nabíjení trvá.

 •  

  RYCHLÉ DC NABÍJENÍ

  51 min

  Odhadovaná doba DC* nabíjení z 5 na 80 % kapacity baterie

  Díky rychlému rozvoji nabíjecí infrastruktury je stále snazší nabít vůz kdekoli na cestách. Rychlost nabíjení velkou měrou závisí na výkonu příslušné nabíjecí stanice. Jednotka o výkonu 50 kW dokáže baterii některých modelů nabít na 80 % kapacity již za 30 minut. Na rychlonabíjecích stanicích (7-22 kW) můžete některé modely vozů plně dobít za 3-4 hodiny. Většina veřejných stanic podporuje rychlé nabíjení.

  Dejte vale obavám na cestách s vědomím, že díky síti rychlonabíjecích stanic po celé Evropě je zdroj energie vždy jen kousek cesty od vás. Skvělou zprávou je i to, že váš vůz stanici sám najde a řekne vám, kdy budete moci pokračovat v cestě.

  Je to jednoduché. Zadejte cíl na dotykovém displeji a Plánovač tras vám zobrazí cestu k nejbližší nabíjecí stanici.

  Když přijedete k nabíjecí stanici, vychutnejte si kávu – baterie vašeho vozu se dobije v řádu minut, nikoli hodin.

  Vaše mobilní aplikace Lexus Link vás informuje, že můžete pokračovat. Připravte se na další fázi vaší cesty.

  V současnosti je v zemích EU více než 150 tisíc nabíjecích míst a očekává se, že do pěti let tento počet vzroste na 2 miliony. Některá veřejná nabíjecí místa nabízejí ‚otevřený přístup‘, což znamená bezplatné používání, avšak většina patří síťovým poskytovatelům, takže budete potřebovat kartu nebo mobilní aplikaci.
 •  

  NABÍJENÍ STŘÍDAVÝM PROUDEM V DOMÁCNOSTI

  8 hod 2 min

  Odhadovaná doba AC* nabíjení z 0 na 100 % kapacity baterie

  Prostřednictvím wallboxu Lexus, jehož instalace v domácnosti je poměrně jednoduchá, se baterie vašeho vozu dobije přibližně za 8 hodin. V aplikaci Lexus Link objevíte i některé chytré funkce, jako je např. nastavení maximální úrovně nabíjení, umožňující majitelům žijícím výše v kopcích dobíjet baterii v první fázi cesty rekuperačním brzděním.

  Instalací nabíječky v domácnosti doporučujeme pověřit kvalifikovaného elektrikáře; Lexus vám zprostředkuje součinnost ověřené partnerské společnosti, která tyto činnosti zajistí. Můžete se spolehnout na naprostou bezpečnost zapojení wallboxu dle platných standardů.

  Vyšší výkon znamená rychlejší dobití baterie.

  V některých zemích se poskytují pobídky ve výši až 75 % nákladů na pořízení nabíječky.

  Řada dodavatelů elektřiny nabízí nižší sazby v nočních hodinách, kterými můžete výrazně snížit cenu nabíjení.

VYDEJTE SE DÁL ZCELA BEZ OBAV

 

S elektromobily Lexus dojedete na jedno nabití dále, než byste možná čekali. Usaďte se za volant a vydejte se do vzdáleného města s jistotou, že spolehlivě dojedete do cíle a případně ještě dál.

01

MILAN → VENICE

173 MILES
02

ZURICH → MUNICH

192 MILES
03

BRUSSELS → PARIS

194 MILES

TIPY K PRODLOUŽENÍ DOJEZDU NA JEDNO NABITÍ

Beztak pozoruhodný dojezd našich čistých elektromobilů je možné ještě prodloužit prostřednictvím několika jednoduchých triků při řízení, které vám ušetří peníze a sníží spotřebu energie během jízdy.

CHYTRÝ ZPŮSOB JÍZDY

Váš vůz sleduje výkonové parametry a optimalizuje způsob jízdy ve prospěch co nejdelšího dojezdu. Také můžete dojezd prodloužit přepínáním mezi jízdními režimy. Elektromobily žádají jen poměrně nenáročnou údržbu. Dojezd na jedno nabití nicméně jednoduše prodloužíte o několik kilometrů např. tím, že zajistíte správný tlak vzduchu v pneumatikách nebo vyměníte vzduchové filtry.

 

S CHLADNOU HLAVOU TO JDE LÉPE

U vozů, které často stojí zaparkovány v žáru slunce, může docházet k rychlejšímu zhoršování vlastností baterie. Chcete-li dosáhnout maximálního dojezdu, vyhněte se intenzivnímu používání klimatizace.

JDE NA TO ZLEHKA

Postupné hladké zrychlování zvyšuje provozní efektivitu každého elektromobilu. Vyhnete-li se prudkému zrychlování, zejména v husté dopravě – výrazně tím prodloužíte dojezd na jedno nabití.

POKROKOVÁ TECHNOLOGIE BATERIÍ

JISTOTA PO CELOU DOBU ŽIVOTNOSTI

Baterie pohánějící váš Lexus má obecně stejnou životnost jako celé vozilo. Šetřením bylo zjištěno, že u mnoha elektromobilů po ujetí 120 tisíc mil (193 tisíc km) dosahuje kapacita baterie přibližně 75 % původní hodnoty. Další průzkumy ukazují dokonce ještě vyšší životnost, konkrétně pokles kapacity o 5 % po 80 tisících kilometrech, resp. dalších 5 % po 241 tisících km. Vzhledem k tomu, že průměrný majitel elektromobilu ujede ročně pouze 15 tisíc kilometrů, novou baterii nikdy nebude potřebovat.

PLNĚ POKRYTO

S ohledem na dlouhou a bezproblémovou životnost jsou naše baterie vybaveny propracovaným systémem chlazení a vyhřívání; odolná pryžová těsnění zase baterie spolehlivě chrání před všemi nepříznivými vlivy vody a prachu. Lexus kromě toho nabízí desetiletý program prodloužené péče o baterii elektromobilu (s omezením na 1 milion km), který se vztahuje na veškeré funkční závady hlavního bateriového modulu a udržení původní kapacity nejméně ze 70 %; podmínkou je dodržování pravidelných kontrol stavu baterie.

NENÍ DŮVOD K OBAVÁM

Jste v bezpečných rukou – Lexus dodal zákazníkům již přes 1,5 milionu extrémně bezpečných hybridních vozů, přičemž nový hybridní Lexus ES 300h s autonomním dobíjením byl v testech bezpečnosti Euro NCAP označen za ‚nejlepší ve třídě elektromobilů a hybridů‘, resp. ‚nejlepší ve třídě rodinných vozů‘.

JEDNODUCHÁ RECYKLACE

Pro ochranu životního prostředí je důležitá i skutečnost, že když baterie UX 300e dosáhne konce životnosti, máme k dispozici program zpětného odběru pro bezpečnou a zodpovědnou recyklaci. V současnosti prostřednictvím evropské sítě prodejců odebíráme přes 90 procent našich baterií, avšak naším cílem je dosáhnout 100% zpětného odběru.